|
Poslao: 05 Okt 2022 21:54
|
offline
- šumar bk2

- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Maj 2005
- Poruke: 3983
- Gde živiš: Beograd
|
О прегруписавању Оружаних снага Украјине на правцу Николајев-Кривој Рог
Украјинска команда је после успеха на секторима Кривог Рога и Берислава почела да врши прегруписавање снага и средстава пре следеће етапе офанзиве на Херсон.
▪Из Николајева су бачене три колоне војне технике: ка Новој Одеси, Восијатском и Новом Бугу. Део контингента је стациониран у околини Николајева, а други је пребачен на Андрејевски локалитет.
Појачања Оружаних снага Украјине упућена су на линију Терновка-Андрејевка да изведу офанзиву на Берислав и Нову Каховку.
▪Не зна се поуздано куда иду остале три колоне са људством и опремом. Према нашим информацијама, значајна средства ПВО Оружаних снага Украјине концентрисана су у области Марјевке и Костића, а командно место оперативно-тактичке групе Југ је распоређено у Новом Бугу.
▪Прегруписавање Оружаних снага Украјине на правцу делимично је повезано са офанзивом на Нову Каховку и Херсон. Али повлачење значајног контингента у позадинске области северно од Николајева поставља нека питања.
Можемо претпоставити да су Оружане снаге Украјине свесне текуће припреме руских трупа за одбрану Херсона и хидроелектране Каховка. Из тог разлога је команда Оружаних снага Украјине предузела мере у случају губитка иницијативе у Херсонској области и контраофанзиве Оружаних снага РФ на Николајев.
Равномерна расподела снага по секторима и стварање одбране по дубини неопходан је услов за држање окупираних линија за украјинске формације.
▪Не можемо искључити могућност преноса ослобођених ресурса у друге области, на пример, у Старобелское. Тамо је сада у току формирање јединица за удар на бок Оружаних снага РФ и долазак до граница Луганске Народне Републике.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2022 11:13
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7129
|
Šehid 136 pogodio skladište nafte u Harkovu
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2022 12:50
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7129
|
Prigožinov čovjek koji je vodio Telegram kanale uhapšen od strane SOBR-a Rosgarde. Video hapšenja.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2022 15:21
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 110970
|
Zarobljeni ukri
Citat:At night, the enemy conducted reconnaissance in all three directions, including Bayraktar, and probed positions. There were no attacks.
At 6:00 in the Kharkiv direction, reconnaissance officers of the Armed Forces of Ukraine reporting on the movements of our group were captured, we left the position (result in the photo)
The enemy is building up strength and pulling together reserves to deal a strong blow in all three directions. A large constriction was noticed at Davydov Brod.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2022 18:24
|
offline
- Shinobi

- Počasni građanin
- Pridružio: 08 Apr 2022
- Poruke: 701
|
General Lapin na prvim linijama:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Okt 2022 21:32
|
offline
- Pridružio: 21 Jul 2009
- Poruke: 23
|
RJ ::Interesantno- vidi se da je velika kasarna, zgrade tek sad dobile po nosu, ne znam kako su prošli hangari za tehniku,verovatno i oni fasovali mada...
Ovakve stvari teško da bi prošle kod NATO-a, oni su za 78 dana bombardovanja SRJ uništili sve što su mogli od vojnih objekata, malo je njih koji su istali netaknuti.
Uglavnom beznačajni a i njih su mogli da su hteli.
Totalno nejasna taktika,nejasan cilj i nejasne odluke.
Srbija je mala. Ukrajina je kao pola Zapadne Evrope. NATO je na nas poslao 1.000 borbenih aviona. Rusi nemaju taj kapacitet u Ukrajini. Niti su uspeli da suzbiju njihov PVO.
Šta su mislili kad su započeli takav rat? To je već drugo pitanje.
|
|
|
|
|
|