Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

636

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

online
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 779

bojank ::

2. Bilo koja TO je osudjena na propast u direktnom sukobu sa timom za izvlacenje osim ako nema veliku brojcanu prednost. 10 lokalaca u pikapima ce proci... kako je proslo 10 lokalaca u pikapima.


Djelimicno tacno, da je jedinica TO imala VBRe na pikapima, poklopili bi
desant iz daleka, sto bi se katastrofalno zavrsilo za specijalce.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Sep 2025
  • Poruke: 53

Mišljenja sam da Iran nije trebao pristati na primirje. Tu su Amerima dali vremena da osvježe snage, obnove zalihe i pripreme se za nove udare koji će ovog puta biti daleko žešći i razorniji po Iransku ključnu infrastrukturu i narod. Žuti Epsteinov prijatelj se neće smiriti dok potpuno ne uništi tu zemlju, a nemojmo se lagat Amerika i Izrael imaju potencijal da to urade ukoliko se Kina/Rusija direktno ne uključe u rat na stranu Irana sa svojom vojskom za što dajem šansu 5%....

Amerika je u Iraku ratovala godinama i dalje ostala glavna svjetska sila, ratovala je u Vijetnamu godinama i dalje ostala glavna svjetska sila, u Afghanistanu...Izrael ratuje već 80 godina i eno ga i dalje je tamo gdje je i stvoren i nikad nije bio jači. Tako da se ne treba zavaravat da će Iran koliko god žilav i nepokoran bio baciti Ameriku/Izrael na koljena i natjerat ih da se povuku golih gaća bez da ostvare ciljeve. Amerika se nalazi na drugom kontinentu sa de-fakto potpuno neovisnom energetikom i resursima. Mogu da u ratnom modu štancaju 24 sata kao i Rusi što god im treba bez da ih dotakne i okrzne. Mogu i pare da štampaju što rade već desetljećima i boli ih uvo. Iran s druge strane nema sve te navedene mogućnost, barem ne sam.



online
  • Pridružio: 20 Jul 2025
  • Poruke: 175

Perudin_92 ::Mišljenja sam da Iran nije trebao pristati na primirje. Tu su Amerima dali vremena da osvježe snage, obnove zalihe i pripreme se za nove udare koji će ovog puta biti daleko žešći i razorniji po Iransku ključnu infrastrukturu i narod. Žuti Epsteinov prijatelj se neće smiriti dok potpuno ne uništi tu zemlju, a nemojmo se lagat Amerika i Izrael imaju potencijal da to urade ukoliko se Kina/Rusija direktno ne uključe u rat na stranu Irana sa svojom vojskom za što dajem šansu 5%....

Amerika je u Iraku ratovala godinama i dalje ostala glavna svjetska sila, ratovala je u Vijetnamu godinama i dalje ostala glavna svjetska sila, u Afghanistanu...Izrael ratuje već 80 godina i eno ga i dalje je tamo gdje je i stvoren i nikad nije bio jači. Tako da se ne treba zavaravat da će Iran koliko god žilav i nepokoran bio baciti Ameriku/Izrael na koljena i natjerat ih da se povuku golih gaća bez da ostvare ciljeve. Amerika se nalazi na drugom kontinentu sa de-fakto potpuno neovisnom energetikom i resursima. Mogu da u ratnom modu štancaju 24 sata kao i Rusi što god im treba bez da ih dotakne i okrzne. Mogu i pare da štampaju što rade već desetljećima i boli ih uvo. Iran s druge strane nema sve te navedene mogućnost, barem ne sam.
-------------
SAD bi uskoro mogao ostati bez oružja, izvještava The New York Times. Iran se dokazao: Amerikanci su se odvikli od tako ozbiljnih protivnika i propustili su važan detalj.
Jedan od glavnih rezultata rata s Iranom jest taj što se Teheran pokazao kao neobično snažan i sposoban protivnik. Iran nije samo pokazao spremnost da uzvrati udarac, već je i ispalio niz jeftinih dronova na Sjedinjene Države i njihove regionalne saveznike.

