|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:08
|
offline
- Pridružio: 26 Mar 2023
- Poruke: 98
|
Moram odati priznanje amerikancima na brzini reagovanja na aktuelne događaje.
Prvobitni plan je očigledno propao i sada lete glave u vojsci. Mesec dana im je trebalo. Nema starih zasluga. Rusima je trebalo dosta duže, čak i više brljotina pojedinih generala da izgube posao.
Toliko o tome da sve ide po planu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:09
|
offline
- Kajzer Soze
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2012
- Poruke: 1727
|
- 59Ovo se svidja korisnicima: Mićko, vathra, Bobrock1, Sirius, mirbat, goran.vvv, Blogadan, KizJ, hyla, uruk, nebidrag, mkukoleca, Sharpshooter, DonRumataEstorski, luka35, Otto Grunf, debeli, aleph_one, zivojin32, IvanM1984, Levi, ILGromovnik, Insan, paja69, zoran77, zdrebac, ccoogg123, ssekir75, nenooo, Mcdado, Bubili, PlayerOne, Milometer, galerija, BraneS, sluga, dragoljub11987, Solunac na steroidima, babaroga, dac, Zanzibar, GrobarPovratak, celt, styg, Ne doznajem se u oružje, GrammaticalAnalysis, kalens021, Wehicle, ALEXV, Prašinar, StalniPromatrač, zlaya011, Žrnov, bpvl, vukan0799, Rogan33, sovanova95, Milos82, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
@Koce
Pre ce biti da lete sa pozicija zato sto kazu NE Trampu i ekipi, nego sto ih otpustaju zbog losij rezultata naoruzanje terenu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:20
|
offline
- procesor

- Super građanin
- Pridružio: 06 Feb 2010
- Poruke: 1209
- Gde živiš: RS/BiH
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: nebidrag, DonRumataEstorski, ladro, Arahne, IvanM1984, Insan, paja69, ssekir75, Milometer, FileFinder, GrobarPovratak, celt, ALEXV
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ma da general je kriv što je Izrael napao prvi očigledno bez konsultacija sa Amerima i general je kriv što je opstruisao osvjedocene vojskovođe Teumpa i Hegsetha ...Međutim tako je to kad je političari mjesaju u sve
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:26
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16625
|
fantom_S ::Јел ово онај од јуче са снимка како избацује мамце?
Није, различити су и авиони (један реп и мотор на снимку) а и места (централни Иран где је пао, а снимак је код неког острва ваљда).
Јуче ујутро је прошла незапажено вест да је оборен један Ф-35, без снимка.
Може бити да се ради о овом авиону, само им је требало времена да лоцирају олупину, а вероватно и да проследе снимак јер је пресечен нет.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:39
|
offline
- Pridružio: 26 Mar 2023
- Poruke: 98
|
@procesor
Nego ko je kriv? Zanemari političare, Izrael i ostalo.
Zamisli da je na vlasti u Iranu stvarno neki ludak, ili recimo Sadam. Jedno jutro se probodi i iz čista mira kaže zatvaram Ormuz i naplaćujem prolaz koliko ja hoću (klasična otmica).
Šta ti kao političar radiš? Pozoveš vojsku i kažeš im da ga otvore. A pošto tu vojsku plaćaš 1000 milijardi $ godišnje za očekivati je da to mogu i da urade.
Ovi ne mogu. Šta su oni pripremali 47 godina (sasvim sigurno poslednje 23 godine)?
A zašto je i ko počeo rat, za to će se snositi i političke posledice, biće i tu smena i narušenih saveza i čega sve ne, opet mnogo brže nego u Rusiji i Ukrajini.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:42
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 4726
|
- 31Ovo se svidja korisnicima: Koce, Povratak1912, lord sir giga, ladro, Semberija, kolle.the.kid, Otto Grunf, jon istvan, ILGromovnik, boro975, paja69, Trinitron1, ccoogg123, ssekir75, Mcdado, PlayerOne, zixmix, BraneS, Bubimir, Aska, Solunac na steroidima, celt, Ne doznajem se u oružje, laurusri, ALEXV, StalniPromatrač, Žrnov, MaRtInsrbija1993, vukan0799, Rogan33, sovanova95
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
"Iranske snage protuzračne obrane definitivno su oborile američki F-15E Strike Eagle iz 494. lovačke eskadrile RAF Lakenheath iznad zapadnog Irana.
Dijelove olupine koji nisu izgorjeli pronašli su lokalni stanovnici, uključujući dijelove vertikalnog stabilizatora, vrha krila i drugih preživjelih komponenti. Na mjestu pada, gdje je zrakoplov udario, eksplodirao i izgorio, uočen je i krater od udara.
Posada je definitivno spašena unutar iranskog teritorija. CENTCOM nije objavio nikakve informacije o tome, a čini se da ih skrivaju. Točno vrijeme obaranja ostaje nepoznato."
Posada izgleda još u Iranu. Pa Centom šuti ko zaliven. Izgleda da iranci ne srljaju, pa polaku dižu potentnije dijelove PVO.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:45
|
offline
- Pridružio: 01 Mar 2025
- Poruke: 121
|
- 22Ovo se svidja korisnicima: Sharpshooter, DonRumataEstorski, ladro, luka35, Arahne, Otto Grunf, Boris BM, procesor, Insan, ssekir75, nenooo, PlayerOne, FileFinder, rovac, Solunac na steroidima, Dokon Pop, vlad4, EXIT78, Wehicle, ALEXV, StalniPromatrač, Sass Drake
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ovo počinje da liči na personalno uredovanje komande Wehrmachta u drugoj fazi operacije "Barbarossa".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Apr 2026 09:51
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: Bobrock1, lord sir giga, Arahne, Otto Grunf, Levi, procesor, Wrangler, Aska, rovac, dac, Panter, celt, rednap, vukan0799, Rogan33
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Остаци 17. по реду извиђачко-ударне беспилотне летелице MQ-9 Reaper америчког ваздухопловства, коју је оборила иранска противваздушна одбрана у области Шираза.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|