Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

143

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Inace, najbolji nacin za razlikovanje - za fosforom ostaje gust beo dim.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Apr 2025
  • Poruke: 107

Napisano: 27 Jan 2026 1:08

Не, иза овога није остајао никакав дим, само исто тако светлећи фрагменти.

EDIT: 'Ладно нађох на Википедији. Пише да су га и Украјинци испрва пријавили као бели фосфор. Не пише шта је, само каже да је запаљива муниција.

Tekst za link

Тај снимак у чланку, тоето.



online
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

^
To je taj magnezijum/aluminijum,koristili valjda sličnu smešu Sirijci (ako ne grešim) u napadu na neku džamiju u Homsu (bombom, ne raketom), beše i to preko dana (nije toliko "spektakularno", izmedju ostalog, kad ne pada po tebi)...

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 3121
  • Gde živiš: Beograd

Немачкој је понестало система противваздушне одбране „Патриот“ за Украјину.

Citat:"Немачка више неће пребацивати системе противваздушне одбране „Патриот“ Украјини, јер су јој и самој потребни.
Берлин је већ донирао више од трећине сопствених система и „учинио несразмерно много“ у украјинском сектору противваздушне одбране, и сада је приморан да чека на заменске испоруке како би заштитио сопствену територију.
Немачка остаје једини добављач система противваздушне одбране ИРИС-Т Кијеву, али чак и њих недостаје." - Немачки министар одбране Борис Писторијус.




[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Са друге стране Дрон ГЕРАН 5 улази у употребу!

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4730

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Jučer poslijepodne, Ukrajina je ponovno napala grad Belgorod HIMARS-om i drugim MLRS raketama.

Ukupno je lansirano 9 raketa, a sve ih je oborila ruska protuzračna obrana."

Sve su rusi oborili. A kad se sjetimo, kakve su probleme pravili Himarsi rujama na početku.

online
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3325

U ovoj fazi rata, uzimajući u obzir celokupnu situaciju u svetu, na dinamiku mnogo više utiču politika i diplomatija nego odnos snaga na terenu. Sad je nekako nebitno ko kontroliše ovo ili ono selo ili lesoposadku. Ipak, ne mogu da ne primetim par stvari.
Do pada Pokrovska i Mirnograda, uočavali smo nekoliko, možda pet, šest ili čak sedam, perspektivnih pravaca u operativnom smislu, gledano iz ruskog ugla. Neki su bili vrlo aktivni a neki tek potencijalni. A tih nekoliko sektora operativnog značaja određeno je sa nešto većim brojem taktički zanimljivih. Sada, ovih operativnih ima desetak u najavi a taktičke sam prestao da brojim kod petnaestog. Rusi održavaju konstantan pritisak. Čak i kad posle većih napora prave operativnu pauzu, recimo posle Pokrovska, oni ne zastaju već nastavljaju sa oblikovanjem fronta.
A kad gledam stvari iz ukrajinske perspektive, čini mi se da su sami sebi iskopali jamu. Ovakav front jednostavno više nije održiv s ovim snagama koje imaju na raspolaganju. A vidimo da dodatne divizije nemaju a ni ove postojeće ne mogu pošteno popuniti. Imali su svojevremeno priliku da se povuku na povoljnije položaje, skrate front, malo se konsoliduju i dobiju na vremenu. Tu priliku su propustili. Sad se ne zna šta bi im bilo gore, da krenu u povlačenje ili da se drže postojećih linija. Tamni vilajet.

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2025
  • Poruke: 287

U vezi snimka sa Kolumbijcima, plaćenicima, ne znam da li vam je promaklo, kada ovaj od 3 preživela kaže za mrtve nema para ? Drugo gde su oni iz Bogote u kojoj temperatura nikada ne pada ispod nule, došli da ratuju na teritoriji gde je minus skoro 6 meseci u godini....svašta ljudi rade zbog novca.

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3083

Mnogo su mi zanimljive ovakve žene. Na žalost ona nema nikakvu perspektivu tamo. Te zapadne države vekovima ulažu u rascepanje ruskog naroda, ali svaka čast na trudu ove žene.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Jan 2012
  • Poruke: 96

Gospodine kunktator rado čitam vaše komentare i analize ali vi me pomalo podsećate na meterologe. Već ima sigurno godina dana ako ne i više kako najavljujete da je završeno rusko oblikovanje fronta i da samo fali neka i od nekog odluka da se krene sa probojem. Kao kiša posle duge suše biće biće. Pa dobro na kraju i bude samo nikako da čujemo precizan datum kada. Tako i vi, dali bi se usudili za nas sa jeftinijim ulaznicama da date napokon neki rok??1

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2016
  • Poruke: 205

Kunktator
Имате ли неки визуелни доказ да су Покровск и Мирноград скроз пали, или су то само рекли неки канали са друштвених мрежа? Шта тачно видите, објасните. Пре шест месеци су се тукли за Купјанск, Лиман, Константиновку, а данас се туку за исто – нису мрднули ни за пола године.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4994 korisnika na forumu :: 115 registrovanih, 5 sakrivenih i 4874 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9k38, _Rade, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, amonsrb, Andrija357, Antoni S, Apok, Asteker, b07, BB, bbelic, bojan_t, bojanM84, bojcistv, BORUTUS, Boskovic, cenejac111, Cirkon, coaa, crazydkure, d.arsenal321, dankisha, debeli, Deki Duga Devetka, Demi87, Denaya, djuradj, doktor097, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dovla 1980, Dragon Order, DrFlyFisherman, dule10savic, duro1990duro, dusan2022, Dzoni2412, Flanker-G, g_g, galijot, Glavonja049, goran.vvv, goxsys, Igritelj, ILGromovnik, Istman, jaeger, jalos, jarovitt, Jeremiah, JimmyNapoli, Jomini, jon istvan, Kajzer Soze, kib, kinderpingvin, krca73, Kruger, kunktator, lanishtefm, LeGrandCharles, Lep1na, lima, lord sir giga, Magistar78, marewfc, Marko Marković, mercedesamg, Miletić Zoran, MILO-VAN, Milos1987, milosdam, mir juzni, Mićko, Nasegorelist, Nebojsa Georgijev, nenomir, Nepopravljivi, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, nixos, Orc, ozzy, pablojepao, padamacki, Pavel Medved, pein, pera bager, precan, proka89, radza1, redstar72, Regrut Boskica, repac, RJ, s0ne, samsung, SirOliver, Sonic, sonico, spalev, stegonosa, Stevan Visoki, Superastro, Tafocus, tanakadzo, troki1971, VJ, Vladoj, Vrač, zax22r, zombicar153, zzeljko