|
Poslao: 24 Sep 2019 19:43
|
offline
- Stija zmija
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 11 Jan 2018
- Poruke: 558
|
Očigledno je medijska pažnja prešla na Iran...U Siriji je totalno zatišje; govori se o pregovorima i nekim predstavnicima UN..Ne volim kada se pojave neki "neutralni pregovarači"...Bojim se da teroristi samo utvrdjuju pozicije i popunjavaju redove....Sa njima nikada neće biti mogući realni pregovori i nekakav realni demokratski dogovor...Zar neko misli da Ujguri koji su došli sa ISIL idejama mogu živjeti u demokratskoj Siriji...teško...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2019 21:40
|
offline
- SsssssNOVI
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Maj 2019
- Poruke: 408
|
^SAA je počela sa intezivnim granatiranjem i bombardovanjem na svim većim frontovima (Maraat, Jisr, Z.Alepo, Al-Ghab, Abu Duhur je najmirniji).
Juče su ceo dan RuAF helikopteri bombardovali Kabani, SAA konačno pokreće ozbiljnije akcije protiv ISIS-a u pustinji, barem jednom nedeljno navataju neku manju ili veću grupu, i ono za njih najvažnije pripremaju se za otvaranje graničnog prelaza za Irakom.
Juče su Turci i Ameri sproveli prvu zvaniču patrolu u bezbednoj zoni, videćemo koliko će to potrajati jer Erdogan i dalje preti napadom a YPG je razmontirao svoje utvrdjene pozocije.
Ovih dana su visoke tenzije u provinciji DeZ, SDF provocira i potpaljuje mase protiv SAA na zapadnoj strani Eufrata, medjutim preigrali su se pa se situacija prelila i na njihovu teritoriju, medjutim deluje da su se protesti obuzdali.
Inače za to oko UN-a (Komisija za izradu Ustava) SDF nije ni uključen...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2019 21:24
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39701
|
RUSSIAN-TRAINED SYRIAN SPECIAL FORCES CONDUCT EXERCISE IN SOUTHERN DAMASCUS
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2019 01:22
|
offline
- Pridružio: 18 Feb 2018
- Poruke: 197
- Gde živiš: Zvezdara
|
Erdogan želi da napravi sunitsku barijeru na granici sa Sirijom tako što će naseliti izbeglice i traži podršku u svetu za taj plan. Evropi preti da će poslati ovo društvo ako ne prihvati ovu ideju.
"Turkey wants to create an initial “peace corridor” 30 kilometers (19 miles) deep and 480 kilometers (300 miles) long east of the Euphrates River to repatriate Syrians who have fled the eight-year war that has killed a half-million people, Erdogan told world leaders gathered for the UN’s annual meeting on Tuesday..."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2019 18:30
|
offline
- Milos1977
- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Mar 2017
- Poruke: 2371
|
Pazi njega Ej!!..
Pompeo says Syria government used chlorine in May chemical weapon attack
“Today I am announcing that the United States has concluded that the Assad regime used chlorine as a chemical weapon on May 19.”
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Interesantan tajming sa trampovim impičmentom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2019 20:22
|
offline
- Stija zmija
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 11 Jan 2018
- Poruke: 558
|
Da..baš tako..Pokušavaju da zakuvaju situaciju sa hlorom...Da poboljšaju pregovaračku stranu teroristima...Klasika..bože dragi
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2019 21:29
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
znači, očekujmo novi ulet tomahawka? nešto se šuška i da izraelci planiraju napad....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2019 22:02
|
offline
- Stija zmija
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 11 Jan 2018
- Poruke: 558
|
Ne vjerujem da će Ameri gadjati...Izrael to radi svakodnevno... Imaju oni problema sa svojim Trampom trenutno
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2019 14:04
|
offline
- Stija zmija
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 11 Jan 2018
- Poruke: 558
|
Ma B92 je proamerička tv...Sjetite se kako su prvih godina rata tretirali rat u Siriji...Asad je bio po njima zločinac a SAA ubica svog naroda..FSA je bila revolucionarna armija...Sve do pojave ISIL ...Njihove informacije su i danas beznačajne...
|
|
|
|
|
|