Bliski istok

100

Bliski istok

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2009
  • Poruke: 571

koga je to od svojih saveznika rusija zaštitila.

sirija 10/1983, libija 4/1986, irak 1/1991, srbija 3/1999.

teško ruskim saveznicima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831



Dopuna: 26 Apr 2011 13:33



offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3840
  • Gde živiš: JAGODINA

azarakhsh ::koga je to od svojih saveznika rusija zaštitila.

Sirija 10/1983, Libija 4/1986, Irak 1/1991, Srbija 3/1999.

teško ruskim saveznicima.


E tu se slažem! Mnogo je bolje kada nemaš takvog saveznika pa se lepo stegneš i braniš kako znaš ne nadajući se uzalud! Taktika ti je u startu drugačija i bolje na kraju prođeš...

P.S Inače imena zemalja se pišu uvek velikim slovom... Da te ne zezaju zbog toga a i ozbiljnije te shvataju kad pravilno pišeš. Wink

offline
  • Pridružio: 21 Mar 2005
  • Poruke: 1201
  • Gde živiš: Niš

azarakhsh ::koga je to od svojih saveznika rusija zaštitila.

sirija 10/1983, libija 4/1986, irak 1/1991, srbija 3/1999.

teško ruskim saveznicima.


Ni jedna od pomenutih zemalja nije bila Ruski saveznik (3 od 4 nisu ni sada).

Sva su pre , u toku i nakon agresije bile članice Pokreta nesvrstanih.

online
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5590
  • Gde živiš: Novi Sad

Ала смарате са тим "савезништвом" са Русијом. Разграничите шта стварно значи војни савез неке две земље а шта значи неки имагинарни савез у главама неких људи.

offline
  • Pridružio: 23 Apr 2011
  • Poruke: 1358
  • Gde živiš: Brcko

Izvinjavam se zelio bi da postavim jedno pitanje znali ko dali sirija raspolaze sa nekim novim pvo sistemima ili se i oni oslanjaju na stare sovjetske sisteme jer ako nemaju novi onda su oni sledeca meta natoa

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Pise ti na wikipediji:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 26 Apr 2011 17:27

Cetiri baterije S-300, devet baterija BUK-M2 i dvanest baterija Pantsir-S1. Tako pise na wikipediji.

Dopuna: 26 Apr 2011 17:29

Evo i u brojkama:

320x Lavochkin CP-75 Dvina/S-75M Volga (SA-2) launchers - under upgrade
148x Isayev S-125 Neva/S-125M Pechora (SA-3) launchers - under upgrade
48x PU-200 Angara (SA-5) launchers
200x 2K12 Kub (SA-6) launchers
60x 9K33 Osa (SA-8 ) launchers
48x S-300 (SA-10) launchers[5][6]
48x 9K37 Buk (SA-11) launchers
50x Pantsir-S1 (SA-22) launchers[7][8]



Ozbiljan PVO.

offline
  • Pridružio: 23 Apr 2011
  • Poruke: 1358
  • Gde živiš: Brcko

Slazem se vjerovatno ameri nece tako bas lako krenit na siriju al ko zna sta nosi dan a sta noc hvala na odgovoru

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

kako je pored takve PVO izrael uspeo da im sravni onaj nuklearni reaktor sa zemljom? Confused

to sam citao u odbrani, e sad dal je rekator ili neki istrazivacki centar ne mogu tacno da se setim... Confused

offline
  • Pridružio: 21 Mar 2005
  • Poruke: 1201
  • Gde živiš: Niš

mean_machine ::
Cetiri baterije S-300, devet baterija BUK-M2 i dvanest baterija Pantsir-S1. Tako pise na wikipediji.

Ozbiljan PVO.


Wikipedia je pouzdan izvor informacija poput tabloida.

Sirija ne poseduje S-300 niti Buk M-2E (samo Buk M1).

Jedino od ovih nabrojanih koje sam citirao poseduje Pantsyr.

Potpisan je ugovor o nabavci Buk M2E ali oni još uvek nisu isporučeni Siriji.

S-300 , ako ikada stigne , će verovatno stići zajedno sa ruskom flotom u Tarusu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1260 korisnika na forumu :: 103 registrovanih, 4 sakrivenih i 1153 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, black venom, bojan_t, boromir, branko87, Bubimir, cifra, Cirkon, Coabelgrade, darkojbn, dejan1972, dejanlule72, dj.ape, djile1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dskrlec33, Duschi, Džekson, Georgius, ghoost, glada, goran.vvv, Gorilo_1991, Helket, ivan1973, jalos, jimi_agf, Joint Chief, Jozo74, Kajzer Soze, Kenanjoz, kikisp, kolateralnasteta, Kosmos Banja Luka, Kozara1, Kozi-RS, kunktator, Kvaka22, Lazarus, lcc, Lucky 6, lukac, m0nstrum_, mainstream, Maki1981, Man1ac021, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, Ndsk, nenooo, nnovakis, NorthWind, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, ping15, pobeda, PoolbegD02, Prle90, probisic, radza1, sabros, Sami_1ali, samo_citam, SamoGledam, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, Sarmat, sasics, Shinobi, Slingshot, Srki98, ssekir75, starlights, tecataki, The Joker, Tvrtko I, VBoss, vidra boy, vjetar, Vladoj, VOŽD, Vrač, vuksa72, wulfy, XBMC, ZlatniRez, zlaya011