Vojna Parada u Beogradu, 2014. godina

86

Vojna Parada u Beogradu, 2014. godina

offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

Zanimljivo, danas, dan prije parade u BG je bila i parada u Varšavi.




Brojčano moglo bi se reći dosta manja od ove koja će biti sutra u BG što je zanimljivo imajući u vidu poljske vojne kapacitete , ali tehnološki naprednija. Sve u svemu, 2 parade u 2 dana u 2 Europske države.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Jul 2014
  • Poruke: 83

ZvonimirST ::Zanimljivo, danas, dan prije parade u BG je bila i parada u Varšavi.




Brojčano moglo bi se reći dosta manja od ove koja će biti sutra u BG što je zanimljivo imajući u vidu poljske vojne kapacitete , ali tehnološki naprednija. Sve u svemu, 2 parade u 2 dana u 2 Europske države.



Shocked

Care ova parada bejase pre 2 meseca jesi citav ti ?



offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

Limeni91 ::
Care ova parada bejase pre 2 meseca jesi citav ti ?


Da u pravu si, krivo sam vidio datum pod you tube objavom, tako da moja isprika. Svejedno, ne škodi ovdje kao usporedba i zagrijavanje za ovu sutra Wink u svakom smislu vojna parada je pozitivna stvar u svakoj državi i kritike nemaju opravdanja neovisno o vrsti/starosti/stanju vojne tehnike.

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

Rusi trenutno u Srbiji lete sa vise Migova nego sto ima celokupno srpsko RV.
Da nije smesno, bilo bi zalosno...

offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

aerodrom ::Rusi trenutno u Srbiji lete sa vise Migova nego sto ima celokupno srpsko RV.
Da nije smesno, bilo bi zalosno...


Pa zapravo nisi baš u pravu. Rusi koriste 5 migova-29 unutar grupe Striži, a Srpsko RZ je jučer letilo sa 3 miga-29 i 3 miga-21 Wink

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2012
  • Poruke: 885
  • Gde živiš: Beograd

Bar je tehnika propisno izglancana i ofarbana. PVO sistemi nikada ovako nisu sijali u kasarni gde su bazirani...

offline
  • Pridružio: 13 Jul 2014
  • Poruke: 83

ZvonimirST ::Limeni91 ::
Care ova parada bejase pre 2 meseca jesi citav ti ?


Da u pravu si, krivo sam vidio datum pod you tube objavom, tako da moja isprika. Svejedno, ne škodi ovdje kao usporedba i zagrijavanje za ovu sutra Wink u svakom smislu vojna parada je pozitivna stvar u svakoj državi i kritike nemaju opravdanja neovisno o vrsti/starosti/stanju vojne tehnike.



A i ti si nasao koga ces da poredis po pitanju tehnike.Zemlju koja je veca od Srbije 5 puta po broju stanovnika i clanice Nato. Pfff

offline
  • Pridružio: 07 Apr 2010
  • Poruke: 83

ispravka ne prikazuju se PVO sistemi nego kamioni za dotur raketa

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

Bio je juce i ovaj jedan Kinez:

offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

Limeni91 ::ZvonimirST ::Limeni91 ::
Care ova parada bejase pre 2 meseca jesi citav ti ?


Da u pravu si, krivo sam vidio datum pod you tube objavom, tako da moja isprika. Svejedno, ne škodi ovdje kao usporedba i zagrijavanje za ovu sutra Wink u svakom smislu vojna parada je pozitivna stvar u svakoj državi i kritike nemaju opravdanja neovisno o vrsti/starosti/stanju vojne tehnike.



A i ti si nasao koga ces da poredis po pitanju tehnike.Zemlju koja je veca od Srbije 5 puta po broju stanovnika i clanice Nato. Pfff


Pa što ? to opet ne mjenja činjenicu da će ova vaša biti kvantitativno veća od njihove Wink a tehnološki razvoj vojske i njena modernizacija modernim sredstvima nema veze sa veličinom ili članstvom ovog ili onog saveza - to je domena domaćeg odnosa prema vojsci od strane politike.


Nego da pitam, zašto KUB-ovi nisu na samohodnim gusjeničarskim platformama ? ako se ne varam JNA je paradirala sa kompletnim sustavom KUB na gusjenicama , a ovaj puta su rakete na kamionima ? Puno bi bolje djelovalo da je sustav na gusjenicama. Pretpostavljam da je razlog ne mogućnost doturanja gusjeničarskih platformi zbog njihovog aktivnog operativnog dežurstva u drugim dijelovima Srbije ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3492 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 8 sakrivenih i 3399 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, Akiro, Apok, blue, bokicacar, borya90, brandža84, Bubimir, C-Gun, Cigi, curiosity, cuvarkuca, darkkran, dekan.m, djonsule, Djota1, DJUNTA, Dolinc, DonRumataEstorski, Dovla 1980, DuškoMraz, Džekson, galijot, geo.dule, Giskard, Hans Gajger, ikan, Ilija84, Ir, Ivan Campo, jalos, Jaz, JK, JOntra, K a s p e r, K2, Karaula, kori, Kruger, Lance Guest, lukac, marko308, Mihailo Gazdić, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, MILO-VAN, milos97, mishkooo, Mitogna, momcilob55, Orc, pablojepao, Papadubi, Parker, PenzosGSP, Permaldar, Petarvu, pirke96, porticco, raptorsi, Ray1973, RD84, repac, Ripanjac, rovac, Sale0501, saputnik plavetnila, sekretar, shiro, skok, Smiljkovich, Sone0883, tanakadzo, Tvrtko I, vathra, Vica1958, Vilson, Vlada1389, Vlada76, Vladoj, Vrač, Witcher, Zastava, Zorge, Đurđevdan