|
Poslao: 12 Mar 2024 20:30
|
offline
- brundo65
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 22 Nov 2014
- Poruke: 587
- Gde živiš: na koridoru
|
slonic_tonic ::da li je maketa? Mislim da ne.
Rusi iz iskustva znaju da na HIMARS nikada ne nalijeću slučajno. Kao što je bojank napisao, prvo se snimi lansiranje pa onda sve dalje kako je opisano.
Ako Rus eto ipak slučajno naleti na HIMARS koji stoji na livadi, to je automatski vrlo, vrlo sumnjivo.
teško da se odmah naručuje Iskander.
Onda ga promatraju neko vrijeme, pa ako tako stoji, niti odlazi niti puca, onda je jasno da je mamac.
Pravi cilj ili maketa,nebitno,mi smo gadjali sve pa nek se oni pate makar sa pravljenjem lazni ciljeva.Koja granata vise ili manje,nebitno.Ako dodje do brojanja granata-raketa pisi kuci po odijelo i bolje da nisi ni kreco.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 20:32
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2338
|
brundo65, Том логиком би руси веома брзо остали без Искандера..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 20:43
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: Milos1977, brundo65, babaroga, doklevise, proleter373, Istman, Leonov, Kriglord, ILGromovnik, ladro, laurusri, ss10, debeli, Stanlio, BraneS, sovanova95, MiG-29M2
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
@brundo65
Tako je. Samo da dodam vidim neki pisu "promasaj" ili "nije pogodak". Kad je cilj unisten onda je pogodak, ne znam kako neki zamisljaju...sta treba da udje iskander kroz prozor kabine samo da bi se vi odobrovoljili?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 20:48
|
offline
- panzerwaffe
- Super građanin
- Pridružio: 29 Jun 2011
- Poruke: 1318
|
Vidim Vojvoda na Tg prijavljuje da PVO rabota nad Volgodonskom u Rostovskoj oblasti, i dopiše da je tamo N. Elektrana.
I onda pogledam na Wiki šta je potencijalno Ukrima tamo interesantno kad piše ovo:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 20:55
|
offline
- Pridružio: 12 Okt 2015
- Poruke: 1951
|
Koridor ::@brundo65
Tako je. Samo da dodam vidim neki pisu "promasaj" ili "nije pogodak". Kad je cilj unisten onda je pogodak, ne znam kako neki zamisljaju...sta treba da udje iskander kroz prozor kabine samo da bi se vi odobrovoljili?
Nisu vidjeli koje efekte na cilju pravi ovakav "promasaj", geleri od volframa koji idu brzinama od preko 1100 m/s imaju ozbiljnu probojnu moc.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 21:02
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
Evo snimak pogotka jos jednom.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Obratite paznju 20ak metara lijevo izgleda geleri aktiviraju nest, neki bijeli dim se vidi a prije toga mozda i neko da se krece tu. Mozda je bunker/rov za posadu. Ili je neki rezervni alat i pribor...nesto se zadimilo. Nema sanse da je maketa.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 21:07
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2338
|
Немам појма, али се иста логика односи и на Торнадо-С.
Ако руси не би правили разлику између лажног и правог циља, веома брзо би остали без ракета Смерч.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 21:09
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1379
|
sap ::Овај чланак из Политике,поставио Кибонац у ком борељ позива на ескалацију рата ми говори још нешто.Како позива на испоруку система дугог домета и других средстава за ,,окупацију,,под условом да је добар превод,могло би се рећи да би могли да нареде Украјини напад на територије Русије које нису обухваћене операцијама у СВО.
Наводећи украјинске ,,успјехе,,истовремено жали због колапса украјинске офанзиве.
Водећи се тиме,а посматрајући на теми опремања укро војске,дало би се закључити да их пумпају за још једну офанзиву која може бити орјентисана на најмање брањено подручје у Русији нпр.између Чернигова и Сумија.Да не презају од било какве ескалације,већ смо видјели много пута,да не воде рачуна о вишеструкој одмазди такође,а за жртве шаб их габри.
Као круна тога пред јесен би се могло очекивати и узлијетање Укр.Ф16 из Пољске и Румуније.
Ако то буде главни правац офанзиве (сигурно је да ће групације и маневар наводити окосницу на Донбас и Крим)била би то ескалација која би могла да доведе до главне битке рата која ће потенцијално означити прекретницу и вођење даљих операција према неминовном исходу.
Ово сам написао 31.јануара,а да цитирам у духу овог укро упада у руску територију необухваћену дејствима у СВО.Замишљао сам то много драстичније али и тако би то били провокативни напади као што се и догодило.Покушали су мање контраударе који су за сада пропали на донбасу али остајем при томе да ће пред јесен да опробају контру уздајући се и у ф16 који би тада могао(морао) да се укључи.
Да напоменем,ф16 ће имати украјинске ознаке и поврјеђиваће ваздушни простор Пољске и Румуније.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Mar 2024 21:10
|
offline
- brundo65
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 22 Nov 2014
- Poruke: 587
- Gde živiš: na koridoru
|
nemkea71 ::brundo65, Том логиком би руси веома брзо остали без Искандера..
Onda kupi caure i pravac Sibir,nisu trebali ni da krecu.Pa nije valjda samo Iskander za ovake stvari,valjda imaju jos nesta.
|
|
|
|
|
|