|
Poslao: 28 Sep 2013 21:09
|
offline
- Bobo123

- Legendarni građanin
- Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
- Pridružio: 24 Jul 2012
- Poruke: 3869
- Gde živiš: Zemun
|
Dora je drugi primerak. Kratko je ucestvovala u Staljingradskoj bitci gde je bila smestena 15km od grada u avgustu 1942. Povucena je kad su Rusi zapretili opkoljavanjem i povlacanjem Nemaca poneli su je sa sobom. I ona je razmontirana pri kraju rata, otkrili su je Amerikanci u zapadnoj Nemackoj.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2013 21:43
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Napisano: 28 Sep 2013 21:20
E sad sam stvarno zadivljen od jedne neobične slike koju sam postavio dobio sam kratak čas istorije o tom topiću.
Sad nazad pa da nađem još neku sličnu retkost...
Dopuna: 28 Sep 2013 21:43
Naleteo sam pre neki dan na ovu sliku pa se i nje setih dali je ovo neko fotošopio ili stvarno slična skalamerija postoji kao da su spojili raketlu zemlja -vazduh S75 Dvina(možda je i moderniji Volkov slabo ih razlikujem mada sam Dvinama skoro osam godina čistio staze do vatrenih položaja) nabudžena na šasiji od tenka T55/54.
Ako je stvarna onda smo i mi slično mogli s našima da postupimo a ne da se i jedna a i druga stravčica baci u vetar prošlosti...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2013 21:59
|
offline
- djboj

- Super građanin
- Pridružio: 06 Jul 2010
- Poruke: 1288
|
Napisano: 28 Sep 2013 21:55
Кубанска верзија/модификација С-75 Двина на телу тенка Т55
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 28 Sep 2013 21:59
Мислим да носи назив СМ-90/Т55 или тако некако
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2013 22:06
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
djboj
Кубанска верзија/модификација С-75 Двина на телу тенка Т55
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
На овом линку има стварно свакаквих средстава па и ов скаламерија из више поза.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2013 22:25
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
To sa Nevom su radili i Poljaci a i slike sam negde kačio pa ih izbrisao kod sebe i zamo sam se isto pitao vredi li takvo budženje.
Ako je sistem još operativan a nije baš pokretljiv pšto znam i iz iskustva kada sam učestvovao u nekim predislokacijama tih diviziona od Dvina a i od Neva trebalo je i poprilično vozila a i ljudi bogami a ovako sve na guzenice i "marš napred".
Moreš i stići i uteći a i na časnom mestu postojati....
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Sep 2013 14:53
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Imaš li slika nemi je poznato a da ne kopam interesantna mi je ideja jer sam se sa njojzinim razmeštajem malo propatio i u miru kao ispomoć a i bogami 99 još i više...
|
|
|
|
|
|