|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2015 22:28
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7399
|
Ako želiš život sladak kao tuz ti idi u Kunduz - poetika nekog nesretnika 40.armije urezana bajonetom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Sep 2015 15:44
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
I dalje borbe...
Citat:The Afghan National Defence and Security Forces (ANDSF) launched a counter-attack on the morning of 29 September to retake the northern Afghan city of Kunduz, a day after it fell to the insurgency.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Sep 2015 19:33
|
offline
- vnf

- Građanin
- Pridružio: 06 Sep 2014
- Poruke: 230
|
Mislim da talibani i pored ovog uspeha neće moći dugo da zadrže grad.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Sep 2015 21:25
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113878
|
Situacija oko i na aerodromu je izuzetno teska po avganistanske snage bezbednosti.Talibani su po nekim izvestajima prodrli u neke delove aerodromskog kompleksa.
Ameri zapoceli vazdusne udare kako bi pomogli avganistanske snage bezbednosti.
US starts bombing Kunduz area after Taliban captures the city
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Unconfirmed reports say US special forces have arrived in the airport as US jets are carrying out airstrikes
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Sep 2015 23:15
|
offline
- CHARLIE JA.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 05 Apr 2009
- Poruke: 3841
- Gde živiš: JAGODINA
|
Koja koaliciona vojska vrši kontrolu (okupaciju) u tom sektoru?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2015 04:49
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3123
- Gde živiš: Kragujevac
|
mikrimaus ::bojank ::Taj nije cist u glavu.
Procitaj inace sta je pisao o nama, nece ti biti dobro.
Ne mogu da nadjem nista sto je pisao protiv nas. Ako moze neki link.
Ja do sada nisam prochitao ,ali zato jesam o svojevremeno loshoj politici Blera i Amerike u vezi Balkana od 90 ih do danas...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2015 12:10
|
offline
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8108
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
Napisano: 30 Sep 2015 12:03
CHARLIE JA. ::Koja koaliciona vojska vrši kontrolu (okupaciju) u tom sektoru?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
2013 Njemci su predali bazu Afganistancima 2013. Inace povlacenje trupa je u toku iz cjelog Afganistana. Afg trupe same se tesko odupiru talibanima .
Dopuna: 30 Sep 2015 12:10
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Edit , medunarodne trupe smanjuju broj -povlace se.
|
|
|
|
|
|