Vojna heraldika od prošlog ka budućem

113

Vojna heraldika od prošlog ka budućem

offline
  • Pridružio: 16 Avg 2012
  • Poruke: 202

Finci
Utti Jaeger Regiment



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Jul 2008
  • Poruke: 521
  • Gde živiš: Preußen, Hohenzollernsche Lande

zanimljivo obeležje na finskom amblemu



offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3314
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Nije to sto ti mislis;)

offline
  • Pridružio: 21 Dec 2006
  • Poruke: 450

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3314
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Interesantna oznaka na Opel Blicu-

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Oзнака КТМЈ ЈА (Команде тенковских и моторизованих јединица Југословенске армије), временом избачена из употребе.
Ево још примера те ознаке на заробљеној ратној техници.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3314
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Velika je steta sto JNA, i i sad VS nema nikakve oznake osim belih brojeva za oznacavanje. Jedine oznake tokom ratova 90-ih su bilie parole, nazivi jedinica, nacionalni simboli, ratni poklici...a u VS(VJ, SiCG..) ni to;)

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

То је дух једнобразности јединица који се форсирао у ЈНА. Мени је жао што нису заживеле ознаке ескадрила са животињама које су једно време имали авиони ЈРВ током 60'их.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3314
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Promene su spore, ali bar za sad imamo oznake VP na BOV, mada je VP uvek imala oznake na vozilima. Bilo bi lepo da se na oklopna vozila i ostala vozila stavlja oznaka pripadnosti

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Mислим да су ТАМ камиони Гарде, а чини ми се и топови којима испаљује почасни плотун означени амблемом Гарде. А Пух који је предводио параду за дан ВС у Крушевцу је имао грб ВС на хауби.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4359 korisnika na forumu :: 126 registrovanih, 6 sakrivenih i 4227 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, 357magnum, aleksmajstor, AleksSE, Antoni S, Ares12356, BaneM75, BOOM COMPANY, Boris90, BOXRR, branko7, BSD, cikadeda, crazydkure, Crazzer, CrveniSolaris, cvrle312, Dado78, darkojovxp, DDragoje, dejan1972, Deki Duga Devetka, Despot Đurađ, dj.ape, Djokislav, djuradj, doktor097, Dorijan Grej, Dragacevac, draganca, Dragon Order, DrMrPr, dusan2022, dusanobr, Džekson, Frunze, GeoM, Georgius, Giskard, Goksi95, Great White, HawX, ikan, Imperator_Aleksandr_lll, Incognito, Insan, IQ116, Ivoo, Jeremiah, Jose, kinez88, komenski, Koser, Kruger, kybonacci, ladro, Lester Freamon, Lieutenant, lima, makoto_nagano, Medojed, Metanoja, micke83, MIKI63, mikoyan21, mile.ilic75, Milometer, Mrav Obrad, narandzasti, nebojsag, nevjerna beba, nikolapetkovic, nixos, Ns1975, obsc, OgnjenMitric, Paklenica, peho_atropin, Pekman, peradetlić, Peruta, Pururin, Raso75, Rema000, Remain, Remarqe, Sale0501, sale755, sasovsky, sekretar, Sevatar, Sharpshooter, Sir Budimir, Sirius, SirOliver, Sićko, skvara, sonico, spikespiegel832, StalniPromatrač, StankoVrankovic, stegonosa, Str2022, superwhy, synergia, Szigetwar, t.e.m.p.l.a.r., tomo2, trutcina, umpah-pah, vaci, Velizar Laro, veljkovicdani, VJ, Vlada78, Vlado82, vrgudinac, Wehicle, wolverined4, Zastava, Zec, Zjmc, Zoran1959, Đurđevdan, 79693