|
Poslao: 01 Feb 2016 19:44
|
offline
- Pridružio: 16 Feb 2012
- Poruke: 687
|
zarajonesmail ::Napisano: 01 Feb 2016 19:16
Ovo je, po meni, prva akcija koju je potpuno smislio ruski generalstab - vazdusni udari su skroz sinhronizovani sa napredovanjem na terenu. Prasinarski deo odradili Iracani, Hezbolah i NDF, a mehanizacija SAA. Plus neocekivani pravci . Sve sasvim dobro izgleda. Nadam se da su nastavili na sever i da su skrenuli na Hardatnin i Ritjan. Jeste hazarderski, ali nije bas prvi put da su tu, a i oba mesta su muski slupana od bombardovanja. Steta bi bilo ne pokusati do enklave, ako je kojim slucajem panika uradila svoje... Ako ne, i pravac prema severu dok god moze je odlican, pa makar im Crni islam bocno i uleteo koji kilometar. Ipak je SDF prioritet. Kako god, obruc se steze, povezivanjem sa enklavama i Efrinom zakljucava se ceo Idlib, sto je poenta, kao i odsecanje Alepa od Turske. To su dve zunzare jednim udarcem. I granica, Bab Hawa, slag na tortu...
Dopuna: 01 Feb 2016 19:26
I da, kladim se da je Erdogan poludeo, Rusi su ocigledno odlucili da mu zatvore prolaz do idliba pre nego sto krenu u odlucne akcije.
Na twiter se pojavila vest da su zauzeli neke farme blizu Haritana
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 19:52
|
online
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39687
|
delrey ::zarajonesmail ::Napisano: 01 Feb 2016 19:16
Ovo je, po meni, prva akcija koju je potpuno smislio ruski generalstab - vazdusni udari su skroz sinhronizovani sa napredovanjem na terenu. Prasinarski deo odradili Iracani, Hezbolah i NDF, a mehanizacija SAA. Plus neocekivani pravci . Sve sasvim dobro izgleda. Nadam se da su nastavili na sever i da su skrenuli na Hardatnin i Ritjan. Jeste hazarderski, ali nije bas prvi put da su tu, a i oba mesta su muski slupana od bombardovanja. Steta bi bilo ne pokusati do enklave, ako je kojim slucajem panika uradila svoje... Ako ne, i pravac prema severu dok god moze je odlican, pa makar im Crni islam bocno i uleteo koji kilometar. Ipak je SDF prioritet. Kako god, obruc se steze, povezivanjem sa enklavama i Efrinom zakljucava se ceo Idlib, sto je poenta, kao i odsecanje Alepa od Turske. To su dve zunzare jednim udarcem. I granica, Bab Hawa, slag na tortu...
Dopuna: 01 Feb 2016 19:26
I da, kladim se da je Erdogan poludeo, Rusi su ocigledno odlucili da mu zatvore prolaz do idliba pre nego sto krenu u odlucne akcije.
Na twiter se pojavila vest da su zauzeli neke farme blizu Haritana
Ima link ja postavio na prethodnoj strani.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 20:02
|
offline
- Pridružio: 19 Dec 2015
- Poruke: 295
|
Vazan citat sa linka koji je okacio Pein u vezi tih farmi
"If the Syrian Armed Forces are successful in seizing these farms from the Islamist rebels, they will be in position to recapture the imperative village of Ard Al-Malaah that was also captured during the Syrian Opposition’s large-scale counter-offensive in northern Aleppo last year."
