Neka čudna oružja ...

16

Neka čudna oružja ...

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

Dora je drugi primerak. Kratko je ucestvovala u Staljingradskoj bitci gde je bila smestena 15km od grada u avgustu 1942. Povucena je kad su Rusi zapretili opkoljavanjem i povlacanjem Nemaca poneli su je sa sobom. I ona je razmontirana pri kraju rata, otkrili su je Amerikanci u zapadnoj Nemackoj.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Napisano: 28 Sep 2013 21:20

E sad sam stvarno zadivljen od jedne neobične slike koju sam postavio dobio sam kratak čas istorije o tom topiću.
Sad nazad pa da nađem još neku sličnu retkost...

Dopuna: 28 Sep 2013 21:43

Naleteo sam pre neki dan na ovu sliku pa se i nje setih dali je ovo neko fotošopio ili stvarno slična skalamerija postoji kao da su spojili raketlu zemlja -vazduh S75 Dvina(možda je i moderniji Volkov slabo ih razlikujem mada sam Dvinama skoro osam godina čistio staze do vatrenih položaja) nabudžena na šasiji od tenka T55/54.

Ako je stvarna onda smo i mi slično mogli s našima da postupimo a ne da se i jedna a i druga stravčica baci u vetar prošlosti...



offline
  • djboj  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 06 Jul 2010
  • Poruke: 1288

Napisano: 28 Sep 2013 21:55

Кубанска верзија/модификација С-75 Двина на телу тенка Т55
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 28 Sep 2013 21:59

Мислим да носи назив СМ-90/Т55 или тако некако

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

djboj
Кубанска верзија/модификација С-75 Двина на телу тенка Т55
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

На овом линку има стварно свакаквих средстава па и ов скаламерија из више поза.

offline
  • djboj  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 06 Jul 2010
  • Poruke: 1288

Има стварно, слично су урадили и са Невом

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

To sa Nevom su radili i Poljaci a i slike sam negde kačio pa ih izbrisao kod sebe i zamo sam se isto pitao vredi li takvo budženje.
Ako je sistem još operativan a nije baš pokretljiv pšto znam i iz iskustva kada sam učestvovao u nekim predislokacijama tih diviziona od Dvina a i od Neva trebalo je i poprilično vozila a i ljudi bogami a ovako sve na guzenice i "marš napred".
Moreš i stići i uteći a i na časnom mestu postojati....

offline
  • Oxygen 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 688

.......................................

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Slike su ipak sačuvane sa tom budževinom Neve-Pečore 2A na Kubanskim T55 a i na Poljskim T55/54?

Kubanska kompilacija...
[url=http://www.mycity-military.com/slika.php?
slika=192952_60019966_Kubanska%20Neva%20na%20T55.jpg][/url]

Poljska verzija sa nekog sajma naoružanja a čudi me da tako šta i Rusi nisu radili za treći svet..

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6625

Rusi rade Nevu na kamionima za treci svet.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Imaš li slika nemi je poznato a da ne kopam interesantna mi je ideja jer sam se sa njojzinim razmeštajem malo propatio i u miru kao ispomoć a i bogami 99 još i više...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7923 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 1 sakriven i 7914 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Belac91, cojapop, Draganeli, Drugsparrow, ljubo70, Milos82, Szigetwar