|
Poslao: 02 Mar 2024 19:43
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2631
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
Livada, brisan prostor bez ikakvog zaklona, vidljivost dobra. Tko zna na šta su krenuli.
Sve ih pobiše jbt.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 19:51
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 4730
|
Mogli bi ubaciti bezpilotne oklopne platforme ako se ide u akcije vrlo visokog rizika. A ne ovako i to drugi put u dva dana. U oba dana Bradley pravi masaker. I BPL. Kakvo je to izvidjanje, kad odjednom se nacrta Bradley ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 19:57
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Vlad000, Milan A. Nikolic, bojank, ccoogg123, nemkea71, brundo65, Dukelander, doklevise, mkukoleca, Bobrock1, ladro, MiG-29M2, GandorCC
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Задњих 10 страна једини смислен пост је онај о преводу на телеграму(иначе врло бајат трик), форумски викенд у пуном јеку..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:01
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2020
- Poruke: 1238
|
Voze se na oklopu i njihov 30mm nije pucao. Čak i kada je stao (mislim da ova kupola nema stabilizaciju). Ko god je ovo naredio treba ga verovatno streljati. Nadam se da ovi naši što su uzeli one BTR od Mađarske gledaju ovo.
Pa majku mu, verovatno su znali da je tu negde Bredli. Da baš čudno... treba ovde više konteksta. Ovako deluje samoubilačko.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:02
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3572
|
Evo Ruske zastave u Orlovci:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
geolocirana je centru mesta, ali nema dokaza da je celo mesto Rusko
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:17
|
offline
- ivan1973
- Ugledni građanin
- Pridružio: 10 Apr 2020
- Poruke: 467
|
Kruger ::Ја овога пута чекам док Бугари оборе владу и ставе петокраку
Ja i dalje na njih gledam kao na trojanca, nije teško pogoditi čijeg...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:25
|
offline
- _Petar

- Elitni građanin
- Pridružio: 25 Dec 2016
- Poruke: 2171
|
Bobrock1 ::Mogli bi ubaciti bezpilotne oklopne platforme ako se ide u akcije vrlo visokog rizika. A ne ovako i to drugi put u dva dana. U oba dana Bradley pravi masaker. I BPL. Kakvo je to izvidjanje, kad odjednom se nacrta Bradley ?
Mnogo toga, u sustini im je potrebna nova generacija vozila, tj ona iz 2015te. Ali, prioriteti i nebriga onih gore, ipak drugi ginu...
Kupola btr-a nepomicna.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:31
|
offline
- Pridružio: 21 Feb 2024
- Poruke: 98
|
Srle993 ::Evo Ruske zastave u Orlovci:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
geolocirana je centru mesta, ali nema dokaza da je celo mesto Rusko
Kako da ti dokažu da je celo mesto pod ruskom kontrolom? Da prođe TV ekipa?
Jbg. izgleda da samo za ruske avione ne treba dokaz da su oboreni. Za sve ostalo treba dokaz.
Probodena je zastava u centru i to je to. Ukrajinci su se verovatno već povukli iz ostatka mesta.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:38
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3572
|
Po zadnjim izvestajima i geolokacijama nije bi Pobeda skroz Ruska, jer su Ukri vratili juzni deo sela, nije bila ni Orlovka ni Tonjinka, ni Berdichi, danas su stigli snimci iz Orlovke i Tonjinke sa zastavama, pa se nadam da jesu.
Ocekujem Ruski udar negde jos, najverovatnije aktivacija Nju Jorka (juce je bilo price da su krenuli Rusi na tu akumulaciju gradova) jer su Ukrajinci poceli da salju sve zivo i mrtvo na Avdejevku da bi zaustavili Ruse da probiju liniju.
Evo za Tonjinku: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2024 20:41
|
offline
- Pridružio: 21 Feb 2024
- Poruke: 98
|
_Petar ::
Mnogo toga, u sustini im je potrebna nova generacija vozila, tj ona iz 2015te. Ali, prioriteti i nebriga onih gore, ipak drugi ginu...
Kupola btr-a nepomicna.
Mislim da je nešto drugo u pitanju. Surova matematika. Toliko košta tenk, toliko dron, toliko kvalitetna zaštita od drona, toliko košta BVP, toliko košta ljudski život. I onda u nekom kabinetu neki ljudi u foteljama izračunaju šta se najviše "isplati". Na kraju je sve matematika. Toliko granata na jednog ubijenog neprijatelja, toliko dronova. Toliko čelika treba da se proizvede, toliko tenkova da se naprave...
Kada toliki % muškaraca bude trajno onesposobljeno neprijatelj će biti prinuđen na kapitulaciju...
Ko uspe da proizvede i ispali više granata, metaka, da proizvede više dronova, tenkova, bvp-a, raketa... ko ima više sposobnih muškaraca... taj će pobediti. Ekonomija, sirovinska baza, ratna industrija, ljudski potencijal, veličina teritorije, kohezija stanovništva... To je potrebno za pobedu.
Surovo ali istinito. A svi mi treba da se zapitamo ko je u prednosti? Ko u teoriji a ko u praksi?
|
|
|
|
|
|