Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

521

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

^
Ako je oborena J verzija, to je bio avion za suzbijanje PVO, kao i primerak koji smo mi oborili '99.-te...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 4109
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Dolazak kasetne bojeve glave iranske balističke rakete iznad centralnog Izraela.

Na snimku su prikazane posledice detonacije nekoliko podmunicija, kao i vrlo dobra fotografija jedne koja nije eksplodirala.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 26 Mar 2023
  • Poruke: 100

Zna li se koliko su ovih A-10 prebacili u Zaliv?

Mislim da je ovo i odgovor na one najave o zauzimanju ostrva, gde je jedna od ideja bila da ovi avioni pružaju podršku trupama na zemlji. Od toga do daljnjeg nema ništa.

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4730

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

"Izvještaji o posljedicama iranskog napada dronom koji je pogodio američki vojni CH-47 Chinook u kampu Buehring u Kuvajtu."

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3540

Pomor macica se nastavlja...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Izgleda je ic vodjenje i elektroptika u pitanju, od radara nikakve vajde jer se lako fasuje. Bice ovde svasta, sad su pohvatane rute i koridori (Kina,Rusija) i samo rasporedjuj zasjede. Uz to tuci aerodrome odmakni ih jos 500 km..

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1902

Bobrock1 ::https://x.com/Osinttechnical/status/2040232558571483465

"Izvještaji o posljedicama iranskog napada dronom koji je pogodio američki vojni CH-47 Chinook u kampu Buehring u Kuvajtu."


Ovde ima još nekoliko fotografija nakon što su ga odvukli u hangar:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3593

Iranian police firing small arms towards USA Hawks searching downed f15E crew earlier today
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2025
  • Poruke: 121

Ako je uspio naći i zarobiti drugog letača, Iran nema razlog da to odmah javno objavi.
Bolje mu je da ovi nastave i dalje da ga traže.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3844
  • Gde živiš: JAGODINA

Lokator u S.Arabiji ima sve uslove da ispravno radi ukoliko nije fizički oštećen.

Lokator u Iranu uz mogućnost fizičkog oštećenja može da bude ometan i/ili smanjenog dometa detekcije zbog konfiguracije terena (tepsija vs krš i gudure).
A postoji jako mala mogućnost da i tragače ometaju ECM pa da multipliciraju lokaciju signala (najjednostavniji način ometanja). Jadničci onda vide mnogo lokacija koje se menjaju i pomeraju a treba naći pilota.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3593

pa dobro, ako su katapultirali u isto vreme iz aviona, ne moze biti tolika velika razlika oko mesta gde su pali. par km, mozda desetak

pretpostavljam da imaju i neki emergency radio u kitovima za prezivljavanje, sa time ako nista drugo, barem bi piloti mogli da se cuju medjusobno.
ili su upali u zescu vatru nakon sto su izvukli prvog pilota, pa su se morali povuci ili je on u rukama iranaca pa su ga morali ostaviti. ne znam koji scenario bi jos mogao biti.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1887 korisnika na forumu :: 87 registrovanih, 6 sakrivenih i 1794 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: arsa, Avalon015, awathorn, black venom, Bokiboks, bokicacar, bolenbgd, Branke90, branko7, brkan1, Bubimir, burevesnik, Buzdovan, carinko, Chainsaw, Cirkon, croato, Dare, dejan1972, Deki Duga Devetka, Desmond, Dimitrise93, doktor1964, Dovla 1980, Dragacevac, draganca, dusanobr, FileFinder, Flanker-G, Foxdie, Georgius, hellenic, Ilija Cvorovic, Ivoo, Jablan, Jelly4183, Jeremiah, Joint Chief, JOntra, K a s p e r, kunktator, Lance Guest, Lep1na, Limeni91, Lucije Kvint, Marko Marković, mean_machine, MiGac, milenko crazy north, Milometer, milos97, Mirage 2000N, Mićko, Moldovan, monomah, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, Nemanja.M, nenad81, Nepopravljivi, Nikoletina Bursac, OgnjenMitric, Petar25, proka89, radovanstojkov023, raso76, RiV, saputnik plavetnila, Sass Drake, shota91, Sky diver 29, Solunac na steroidima, Spinosa, Tafocus, Tandrkalo, Tastatura ratnik, Tihi86, Troja, trutcina, Tvrtko I, Vanderx, Veless, VJ, voja64, XBMC, zlaya011, Žoržo