Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

373

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2014
  • Poruke: 1101
  • Gde živiš: Republika Srpska

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Poklapanje AFU kod Krinkija



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1902

fantom_S ::Ај да одговоримо са контрапитањем- а зашто украјинци упорно лове те десантне бродове ако ничему не служе?

Rekao je kolega A.R.Chafee.Jr. na prethodnim stranama: Ropuhe, a i drugi manji brodovi, igraju ozbiljnu ulogu u snabdevanju ruskih snaga. Gubitak Ropuhe je u tom smislu solidan udar na logistiku, kako sadašnju tako i buduću.



offline
  • Pridružio: 30 Dec 2023
  • Poruke: 61

Није то баш тако као шта се мисли , Глобал Хавк има реал тиме повезаност , али бродови и морнарица нису тенкови , такођер и временски услови ту играју пуно бећу улогу него на копну.

Ово шта раде Урајинци су Заседе , ово нису брзи напади удар и бежи , ово су заседе а за заседу мораш имату унапред потврђену информацију , о маршрути , класификацији , итд,итд....

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2022
  • Poruke: 1097

Što se tiče ranjivosti plovila, ima ko se ozbiljno češe po glavi, a nisu Rusi.

offline
  • Pridružio: 29 Maj 2022
  • Poruke: 51

Na onom snimku udara na Selidovo se bas lijepo vidi kako kasetna municija odrađuje posao. Pakao ako je bilo iskrcavanje ljudstva tamo ima onda mnogo žrtava . Kako sam pročitao to je Iskander sa kasetnom municijom?

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2018
  • Poruke: 4525

laki_bb ::Jel ostalo nešto Ukrajinskih brodova i čamaca u lukama prilikom aneksije Krima?
Hoću reći, jel tadašnji dobitak ekvivalentan sadašnjim gubicima, ako izuzmemo "Moskvu"

Скоро целу украјинску морнарицу је Русија заробила, али је већина бродова била у неисправном стању. Део бродова је Русија чак вратила Украјини касније.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

raf87 ::Na onom snimku udara na Selidovo se bas lijepo vidi kako kasetna municija odrađuje posao. Pakao ako je bilo iskrcavanje ljudstva tamo ima onda mnogo žrtava . Kako sam pročitao to je Iskander sa kasetnom municijom?
ja nisam još vidio da su bile snimke udara na Selidovo.
možeš li objaviti link?

offline
  • Pridružio: 28 Jun 2023
  • Poruke: 27

Avdijevka kažu gotova,sad samo čistke još ostale. Tako mi kaže drugar koji je tamo operater BPL.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Citat:Скоро целу украјинску морнарицу је Русија заробила, али је већина бродова била у неисправном стању. Део бродова је Русија чак вратила Украјини касније.

I sadašnjeg zamenika šefa CmF.

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2022
  • Poruke: 902

"Kako sam pročitao to je Iskander sa kasetnom municijom?"...... Dva sata su Rusi polivali sa svim i svačim među ostalog i sa 5 iskandera, sa kasetnim punjenjem... [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] -- Ima i nekih fotografija ali znamo, da na Youtube malo žešče stvari ne idu..

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1872 korisnika na forumu :: 4 registrovanih, 2 sakrivenih i 1866 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9K32mBlata, nixos, shiro, trutcina