Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

1989

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

offline
  • Pridružio: 29 Jan 2009
  • Poruke: 451

Nacije su drustveni konstrukt i stvar koja se oblikovala ovakvom kakvom je znamo na talasu devetnaestovekovnog romantizma, industrijske revolucije, burzoaskih drzava i potrebom za ogromnim regrutnim vojskama. Takodje i kao sredstvo za rusenje imperija.
Koncept je od, maltene, prekjuce. Upravo tako kako su uradili pojedini na nasim prostorima, tako rade i Ukrajinci. Nacija nije nesto organsko, prirodno nastalo, nego uvek sa namerom. Nekada okupljanjem oko jedne drzave (Pijemont, Pruska, Srbija...) a nekada prostim pritiskom i krsenjem regionalnih i drugih partikularizama. Da li se nekome svidja ili ne, da li je moralno ili ne - potpuno je druga priča. Oni koji se osecaju kao Ukrajinci osecace se kao Ukrajinci, oni koji se osecaju kao Rusi - bice Rusi. Kako je doslo do tog osecanja - druga je prica. Za dve generacije nacionalni identitet je definisan.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3171

Ukri se dobro bore, tacno je, tesko ce ih biti isterati tacno je medjutim...
Ono sto bode oci je da su angazovali i Challenger I abrams I t55s I Patriot i svasta nesto sto lako moze da uputi da he u pitanju labudova pjesma. Obicno kad bacis toliko raznovrsnu tehniku plus elitne brigade zajedno sa navatanim regrutima i zatvorskom bojnom, mirise na nuzdu...



offline
  • Pridružio: 09 Jun 2024
  • Poruke: 203

Koridor ::Na pocetku ofanzive na Kursk sam rekao da Rusi to jedino mogu zaustaviti udarom koji ce dovesti do opoziva operacije s ukrajinske strane. Sada vec i to teze ide jer vise se ne zna ko komanduje. Ako bi Zelenski ili Sirski i naredili stop i povlacenje ptanje je sta bi bilo. Bojim se da smo jako blizu opsteg sranja.

Ukrjainski upad u Kursk, kostace ce ih 3-4 hiljade mrtvih puta pet ranjenih, nestalih, zarobljenih, dezertera i jedini uspjeh tog krvoliptenja ce biti ono slikavanje pored onog supermarekta u Sudzi.
Kada sam vidio tu jadnoću to slikavanje, selfiranje pored te prodavnice(kao da su na Crvenom Trgu), poceo sam da sazaljevam Ukrajince, koliko oni u stvari o sebi imaju nisko misljenje i za koliko jeftinu stvar oni svoj zivot gube.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2696

lord sir giga ::Pogotovu danas u drzavama gde nema sluzenja vojnog roka gde je vecini problem da potrci za autobusom a da ne dobije gusenje ili srcani napad.
Bez grama dodatne tezine neracunajuci novcanik mobilni kljuc od stana i flasicu vode. Nasuprot tome puska plus rap puni okviri bajonet slem pancir cizme opasac s oprtaci bombe. E ako te vole dobijes mutraljez i pomocnika s municijske kutije. Jos ako si srecni dobitnik vezista uf sreci tvojoj nema kraja. Stentovi i pejsmejkeri u najavi.


More ova deca danas
*sestra istiskuje krv iz vene kao majonez iz tube, tolko LDL unutra*
Ne mogu da potrče
*pohabani kukovi od trbušine od nelečenog i nedijagnostikovanog metabolnog sindroma*
Ni 100 metara
*glasno grokće uz stepenice, od muke i prdne*
a ja kad sam bijo mlađan gušter ja
*buši sedmu dodatnu rupu na kaišu*
nosio sam ceo borbeni komplet od 60 granata za haubicu 155 mm na Triglav
*češe stopalo od nejasnog svraba prouzrokovanog dijabetičkom neuropatijom*
uzbrdo a haubicu nizbrdo u zubima
*šećer u krvi ERROR mmol/L*
posle se nabokam vojničkog pasulja
*shartuje od egzokrine pankreatične insuficijencije*
a kad me puste u grad, jebem celu noć
*čupne listić sa oglasa na banderi za Kamagru al mora da popije 3 odjednom da se ipšta desi jer mikrovaskularna atrofija*
pametnome dosta, bajo moj!

