Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

633

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2016
  • Poruke: 2171

Ja mislim da to spada pod prioritete. Da ne bih pisao esej i razlagao na proste clanove to bi trebalo biti jasno.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

Krasnoe



Georgievka sto vec znamo jer Suriyak generalno prilicno kasni:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Situation on Seversk front: During the last three weeks Russian Army made new advances south of Zakhidna filtration plant. In addition, troops launched a series of attacks towards the first streets of Bilohorivka but so far Ukrainian Army have repelled all the attacks.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

dac ::Voze se na oklopu i njihov 30mm nije pucao. Čak i kada je stao (mislim da ova kupola nema stabilizaciju). ....

Ima, ali se gadja "na osecaj", nema ni laserskog daljinomera, ni SUV-a.

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2022
  • Poruke: 1097

''Ko uspe da proizvede i ispali više granata, metaka, da proizvede više dronova, tenkova, bvp-a, raketa''

I dece, budućih ljudi. Rusija nije bolja od zapada u tom pogledu, ali njena strana planete jeste. I to je odlučujući faktor na dug rok.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Napisano: 02 Mar 2024 21:05

Miroljub1979 ::...
Mislim da je nešto drugo u pitanju. Surova matematika...


Najvise kosta covek, samo cena (dobre) obuke jedne tenkovske posade je ~1/4 cene tenka, da ne govorim o steti za drzavu kada mladi ljudi ginu.
Takodje, moderna tehnologija omogucava bolje prezivljavanje i vecu efikasnost upotrebe tehnike.
Ali se to sve ne vidi na paradi.

Dopuna: 02 Mar 2024 21:08

draganl ::...I dece, budućih ljudi. Rusija nije bolja od zapada u tom pogledu, ali njena strana planete jeste...
Nema "njene strane planete" u ovom ratu. Ne idu Kinezi, Iranci, Bushmeni i Hotentoti u Ukrajinu da ratuju, nego idu stanovcnici Ruske Federacije, koja je demografski u skoro istom Sebastijanu kao i ostatak Evrope.

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2022
  • Poruke: 1097

Rat u Ukrajini je deo velikog rata između dve strane na planeti. I svi u njemu učestvuju, ko više ko manje. Prilično je jasno i ko će da bude gubitnik a ko pobednik. Demografija tu ima značajnu ulogu.
Nego zašto to nipodaštavanje i etiketiranje Afričkih naroda? To ide uz zapadnu aroganciju, ignoranciju i narcisoidnost, ali nije tradicija na ovim prostorima.

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2862

Rusi napreduju na više mjesta i očekivati da se samo prošetaju, da ih negdje ne poklope? Odmah pada sve u vodu što se desilo zadnjih sedmica?

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2024
  • Poruke: 98

bojank ::

Najvise kosta covek, samo cena (dobre) obuke jedne tenkovske posade je ~1/4 cene tenka, da ne govorim o steti za drzavu kada mladi ljudi ginu.
Takodje, moderna tehnologija omogucava bolje prezivljavanje i vecu efikasnost upotrebe tehnike.
Ali se to sve ne vidi na paradi.


E vidiš tu procenu donosi neko u nekom kabinetu koji neće da se vozi u tom tenku. Možda on ima drugačije mišljenje od tebe? Možda u njegovoj jednačini se više isplati da se manje novca uloži u obuku i zaštitu posade? I da cilj opravdava sredstvo? Surova matematika.
Ja se svakako slažem da ljudski život najviše vredi. Ali u ratu on je samo sredstvo i broj.
I na kraju. Možda je on u pravu? Svakako ne mislim na moralni aspekt. Već na praktični. Možda je njegova računica bolja od tvoje? Možda njegova računica dobija rat a tvoja gubi?

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

draganl ::...Nego zašto to nipodaštavanje i etiketiranje Afričkih naroda?...
Gde je nipodastavanje i etiketiranje? Lepo sam napisao ko ratuje a ko ne ratuje.

offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Izgleda da zapad otvara drugi front u Ingušetiji [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3682 korisnika na forumu :: 130 registrovanih, 13 sakrivenih i 3539 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, _Rade, A.R.Chafee.Jr., Aco_GM, airsuba, alberto, Aleksandar Tomić, aleph_one, ALEXV, AMX72, Apok, Ares89, Arhiv, Asteker, Bgorando, Bojan198527, bojan_t, bojank, bokicacar, Bombarder, Boris90, Boskovic, Bozjidar87, branko7, Bubimir, Buzdovan, cavatina, cekic, Colt D, d.arsenal321, Dare, darkojbn, debeli, dejankm, Deki Duga Devetka, dekiau, Dežurni_Automatičar, djonsule, Djuza, Doc, doktor097, Dragon Order, drimer, dulleo, Džordžino, Electron, feanor, g0xy, g_g, Georgius, goran.vvv, Goxy1, Great White, Grebostrek, gregorxix, GT, GveX, Hans Gajger, iceburn, Istman, ivan_8282, jalos, jarovitt, Jeremiah, Joint Chief, Jozo74, K a s p e r, kaisarevic1, KizJ, Koser, Kruger, Krusarac, kunktator, kybonacci, LeGrandCharles, Levi, Limeni91, m94j, MarijaC84, markusx, MaschinenPistole, maxim_von_burdengate, MB120mm, mercedesamg, Metanoja, miki kv, mile33, milos97, mm1811, Moldovan, momcilob55, nenad81, nenomir, Nikoletina Bursac, nixos, oddsock, oganj123, OgnjenMitric, Orc, peho_atropin, ping15, PoolbegD02, precan, Redred, RiV, s0ne, sasics, Sinduk, SirOliver, sistem22, skok, Srle993, stagezin, stefan95, Stevan Visoki, Tas011, Tihi86, Topaz9, Tribal, Tvrtko I, Vanderx, VJ, vlado_pg, Vladoj, vukan0799, XBMC, zexon, Zoca, zvomar, Žoržo