|
Poslao: 04 Dec 2024 17:03
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6614
|
Citat:Ovde se pričalo o vojnicima SK kao da je to gotova stvar. I dalje ni jedan jedini dokaz o njihovom postojanju na frontu ili blizu fronta ne postoji.
PR Zelje i zainteresovane ekipe.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:06
|
offline
- Pridružio: 24 Mar 2008
- Poruke: 467
|
Može da se desi da, u slučaju dve RPG mine, se jedna aktivira pre druge i utiče na kumulativni mlaz one koja se kasnije aktivira.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:26
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 20561
|
vathra ::...Питање је како су решили окидање?
Na udar koji zatvori elektricno kolo, ima par resenja, od onog sa dve zice do zatvaranjem kola usled znatnog isporenja usled udara.
Citat:
Сумњам да су засебно ставили упаљаче.
Vezani su na isti upaljac, to nije problem.
Lošmi ::Može da se desi da, u slučaju dve RPG mine, se jedna aktivira pre druge i utiče na kumulativni mlaz one koja se kasnije aktivira.
Bas to, a to je zapravo bolja varijanta:
Ako ne postoji usporenje izmedju dva aktivirana doci ce do ostecenja kumulativnog mlaza oba punjenja, usled uzajamnog dejstva eksplozije na mlazeve.
Ako postoji zastoj prvi ce raditi kako treba, ali drugo punjenje ce biti znatno osteceno usled eksplozije i nece formirati dobar kumulativni mlaz.
Samim time, dva punjenja ovako postavljena na BPL u najboljem slucaju ne rade nista bitno u odnosu na jedno, a nekada mogu biti i stetna.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:32
|
offline
- beowl

- Super građanin
- Pridružio: 14 Sep 2009
- Poruke: 1317
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: SVEVID., ladro, Bobrock1, Komentator, nemkea71, Acivi, jukeboxer, Metanoja, draganl, ILGromovnik, Vlajman1957
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Georgius ::Ovde se pričalo o vojnicima SK kao da je to gotova stvar. I dalje ni jedan jedini dokaz o njihovom postojanju na frontu ili blizu fronta ne postoji.
To je sada potpuno nebitno jer su severnokorejski vojnici nametnuti i usvojeni kao deo zvaničnog narativa i zvanične istorije. Nema nikakve veze što nijedan dokaz nije ispostavljen, svet već neko vreme operiše u stvarnosti koju kreiraju medijski naslovi. I ti možeš da prikažeš fotografije i snimke koji pokazuju sve suprotno od toga - nema nikakve vajde. To se forsira i u to konzumenti veruju srcem i dušom. Vreme dokazivanja je prošlo.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:44
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3168
|
Pa nek stave jednu TF bg sa usporenjem pa nek prvo okine kumulativna a onda TF. Onako svadbarski.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:48
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2016
- Poruke: 405
- Gde živiš: Campolongo
|
beowl ::
To je sada potpuno nebitno jer su severnokorejski vojnici nametnuti i usvojeni kao deo zvaničnog narativa i zvanične istorije. Nema nikakve veze što nijedan dokaz nije ispostavljen, svet već neko vreme operiše u stvarnosti koju kreiraju medijski naslovi. I ti možeš da prikažeš fotografije i snimke koji pokazuju sve suprotno od toga - nema nikakve vajde. To se forsira i u to konzumenti veruju srcem i dušom. Vreme dokazivanja je prošlo.
Kako reče nedavno jedan kolega, mediji i njihovo kreiranje stvarnosti su 100 puta jače oružje od one ljeskove šibe.
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 17:58
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 6412
|
Citat:Putinova rođaka slučajno otkrila tajne podatke: "Uklonite to" (VIDEO)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 18:11
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 26518
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
ladro
Citat:Kako reče nedavno jedan kolega, mediji i njihovo kreiranje stvarnosti su 100 puta jače oružje od one ljeskove šibe.
Nisu, ni slučajno. Greši taj kolega jer i u medijskom ratu se troši municija, a to su istina i činjenice. Kad bi mediji bili 100 puta jači od te ljeskove šibe još bismo slušali Gebelsa kako priča svoje priče...
|
|
|
|
Poslao: 04 Dec 2024 18:33
|
offline
- grenadir
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 28 Mar 2022
- Poruke: 628
|
Težko, da mogu još mediji, odnosno MSM, kreirati narativ u svijetu, gdje ima jedan Rogan , 50 puta veču gledanost od CNNa...Druga stvar je, da mase ne mogu sa tim svojim znanjem, da promene bilko šta bitno u zapadnim društvima.. Ili, da pojednostavim.. Nije bitno, koga mase biraju nego, koga dobiju na izbor, da biraju.. I tu nema grešaka...Tako, da mogu i ja, da napišem 10 puta bolju bajku od tako zvane zapadne demokratije ali če i to naravno biti samo bajka i ništa više...
|
|
|
|