Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

530

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1919

celt ::Pratio sam nocas sagu spasavanja pilota na raznim kanalima.
Uspesno evakuisan mada povredjen.
Nije sve glatko proslo. Sleteli na neku pistu sa dva aviona (C-130) pa je doslo do obracuna i ti avioni su bili onesposobljeni.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Fox, koji obično prvi dobija potvrde iz nezvaničnih izvora, sada kaže da je spaseni WSO ozbiljno povređen i da je nekoliko članova CSAR tima takođe povređeno tokom akcije. Koliko se to uklapa sa prvobitnom tvrdnjom da su dva CSAR aviona "zaglavila u blatu pa smo ih sami minirali", neka svako prosudi za sebe.

Bilo kako bilo, za sada je verzija otprilike ta da su sleteli sa dva HC-130, pa su se ta dva zaglavila, pa su poslali još tri da ukrcaju timove i pilota, i ta tri se nisu zaglavili, i tako je akcija uspešno okončana. Bilo je puškaranja, nešto je i padalo na zemlju u plamenu ali ne vidi se šta, bilo je i nekih snimaka tela ljudi u civilnoj odeći (verovatno lokalci ili neke milicije), sve u svemu totalni "shitshow" koji je ponovo papreno koštao u tehnici a za ljudstvo ćemo da vidimo.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

@Koridor: nije aerodrom, sleteli su na neki plato između planina, vidi se na ovim fotografijama. Pilot gotovo sigurno nije bio tu već podalje odatle, pa su ko zna kako i čime išli po njega.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Mar 2024
  • Poruke: 348

Mozemo da se salimo na njihov holivudski racun,ali oni su bez premca kada je obuka pilota u pitanju.Redovna obuka je prezivljavanje iza neprijateljskih linija,i to ocigledno daje rezultate. O hrabrosti clanova SAR timova ne treba trositi reci,ides mecki na rupu a znas tamo gde si se uputio sve vrvi od neprijatelja
ma koliko nam bili mrski moras da ih postujes.
Ovom prilikom svima koji slave Uskrs po gregorijanskom,cestitam danasnji praznik



offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3546

Beowl

Pa pise da su sletjeli u "remote base"....

Kako niko pa ni kinezi nije uhvatio komunikaciju. Mada po meni mozda je i bolje ovako

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1919

Koridor ::Beowl

Pa pise da su sletjeli u "remote base"....


Remote Base ne mora da bude prava vojna baza sa pravom pistom. Može da bude i livada.

Da su sleteli na normalnu poletno-sletnu stazu, ne bi se sigurno HC-130 zaglavili u blatu kako kažu.

Svašta će još da stigne odande, biće jasnije ako se pojave snimci olupina izbliza.

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2012
  • Poruke: 582

@strelac07

Apsolutno. Piloti su im najbolji na svetu, pogotovo mornarički. Krivo sedi, ali pravo govori. Takođe, dobro se prilagođavaju situaciji i improvizuju u hodu.

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3546

Bowl

Jbg evo s tvog linka





Ne kazem da nije blato ili losa pista ali sam skoro siguran da je vojni objekat.

Sem ako nije poljoprivredni pa je portir pucao..

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8030

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2022
  • Poruke: 37

Citat: Zolfagari: The US lost two helicopters and a plane while trying to rescue an F-15 pilot

[link]

za C130 prenose i drugi mediji, mada se pozivaju na Iranske izvore.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3663

djox ::Citat:UAE intercepted 23 ballistic missiles and 56 drones from Iran today.
Since February, the UAE intercepted 498 ballistic missiles, 23 cruise missiles, and 2,141 drones.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]





ne racunajuci dronove, i sa dve rakete ispaljene po raketi koju se gadjali (nekad smo videli i mnogovise) to je bar 1000 pvo raketa. uglavnom patriot.

ukrajina je za par godina ispalila oko 600.

nesto ne verujem da jedna mala arapska drzavaima toliko na lageru. plus unisteno im je par radarskih sistema i sve i dalje radi kao prvog dana i dalje imaju raketa da ispaljuju 10-20 dnevno

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Чекај јесу ли они то изгубили два херкулеса у овом циркусу јер су се "заглавила" ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5245 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 5 sakrivenih i 5168 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AleksandarV, amblemi_vrs, Apok, ArmyBoss, arsa, Asteker, Bgd123, blankspace, Bo96, bpvl, BSD, cenejac111, Cirkon, dejankm, dekan.m, divison, djboj, Djokislav, DonRumataEstorski, dradex, Draganeli, draganl, dunavzed, Ezbuck, Feller, gale48, Helket, HogarStrashni, Igor Antonic, igorkozar83, Kajzer Soze, KizJ, krokodokodil, Lep1na, mean_machine, Michellefromrezistance, milenko crazy north, milutin134, Mićko, moldway, Motocar, nenad81, Nomica, OKT, Papadubi, pavle_pzs, Pegggio, Primus17, proka89, proljece, RD84, Rebel Frank, Schmidt, Skywhaler, Sone0883, tanakadzo, Tandrkalo, tubular, VanZan, vathra, vazduh, Velizar Laro, vespa nikola, vladd, vukovi, vuksa72, vzd1389, x011, x9, Zavulon, Zoran1959