Na neosnovano i neutemeljeno boomerpostovanje i kenjanje po mlađima će biti odgovoreno sa maksimalnom agresijom, poyy Zaljubljen

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1502
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Navodno PVO oborio Ukro Su-27 koji radi po Kurskoj oblasti vođenim bombama. Bez nekih dokaza za sada

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2732
  • Gde živiš: Loznica Srbija

@dragon 986
"odmah posle revolucije i svega što se desilo na Majdanu"

Vidiš, problem sa tvojom porukom je upravo u ovoj rečenici, zato je svaki dalji zaključak pogrešan. Ne postoji "revolucija" na Majdanu. U pitanju je čisti brutalan puč orkestriran iz inostranstva uz direktno učešće visokih zvaničnika SAD administracije zašta postoje javno dostupni snimci. Izvršiti puč je isto tako narušavanje suvereniteta jedne države i uglavnom sa sobom vuče i početak građanskog rata. Ukrajina 2014. nije bila nikakva diktatura, neparlamenta monarhija niti je bilo bilo kakvih izbora koji bi bili sporni, niti je postojao bilo kakav razlog za nešto što bi se zvalo "revolucija". Naprosto je izvršen puč i nedemokratska smena vlasti od strane stranih službi. Suverena država Ukrajina prestala je da postoji, a oni koji su uzeli oružje protiv uzurpatora vlasti imaju više legitimiteta nego ekipa koju je Nuland telefonom raspoređivala po ministarskim mestima. Tako da ne, ovaj rat nije počeo agresijom Rusije na suverenu zemlju, već orkestriranim pučem i građanskim ratom u državi koja se zvala Ukrajina i imala legalnu i legitimnu vlast dok ista nije srušena od strane administracije SAD. Nakon toga u igranku se uključila i Rusija podržavajući jednu stranu u građanskom ratu i kršeći međunarodno pravo aneksijom teritorije koja je već bila politički aneksirana od druge sile protiv volje naroda i demokratskih procedura propisanih zakonima i ustavom Ukrajine. Naprosto, jako je važno ko je prvi počeo, a to ovde definitivno nije bila Rusija.

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2024
  • Poruke: 253

Hans Gajger ::И демократе и републиканци љубе исту руку.
Неки то зову дубока држава, илуминати, рептили, то није ни битно.
Русију третирају као непријатеља, и мислим да Русија не сме да наседне на никакве преговоре подметнуте од те исте машинерије.
Русија мора ово да заврши тако што ће да баци Украјину на колена, да капитулира, свако "мирно" решење инсуирано од запада је пораз за Русе.
Ваљда су схватили после свих ових ескалација.
Сем ако ово није велика представа глобалиста и да су сви укључени у исту, а ми само овце које верују да постоје полови, и борба добра и зла.


Očigledno mnogi ne prqte ono što se dešava u SAD. Mislim kada se malo dublje zađe. Imate brdo raznih tema na Jutjubu. Zaista postoji velika razlika između struje koja rukovodi demokratskom partijom i delovima republikanske stranke i Trampa i struje oko njega. Recimo ovo otvaranje olimpijskih igara, woke agenda koja dominira Holivudom, "rodno senzitivna jezik"... sve je to iz kuhinje struje koja rukovodi demokratskom partijom. Ti ljudi stvarno nisu normalni.
Dakle razlika postoji. Ne kažem da jevrejski lobi nema veliki uticaj na svaku struju u SAD niti kažem da je Tramp pacifista. Ali razlike postoje. Mislim da kod Trampovaca ipak preovlađuje razum.
I to takođe utiče na Ukrajinu.

offline
  • Pridružio: 23 Avg 2022
  • Poruke: 264

anbeast ::Nacije su drustveni konstrukt i stvar koja se oblikovala ovakvom kakvom je znamo na talasu devetnaestovekovnog romantizma, industrijske revolucije, burzoaskih drzava i potrebom za ogromnim regrutnim vojskama. Takodje i kao sredstvo za rusenje imperija.
Koncept je od, maltene, prekjuce....


