|
Poslao: 22 Nov 2015 12:18
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
ante mpt ::boksi ::GnaeusDomitiusAhenobarbus ::I na RT vežbica.
Pogledati na 1:37 uh al me svrbe jajca
A meni je najjaci ovaj policajac/tjelohranitelj na 0:42 sto drzi pistolj ko crnac iz bronxa. Samo me zanima sta bi pogodio na 10m sa ovakvim nacinom nisanjenja.
Јебо пиштољ,сто пута бих пре да имам М92/ако треба и други на леђима/.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 12:33
|
offline
- CheefCoach

- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Avg 2011
- Poruke: 6625
|
pein ::Dobro im je legao Lazako budali šamar bolje neg BOV al gledamonu rampu zar nebi ipak bilo bolje dase može još spustiti do zemlje ili su je samoostavili na toj visini???
Bilo bi lakse za ulazak i izlazak, ali rampa jednstavno nema dovoljnu duzinu. Vozilo je visoko, a koristni deo (gde su ljudi) nije toliko visok. Ali i ovako je ok.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 12:39
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
inskk ::Kada je neko odgovarajuce opremljen onda koristi i odgovarajucu spravu za to:
A ako nisi, onda koristis jedini Mi-8 koji imas pa kojem prilikom talacke krize skidas zadnja vrata. Ovaj helikopter nije predvidjen za ovo, i ovdje je morao biti Bell 212, a koji postoje u Srbiji.
Moja poenta se nije odnosila samo na ovo, vec generalno na stanje sa opremom za Mi-8, recimo na situaciju iz Obrenovca kada je zbog nedostatka konzolne dizalice VS spasavala civile na apsolutno nedopustiv nacin, tj kada su civili visili na 30 metara uzeta ispod helikoptera. Izgleda da je tih 20-30.000 USD za dizalicu nepremostiva prepreka
Pa nemoj mi sad te fazone, sta je bilo u Obrenovcu. To sto je vojska radila nije njen primarni posao al ajd.
Bilo je sta je bilo i to znamo, ti ovde komentarises spustanje specijalaca, iz helikoptera Mi8 se to tako izvodi i nikako drugacije, nikakva dizalica tu ne igra ulogu.
Zasto Mi8 nije predvidjen za ovo? Zasto se ne mogu ljudi izbaciti fast rope-om?
Inace, nisam siguran da je na Mi8 moguce samo kupiti dizalicu i posao resen, ima tu jos stvari koje se moraju resiti kao sto je APU verovatno.
I ovo nije jedini Mi8 koji VS ima, nema ih dovoljno ali nije jedini.
AB212 se koristi takodje (Helikopterska jedinica MUPa) i ako si gledao vezbu i on je bio u akciji.
Znaci nalupetavas se bez veze
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 12:47
|
offline
- Pridružio: 13 Nov 2010
- Poruke: 425
|
inskk ::[img]http://www.mycity-military.com/
Jesu li ovi FIAT Ducato neka novija nabavka za MUP? Koliko ih ima?
Pre 3-4 godine je kupljeno 10ak komada za potrebe Policijske brigade.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 14:59
|
offline
- boksi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Jun 2008
- Poruke: 8014
|
BSD ::boksi ::
Jedino teroristi koriste Zastavino oruzje!
Ne bas...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 16:13
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Sta on zna covek, radi u nekom tamo bataljonu za obezbedjenje javnih licnosti i vezba i radi to ceo dan, moramo mu javiti da nema pojma
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 22:41
|
offline
- ante mpt
- Počasni građanin
- Pridružio: 05 Avg 2012
- Poruke: 989
|
Mercury ::Sta on zna covek, radi u nekom tamo bataljonu za obezbedjenje javnih licnosti i vezba i radi to ceo dan, moramo mu javiti da nema pojma
Ne sumnjam ja da on zna. Daleko od toga. Al znam i ja da sa ovakvim drzanjem pistolja ne bi devu pogodio na 15metara. Al da ga je ruzno vidjet je. Ipak trebas kod ovakvih stvari voditi racuna i o estetskom dojmu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 23:14
|
offline
- Markoni29
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Okt 2014
- Poruke: 2840
|
Последња антитерористчка акција код нас је била чини ми се оно са вехабијама у Рашкој.
Не сећам се колико година има од тога.
Група је неутралисана врло професионално колико се сећам.
Акције хапшења и талачке ситуације у којима нису терористи у питању не рачунам.
Генерално сматрам да имамо веома квалитетне специјалне јединице.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2015 23:16
|
online
- Jester

- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Feb 2008
- Poruke: 6929
- Gde živiš: Srbija
|
Treba imati u vidu da ovakve vežbe gledaju ljudi od struke, kako domaći tako i strani. Običnim građanima takvi detalji ne upadaju u oko, ali ljudima koji se razumeju u materiju takve stvari govore mnogo.
Za takve "sitne" propuste, odgovorni su komandanti i komandiri jedinica. Mora se voditi računa o svakom detalju, jer sitnice mogu mnogo toga pokazati o borbenoj gotovosti, obučenosti, ispravnosti tehnike itd.
|
|
|
|
|
|