Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

2050

Rat u Siriji 2016 - Komentari, diskusije i analize članova

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

SAA fan ::Šta je ovome Putinu, kakvo primirje kad se pobeđuje? Da se ovi oporave i ponovo udare.
Vec smo na ukrajinskoj temi zakljucili ko je spacijalista za tajne i nepredvidive operacije Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3551

Nije mi jasna igra Putina sta pokusava, jedino logicno objasnjenje je da situacija vrlo teska sto se tice zivota na teritoriji koju drzi SAA i da je to sada vec preslo u alarmantu cim pokusavaju sa primirjem. Izgleda da je potreba za energentima velika i da ce SAA morati jednostavno da krene put ka Deiru kako bi povratila gasna i naftna polja u pustinji. Nazalost to ce unistiti ofanzivni potencijal SAA i morace za to vreme da zavrse sa I. Gutom, kako bi imali snage da krenu ozbiljno u na provinciju Idlib. SAA ce se sigurno suociti sa jakom ofanzivom terorista to je sigurno sada gde to je pitanje. Treba dobro osigurati Alep i ocekivati samim tim udar u Hami. Jednostavno zauzeti Kafr Hamrah, Haritan.. osigurati to podrucje i naravno Khan Tuman i okolinu oko akademija i tako potpuno osigurai Alep. Svako primirje do sada je donosilo jaku ofanzivu Terorista sto zanci i da ce ovo. Pokusati da ih usmeris ka Hama proviciji gde ce i SAA grupisati ozbiljne jedinice da osalabe Teroriste i u kontra ofazivi krenu na Marat al Numan.

Drugi razlog za primirje ne postoji jer su Ceceni jos vrlo aktivni u Nusri tako da Rusiji ne odgovara da Nusra i dalje ima svoju teritoriju. Bilo bi odlicno kada bi Siitske milicije iz Iraka krenule polako ka Raki ili deiru posto one izgleda ne ucestvuju u napadu na Mosul nego drze samo puteve odakle bi se ID mogao povuci ka Siriji.



offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Шиити у Ираку напредују ка Сирији западно од Мосула, али полако, једно село дваки други дан, села има на хиљаде. А могуће је то око нафте и гаса, рестрикције су свакодневне чак и у Латакији, просто им је остало свега неколико тих гасних поља, ако не и само једно иза Т4. кукају људи, а поготово јер је сада зима, оне избеглице из Алепа спавају п обетону на душецима, треба све то сад збринути.

Следећа узданица медија, демократски Идлиб.
Citat:Large Pro-ISIS demonstrations by civilians ongoing in Idlib city.
This is amidst calls for a change in rebel leadership due to their recent failures. ISIs flags were raised in the rally.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

ИЗДАЈААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА.....а можда и није и ко зна шта се ваља иза тог брда...виђено већ ко зна колико пута до сада...

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

Irbis ::Nije mi jasna igra Putina sta pokusava, jedino logicno objasnjenje je da situacija vrlo teska sto se tice zivota na teritoriji koju drzi SAA i da je to sada vec preslo u alarmantu cim pokusavaju sa primirjem. Izgleda da je potreba za energentima velika i da ce SAA morati jednostavno da krene put ka Deiru kako bi povratila gasna i naftna polja u pustinji. Nazalost to ce unistiti ofanzivni potencijal SAA i morace za to vreme da zavrse sa I. Gutom.


Irbise brate ovo si izmislio...

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

^
Ма није измислио, пишу то по твитеру и неким страницама. Да се иде на ИД сада, јер се склапа примирје са турцима.

sremac983 ::ИЗДАЈААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА.....а можда и није и ко зна шта се ваља иза тог брда...виђено већ ко зна колико пута до сада...

Више пута се није ваљало ништа. Што поново није "издаја", већ политика.

offline
  • Pridružio: 10 Jul 2006
  • Poruke: 153

Blagi off:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ako ima ljubitelja strategija..

offline
  • Irbis 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Avg 2014
  • Poruke: 3551

babaroga

Citat:Irbise brate ovo si izmislio...

Nista nisam izmislio u Damasku su odavno restrikcije, sadu su i princezice iz Tartusa pocele da kukaju kako im ne odgovara sto poceli i tu restrikcije.

Problem je sto vecinu struje sada Sirija dobija iz gasnih elektrana jer skoro sve hidroelektrane pod tudjom kontrolom, a njega je malo teze transportovati bez gasovoda tako da SAA mora da obezbedi i gasna polja kako bi Sirija mogla da proizvodi elektricnu energiju.

offline
  • Pridružio: 05 Avg 2012
  • Poruke: 989

powSrb ::Ево овај демократа се "предао"
Прича се да је једино желео слободу и једнакост за све, по шеријату.

Није баш за без спојлера слика
+ +++



Ovo je Isus koji je neki doktor a možda i neki fizičar a možda i neki profesor sveučilišni a u najmanju ruku magistar elektrotehnike i strojarstva i koji ima gorku želju da dođe sa obitelji u Njemačku na rad.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

powSrb ::
Више пута се није ваљало ништа. Што поново није "издаја", већ политика.


јел теби ВВП лично шаље депеше шта и како се ради...

Лапрдали сте овде по хиљаду пута, када је зауставао акције по Алепу, да је то издаја, да не зна игледа шта ради и да не сећам се више писања, ах да кад је САА у налету ВВП одмах и кочи, кажњава Асада јер овај није био послушан и шта ти ја знам.

Сад се одједном појави изјава, како Русија није спремна да ратује у недоглед. Одакле Вам то, јел то ВВП објавио на твитеру. Сад када је завршено са Алепом, рат је готов и Русији је доста. Јес кад на врби роди грожђе...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 917 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 7 sakrivenih i 857 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Agape, Asparagus, Automaticar, bojan_t, BSD, Chainsaw, Czrweni, Dannyboy, DavidA, dj.ape, Dolinc, DonRumataEstorski, ghoost, Gradjanin, Hans Gajger, Incognito, Jester, JK, Jozo74, Kajzer Soze, koneks, kybonacci, lacko, Lieutenant, lima, luka35, Manjane, Milos ZA, miodrag, moldway, nenomir, Ns1975, oddsock, omen, Otto Grunf, pein, ping15, Radoslava, redstar011, sajorg, sales, sap, septembar, shiro, Smiljkovich, tecataki, Tribal, Velizar Laro, vladaa012, Vlajman1957, Woya, Zi0mek, Đurđevdan