Ovo nikad nisam razumio a procitao sam milion puta..
U svjetlu ovoga sto si napisao, sta je Dusan tvrdio kad se potpisivao kao "car Srba i Grka"?
Ovo je svakako off, tako da nema problema i ako ignorises ovo pitanje.

p.s.
Kad sam ja isao u skolu (vrlo davno), to sto ti nazivas "konstrukt" zvalo se "budjenje nacionalne svijesti", tj postojalo je uvijek ali ne u funkiciji koja je "probudjena".

offline
  • Pridružio: 09 Jun 2024
  • Poruke: 203

yrraf ::@dragon 986
"odmah posle revolucije i svega što se desilo na Majdanu"

Vidiš, problem sa tvojom porukom upravo u ovoj rečenici, zato je svaki dalji zaključak pogrešan. Ne postoji "revolucija" na Majdanu. U pitanju je čisti brutalan puč orkestriran iz inostranstva uz direktno učešće visokih zvaničnika SAD administracije zašta postoje javno dostupni snimci. Izvršiti puč je isto tako narušavanje suvereniteta jedne države i uglavnom sa sobom vuče i početak građanskog rata. Ukrajina 2014. nije bila nikakva diktatura, neparlamenta monarhija niti je bilo bilo kakvih izbora koji bi bili sporni, niti je postojao bilo kakav razlog za nešto što bi se zvalo "revolucija". Naprosto je izvršen puč i nedemokratska smena vlasti od strane stranih službi. Suverena država Ukrajina prestala je da postoji, a oni koji su uzeli oružje protiv uzurpatora vlasti imaju više legitimiteta nego ekipa koju je Nuland telefonom raspoređivala po ministarskim mestima. Tako da ne, ovaj rat nije počeo agresijom Rusije na suverenu zemlju, već orkestriranim pučem i građanskim ratom u državi koja se zvala Ukrajina i imala legalnu i legitimnu vlast dok ista nije srušena od strane administracije SAD. Nakon toga u igranku se uključila i Risija podržavajući jednu stranu u građanskom ratu i kršeći međunarodno pravo aneksijom teritorije koja je već bila politički aneksirana od druge sile protiv volje naroda i demokratskih procedura propisanih zakonima i ustavom Ukrajine. Naprosto, jako je važno ko je prvi počeo, a to ovde definitivno nije bila Rusija.


I sad imamo ovo sto imamo. Rat na Ruskom etnickom prostoru WIN-WIN situacija za zapad.
A da je Putin malo okrvavio ruke tada (kao sto su uradili Kinezi na Tjenanmenu) do ovoga ne bi doslo.
Da je tada bio onaj desnsant helikopterima, odšegat tu par glava Turčinov, Lepa Julija, Juscenka za primjer ostalima, malo snajperisati po Majdanu da se aktivisti i aktivistice razbjeze uzeti malo krvi na ruke zarad interesa većine, e kad neces tako, sad ces ovako...
Stvar se mogla tada zavrsiti kao sto se zavrsi crvenilo grla sa jednim amoksicilinom...

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2024
  • Poruke: 253

procesor ::Ja ne mogu sebi da predocim uopste kao varijantu da jedna svjetska super sila ceka ishod izbora kod arhi neprijatelja da bi rijesila svoje probleme.

Tako se pokazuje licna slabost i nista vise.



Pa šta je radila SAD za vreme hladnog rata? Vukla poteze imajući u vidu dešavanja u unutar SSSR-A.
Isto je radio i SSSR samo je prvi propao.

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1250 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 7 sakrivenih i 1152 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, aleksmajstor, Atomski čoban, bato_banjaluka, Ben Roj, blatruc82, bobomicek, Bosnjo, Boxy, brufen, Centauro, colji, Daba75, darionis, darkdruid72, Darko Jovanovic, darkojbn, dekan.m, Dekanovic, delboy, Dimitrije Paunovic, Djole3621, dozorni, Dragan7777, dragan_mig31, Draganeli, dskrlec33, dusan2022, ElGenius, ElvisP, FOX, GeoM, Gerilac, GH69, hatman, Jablan, Jakonjveliki, jalos, jodzula, Joint Chief, Kontrausluga, kybonacci, lacko, ladro, lafa008, lcc, Macalone, maxim_von_burdengate, MGBRBG, miki kv, milanpb, Milometer, MiroslavD, mnn2, mocnijogurt, moldway, nebidrag, Nemanja.M, niksa517, NNPD, nobutado, nuki1234, Orc, paja69, Paklenica, Parker, Petarvu, Polemarchoi, PrincipL, RJ, Rusmir, Sagotolio, sasovsky, shlauf, Sinisa76, Sirius, sokars, srgjan, sspp, Stevan Musić, styg, tehnika, Teodorasim, Timočka Divizija, Udvar, umpah-pah, Uros Cuore Sportivo, vathra, x011, yip314, YugoSlav