Vojske bivših Republika SFRJ

587

Vojske bivših Republika SFRJ

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

Lox ::http://www.defender.hr/republika-hrvatska/oruzane-snage/ukupno-170-mrap-ova-i-m-atv-a-biti-ce-isporuceno-u-slijedeca-2-3-mjeseca.php
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

ehh..
kao da je oklopnomehanizirana komponenta nabavila T-55- remontirani upgrade tune up od ukrajinske reserve
steta, dobar ali ipak stari aparati...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • d.ing Metalurgije
  • Pridružio: 21 Jan 2010
  • Poruke: 3812
  • Gde živiš: Makedonija

Добра али имаче могучности да направе 1500 сати налета.



offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

I Mig-29 ili F-16 mogu da stancaju 1600 casova naleta...

offline
  • d.ing Metalurgije
  • Pridružio: 21 Jan 2010
  • Poruke: 3812
  • Gde živiš: Makedonija

WS2 ::I Mig-29 ili F-16 mogu da stancaju 1600 casova naleta...
И више.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

Lox ::http://www.defender.hr/republika-hrvatska/oruzane-snage/ukupno-170-mrap-ova-i-m-atv-a-biti-ce-isporuceno-u-slijedeca-2-3-mjeseca.php
Ima tu robe za sve, zna li se što u tom pogledu radi npr. Makedonija, Crna Gora i Srbija... Planiraju li uzeti koji MRAP?

offline
  • Pridružio: 04 Maj 2009
  • Poruke: 1212
  • Gde živiš: Slovenija

Napisano: 06 Nov 2013 13:35

Uvježbavanje MEDEVAC sa AS532 na Školi za podoficire.





Dopuna: 06 Nov 2013 13:38

Prva generacija protivminskih ronioca izvježbanih u Sloveniji (ako se ne varam, prije se obuka izvajala u Francuskoj)





Dopuna: 06 Nov 2013 13:47

Uvježbavanje 20. pješačkog puka (nadam se da u realnosti ne koristijo ovih žutih prsluka Laughing )









online
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

jazbar ::
Ima tu robe za sve, zna li se što u tom pogledu radi npr. Makedonija, Crna Gora i Srbija... Planiraju li uzeti koji MRAP?


Nije da Srbiji ili bilo kojoj drugoj balkanskoj zemlji trebaju cistokrvni MRAP-ovi, osim ako ne planira da ratuje za korist velikog brata u nekom novom Avaganistanu ili Iraku. Realno sta ce nama MRAP? To su vozila po meni sa prvenstvenom ulogom kako patrolna vozila. A nama to ne treba osim mozda manja kolicina u KZB. A realno ni tamo nije bas svakodnevnica da neko seje IED po putevima. Nama treba novo oklopno vozilo tockas u rangu Lazara 2.

offline
  • Aleksandar
  • Pridružio: 30 Okt 2012
  • Poruke: 897
  • Gde živiš: Kraljevo

i mozda modernizovati odredjen broj M-80 (do 50 kom.)

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Napisano: 06 Nov 2013 14:53

Lox ::http://www.defender.hr/republika-hrvatska/oruzane-snage/ukupno-170-mrap-ova-i-m-atv-a-biti-ce-isporuceno-u-slijedeca-2-3-mjeseca.php
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


OSHR su u proteklih 15 godina kupile, dobile na poklon ili prebijanjem duga:

20 PC-9, 5 Zlin 242, 10 Jet Ranger, 10 Mi-171Š, 5 Air Tractor, 6 Canadair, kamioni IVECO, vozila LMV, HMMWV, 126 Patria sa topom 30mm opciono ,tenkove remontuju ili proizvode, kompletna oprema vojnika, sada će dobiti 170 američkh oklopnjaka pored postojećih nekoliko+ imaju dodatni trošak u Avganistanu i u drugim misijama+održavanje mornarice. Polako ali sigurno se naoružavaju i to kvalitetnom opremom a može se očekivati da će im njihovi mnogobrojni saveznici i ubuduće donirati dobru opremu.

Za to vreme mi paradiramo, obeležavamo i promovišemo. ViPVO pred slomom, prastari vozni park, vojnici opremljeni za slikanje, Laste će uskoro postati spomenici, "ispitivanje" (koje je izgleda samo sebi svrha) Bumbara, Nore, Sore, Gobca, Alasa i ostalih projekata, nikakvog plana i vizije, NGŠ kaže da je vojska ispunila uslove za ulazak u EU Shocked ,itd, itd... Šta smo to kapitalno nabavili poslednjih 10 godina? Ništa.

Dopuna: 06 Nov 2013 14:59

Naša prednost je što imamo te remontne zavode i proizvodnju sitne opreme i municije inače bi se vojska davno raspala u tehničkom smislu.

online
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Malo o hrvatskim planovima i oko nabavke Patria. Sada se malo bolje vidi kako su kupovali vozila i za koliko. Imali smo zestoke debate, koja je jeftinija, ko je bolje kupovao Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1260 korisnika na forumu :: 95 registrovanih, 7 sakrivenih i 1158 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksandar Tomić, aleph_one, alex1974, ArchaBasha, Aristotle2002, as2025, Bbbggg1979, Boris BM, Brzi voz, bufanje, Cirkon, dejan1972, Dejan_vw, dejno, Devil city 1989, dexteroza, doragan, dskrlec33, elenemste, Ezbuck, Glavonja049, Goran 0000, goran.vvv, HawX, herrDule, Ir, ivan979, J - 6, jarovitt, Kalaura, Kobrim, Kriglord, Krusarac, Laluvr, LostInSpaceandTime, Lošmi, Luka85, Marko Marković, medaTT, Medojed, mercedesamg, Mercury, Miki 24pbr, milos97, mino bosanac, mirkoro, Mićko, moldway, MrNo, Naj-Turs, nelezele, nemkea71, nenad81, NikMilitari, niksa517, nisamBot, OKT, Papadubi, Pekman, Piani Jazzer, picknick, proka89, Promising0, Pururin, raptorsi, repac, RiV, rodoljub, S-G, S-lash, S.Palestinac, Shinobi, Sir Budimir, Sirius, Siti2, stagezin, stegonosa, tamno.nebo, taomaster, theNedjeljko, tomo2, TRZH92, v82, vddutina, Velibor Radoja, Vlada78, vrgudinac, Vujkeu, wolverined4, xAlex2, YU-UKI, Zmajac, Zorge, ZZZ, 79693