|
Poslao: 18 Apr 2013 15:41
|
offline
- MarKhan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 10 Feb 2010
- Poruke: 3824
|
Револвер који прави фотке приликом пуцања:
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jul 2013 22:38
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Ispitivanje topa ОБ-25 od 76mm podvešenog ispod trupa bombardera IL-4 - top nije "dejstvovao" već je bio opremljen padobranom za dotur jedinicama iz vazduha.
Projekat se pokazao kao nepouzdan...

|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Jul 2013 15:05
|
online
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Ja neznam da je pre njega postojala cevna raketna artiljerija ovako mobilnog tipa a i taj pristup da se proizvodilo nekoliko tipova samo znači da su se Nemci dosta studiozno pristupili toj vrsti oruđa.
Sreća je da ga nisu masovnije koristili.Sovjetske Staljinove orgulje su na drugom principu i nemaju cevi već vođice kao naša KOŠAVA...
Zar to nije čudno...
Meni jeste bilo dok nisam na ovu temu iščitao malo literature a verujem da je mnogi nisu imali prilike da čitaju dok sam bio u Srednjoj vojnoj školi.
Nedavno sam se na susretu sa drugarima artiljercima malo raspitivao za slične sisteme i svi su bili jednoglasni da je ovo preteča današnjih sistema VIŠECEVNIH BACAČA RAKETA a ne Kaćuša ili BM21/13 i slični...kao što se misli...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jul 2013 07:46
|
offline
- aleksmajstor

- Super građanin
- Pridružio: 13 Avg 2011
- Poruke: 1485
- Gde živiš: Zajecar
|
Sad, što je za nekoga čudno, za drugog nije.
Ja sam ovo shvatio kao mesto za kuriozitete, nešto vrlo neuobičajeno, besmisleno, čak i apsurdno.
Ideje i sprave koje su blesave, smešne, bizarne.
Kao npr. avion-podmornica i slično.
Nebelverfer ne bih svrstao u ovu kategoriju, on je začetnik klase VBR i masovno korišćen.
Znači, uspela stvar.
Većina stvari koje se ovde nađu ne bi mogla da se nazovu uspešnim.
Tako ja to vidim.
@ Aramis S: primljeno k znanju, neće se ponoviti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Jul 2013 15:16
|
online
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Kada su se pojavili na polju naoružanja su bili kuriozitet pa im čakni sam Wermaht nije poklonio pravu pažnju inače bi se možda i rat drugačije završio jer ni Hitler a ni većina generala oko njega nije blagonaklono gledala na mnoga nova oruđa i oružja...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|