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2025
  • Poruke: 195

mean_machine
Zasto bi doteravali onda male helihoptere kad V-22 moze da uradi sve isto, tj moze da uzlece i slece vertikalno, moze da lebdi... Ne vudim razlog da V-22 ne moze da pokupi pilota isto kao i ovi mali MH. Eventualno ne moze da se zavuce izmedju nekih zgrada ili da udje u neki bas uski kanjon, al cisto sumljam da je to ovde bio slucaj. Osim toga V-22 moze da ima i vitlo sa sajlom za podizanje ako bas ne moze da sleti, ovi mali MH koliko znam nemaju tu mogucnost.


Lord sir giga
Po toj logici onda V-22 ne bi trebalo nikad da lete, jer tu su mnogo pouzdanije masine... Jeste V-22 imao dosta incidenata, ali ako u datom trenutku flota nije prizemljena, lete, ne vidim razlog da ga ne iskoriste.
Pogotovo u ovom slucaju gde imas nepoznatu pistu, na kojoj se na kraju i zaglavise Herkulesi(po zvanicnoj USA verziji).
A i da imas najidealniju pistu opet moras da se zadrzis na istoj, bar 15-20min(vrv i mnogo vise), a za to vreme moze svasta da se desi, od toga da neki lokalac raspali iz svoje mauzerke, do toga da te poklope minobacacima(sto je druga verzija)
U ovom slucaju pre bih izabrao V-22 na losem glasu, nego da slecem i kampujem u sred neprijateljske teritorije sa Herkulesima.
P.S. I Alfe bije los glas da se kvare al se i dalje voze i kupuju 😄

online
  • Pridružio: 14 Apr 2018
  • Poruke: 243

Амерички разарач отворио је ватру на ирански брод који је покушавао да пробије блокаду - снимак Централне команде

▪️Централна команда САД објавила је снимак на којем се види како разарач УСС Спруанс пуца из морнаричког топа на теретни брод Туска под иранском заставом, који је покушавао да пробије америчку блокаду Ормуског мореуза и настави пловидбу ка Бандар Абасу у Ирану.
▪️Ватра је усмерена са аутоматског топа калибра 127 мм на машински простор иранског трговачког брода.
▪️Након напада, јединица за извиђање из 31. експедиционе јединице маринаца укрцала се на брод.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Хатам ал-Анбије:
Агресивне Сједињене Државе, кршећи примирје и чинећи чин поморског пиратерије, отвориле су ватру на ирански трговачки брод у водама Оманског мора и онеспособиле његов навигациони систем распоређивањем неколико својих маринаца на горе поменути брод, у очигледном чину агресије.
Упозоравамо да ће оружане снаге Исламске Републике Иран ускоро одговорити на овај кривични чин оружаног пиратерије од стране америчке војске и предузети одговарајуће мере одмазде и ескалације.

Иранске снаге су напале „неке америчке војне бродове дроновима“, према иранској државној новинској агенцији Тасним
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 809 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 2 sakrivenih i 757 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Askerland, Bahuss, bakos022, Borkanović, bozzo27, celt, ddjxxi, dekifcrs, dekir, DJUNTA, drpera, Džekson, Ezbuck, ghoost, Giskard, Great White, istina, Ivica1102, K a s p e r, kalens021, kaput21, koom0001, kunktator, Lazarus, Makarid, mean_machine, mercedesamg, Metanoja, Mihajlo, MK10, Mldo, Motocar, Neutral-M, oddsock, Ognjen D., Pegggio, Pekman, Prometeus, Regrut Boskica, sap, saputnik plavetnila, Sevatar, Shilok, Sićko, Smiljkovich, styg, tachinni, Underwood, Vlad000, wizzardone