Izgleda ce probati i ovu ideju oznacenu na slici sa 2 strelice (opkoljavanje Alepa)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 20:04
|
offline
- Pridružio: 08 Avg 2014
- Poruke: 1378
|
zarajonesmail ::Napisano: 01 Feb 2016 19:16
Ovo je, po meni, prva akcija koju je potpuno smislio ruski generalstab - vazdusni udari su skroz sinhronizovani sa napredovanjem na terenu. Prasinarski deo odradili Iracani, Hezbolah i NDF, a mehanizacija SAA. Plus neocekivani pravci . Sve sasvim dobro izgleda. Nadam se da su nastavili na sever i da su skrenuli na Hardatnin i Ritjan. Jeste hazarderski, ali nije bas prvi put da su tu, a i oba mesta su muski slupana od bombardovanja. Steta bi bilo ne pokusati do enklave, ako je kojim slucajem panika uradila svoje... Ako ne, i pravac prema severu dok god moze je odlican, pa makar im Crni islam bocno i uleteo koji kilometar. Ipak je SDF prioritet. Kako god, obruc se steze, povezivanjem sa enklavama i Efrinom zakljucava se ceo Idlib, sto je poenta, kao i odsecanje Alepa od Turske. To su dve zunzare jednim udarcem. I granica, Bab Hawa, slag na tortu...
Dopuna: 01 Feb 2016 19:26
I da, kladim se da je Erdogan poludeo, Rusi su ocigledno odlucili da mu zatvore prolaz do idliba pre nego sto krenu u odlucne akcije.
Između Idliba i Turske ima par putnih pravaca među njima i ´čuveni ´GP Reyhanli sa ruskih snimaka ( slike stotina kamiona koji čekaju prelaz), a između sjeverne Latakije i Efrina je cca. 70 km granice koju drže ´umjereni ´- odsjecanje Idliba je dug i krvav posao .
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 20:32
|
offline
- Čivi

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 02 Dec 2015
- Poruke: 628
|
Nobunaga ::Vazan citat sa linka koji je okacio Pein u vezi tih farmi
"If the Syrian Armed Forces are successful in seizing these farms from the Islamist rebels, they will be in position to recapture the imperative village of Ard Al-Malaah that was also captured during the Syrian Opposition’s large-scale counter-offensive in northern Aleppo last year."
Izgleda ce probati i ovu ideju oznacenu na slici sa 2 strelice (opkoljavanje Alepa)
Do sada je na forumu vazila teza da na tom koridoru kao i na prostoru izmedju Nubbol enklave i novoosvojenog Tall Jibbina ima vise ukopanih Nusrovaca nego bilo gde drugde na frontu.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 20:58
|
offline
- Pridružio: 19 Dec 2015
- Poruke: 295
|
Srbija majka Pirot otac ::
Do sada je na forumu vazila teza da na tom koridoru kao i na prostoru izmedju Nubbol enklave i novoosvojenog Tall Jibbina ima vise ukopanih Nusrovaca nego bilo gde drugde na frontu.
Cika Pero niko nije rekao da ce ovo ici lako.Licno bih bio zadovoljan ako se na kraju ofanzive uspostavi sledeca linija fronta :Ahras-Hardatnin-Rityan-Hayyan-Haritan-Kafr Hamra.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Feb 2016 21:04
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2016
- Poruke: 100
|
Srbija majka Pirot otac ::Nobunaga ::Vazan citat sa linka koji je okacio Pein u vezi tih farmi
"If the Syrian Armed Forces are successful in seizing these farms from the Islamist rebels, they will be in position to recapture the imperative village of Ard Al-Malaah that was also captured during the Syrian Opposition’s large-scale counter-offensive in northern Aleppo last year."
Izgleda ce probati i ovu ideju oznacenu na slici sa 2 strelice (opkoljavanje Alepa)
Do sada je na forumu vazila teza da na tom koridoru kao i na prostoru izmedju Nubbol enklave i novoosvojenog Tall Jibbina ima vise ukopanih Nusrovaca nego bilo gde drugde na frontu.
- Nemam novosti, ali prvo ispravka, mislio sam na FSA (ne SDF) naravno, kao strateskog neprijatelja. A sto se granicnih prelaza tice, to ide naknadno, dolaze na red posle zatvaranja Idliba, valjda se to podrazumeva. Pomenuo sam najblizi, zato sto bi se svo snabdevanje Alepa preusmerilo preko njega. Inace, najveci problem je sto nije jasno koliki je kapacitet za ovaj prodor tj. koliko uopste ima vojske?
|
|
|
|
|
|