|
Poslao: 30 Dec 2014 13:02
|
offline
- Skywhaler

- Legendarni građanin
- vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
- Pridružio: 13 Dec 2013
- Poruke: 6068
- Gde živiš: Esgaroth
|
Изгледа феноменално. Носио си је негде на чишћење или си то сам радио? Ако је ово друго, може ли се знати како?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2014 14:29
|
offline
- vladan.ilic.81

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 20 Dec 2014
- Poruke: 5
|
Četkica za likovno tvrda i soda bikarbona, u malu posudu sipao sodu iz kesice i malo vode , cetkicom nanosio mokru sodu kao da slikam. Nisam lepo ocistio , u tri pecata pozadi jedan mi je nejasan a druga dva se vide u jednom je samo glava a u drugom glava i broj 84 a treci mi nije jasan. Ali ipak lepse izgleda .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2014 14:34
|
offline
- zumzum

- Super građanin
- Pridružio: 26 Avg 2012
- Poruke: 1219
- Gde živiš: Srbija
|
Ja sam takve stvari cistio pastom za zube, i njoj uglavnom ima sode bikarbone. Super ocisti srebro.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2014 15:28
|
offline
- Skywhaler

- Legendarni građanin
- vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
- Pridružio: 13 Dec 2013
- Poruke: 6068
- Gde živiš: Esgaroth
|
Hvala, narode... Sećam se da sam pre više godina nosio neki rimski novčić na identifikaciju i procenu. Međutim, kako se radilo o bakarnom novčiću i kako je zbog lika rimskog cara Julijana Apostate prilično precizno datiran (Apostata je kratko vladao, 361 - 363), čovek mi je rekao da ga ni za živu glavu ne čistim sam. Sve u svemu, novčić je sad kod brata i, iskreno, ne znam u kakvom je sad stanju.
Hvala još jednom
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2014 15:39
|
offline
- zumzum

- Super građanin
- Pridružio: 26 Avg 2012
- Poruke: 1219
- Gde živiš: Srbija
|
Neki kolekcionarski predmeti ne bi trebalo da se ciste jer im tako opada vrednost, pa cak mogu postati i bezvredni. Jedan stari,sada vec pokojni numizmaticar mi je to rekao dosta davno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2014 21:35
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 26824
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
Управо тако! Иначе, ако вам је до чишћења одликовања, значака, обаезно (!) поверите филигранисти. Занатлије које раде са сребром (више подложно променама) то много боље знају од класичних златара. Овако - ризикујете чак да уништите реликвију.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Jan 2015 18:59
|
offline
- duxhm

- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Maj 2010
- Poruke: 2926
|
Mali savet za ciscenje srebra. Mozda nekom zatreba. Sipas vrucu slanu vodu u plasticni sud na cijem dnu je Al folija. Krece elektroliza i oksidi srebra nekako odu na foliju. Nisam hemicar ne znam bas sta se desava al sam probao i radi. Inace sam to video negde na TV, discovery mislim.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jan 2015 19:50
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5640
|
Da ne kopam po internetu, prepuno svakakvih kvazi informacija, šta je ova značka točno?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jan 2015 20:34
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7525
|
Кокарда СХС цивилних службеника беше ова са грбом уместо монограма, нека ме Шајкача исправи ако грешим.
|
|
|
|
|
|