|
Poslao: 06 Mar 2026 07:55
|
online
- Pridružio: 05 Avg 2006
- Poruke: 399
- Gde živiš: tamoDaleko
|
Mađare ucenjuju i Hrvati i Zelenski. Stavljaju ih u nezavidnu situaciju. Ne bi me čudilo ukoliko se ovo još zagužva da Mađari krenu da odvrnu slavine
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 12:24
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16589
|
vathra ::Данас је, уз посредство САД и УАЕ, размењено 200 за 200 заробљеника.
Сутра је планирана размена још 300 за 300.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Данас је извршен и други део размене, још 300 за 300.
Укупно је размењено по 500 заробљеника.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 17:24
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
- 26Ovo se svidja korisnicima: Kajzer Soze, Bubimir, bbogdan, vathra, Apok, DonRumataEstorski, zoranbig, ladro, halkin gol, jarovitt, kolle.the.kid, rovac, Panter, ssekir75, sap, brundo65, Pavel Medved, MaRtInsrbija1993, Blogadan, zlaya011, gradimirb, ILGromovnik, Otto Grunf, gajasvi, bladesu, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Madjari su jucer pohapsili kes tranzit iz Austrije za Ukrajinu i zaplijenili novac. Radi se o posiljci od 40 miliona US dolara, 35 miliona eura, i 9 kilograma zlata.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Onda je izasao madjarski ministar spoljnih poslova Sijarto i rekao da su ukri od januara prevezli preko teritorije Madjarske 900 miliona dolara, 420 miliona eura, i 146 kila zlata u polugama. I zatrazio je razjasnjenje od Ukrajine zasto prenose ovolike kolicine valute preko Madjarske, i da li se radi o novcu koji je namjenjen "Ukrajinskoj vojnoj mafiji"? Posebno, kaze ministar, jer su transporti organizovani od strane ljudi koji imaju direktne veze sa ukrajinskim tajnim sluzbama.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Onda imamo saopstenje madjarske sluzbe za poreze i carinu, u kome direktno kazu da je "bivsi general ukrajinske tajne sluzbe bio direktno odgovoran za organizaciju ovih transporta".
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
I evo za kraj tekst na BBC, vrlo uzdrzan i umjeren, ne napada nikoga, sto bi rekli prave se fini. Naslov teksta je "Madjarska ce protjerati sedam ukrajinskih bankarskih sluzbenika". Ni rijeci u naslovu o milionima i kamionima. Mada se u samom tekstu spominju milioni, al valjda racunaju ko ce da se cima i cita cijeli tekst o protjerivanju bankarskih sluzbenika da bi pri dnu saznao za milione.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 18:22
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
- 21Ovo se svidja korisnicima: Povratak1912, Dogma21, ladro, halkin gol, kolle.the.kid, rovac, Panter, PlayerOne, ssekir75, Pavel Medved, MaRtInsrbija1993, Blogadan, danijell, zlaya011, x9, ILGromovnik, Otto Grunf, gajasvi, galerija, dejno, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Koji se tu kes valja, i kako je toj ekipi dobro, nemam rijeci.
Od nove godine, znaci za dva mjeseca, skoro milijardu i po eura u kesu, u stranoj valuti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 18:36
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2621
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
Nažalost, takvi su svi ratovi. Kod ovog je karakteristično što je velikih razmjera, velikih država i vojski, u lanac logistike je uključeno također mnogo država i još više poduzeća...
Samim time su iznosi enormni, lov u mutnom pogodan (posebno za uske interese, a sve pod izlikom "za državu") i kako kažeš strašne su cifre u pitanju....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 18:53
|
offline
- milos.cbr
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 21 Jun 2010
- Poruke: 626
|
@vathra, razmena zarobljenika je mnogo bolji indikator ukupnog broja žrtava od razmena tela. Iz ovog odnosa bih rekao da su tu negde
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 19:09
|
offline
- tamno.nebo
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 21 Feb 2025
- Poruke: 17
|
- 23Ovo se svidja korisnicima: halkin gol, Pururin, Fabius, Sirius, Panter, GrobarPovratak, aleph_one, zoran77, hyla, paja69, laurusri, MaRtInsrbija1993, Blogadan, FileFinder, zivojin32, Wrangler, Otto Grunf, Beardonitch, PMsnow, galerija, dejno, Tila Painen, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Треба логику увести као обавезан предмет у основној школи.
Па како то може бити показатељ, кад Руси шаљу размјену само кад Украјинци добаце до неког пристојног броја заробљених.
Што се тиче размјене умрлих, нестварне су цифре и размјера страдалих у размјени, да још нисам нигдје прочитао неко заиста довољно вјероватно објашњење.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 19:25
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5729
|
Relativno sporo pomicana linija razgraničenja, uglavnom jednosmjerna, puno ili dovoljno FAB-a, popuna novim ljudstvom se može nekako organizirati, izvlačenje poginulih nešto teže…i eto broja
Po meni sasvim logično objašnjenje, možda udar FAB-a tamo iz drona ne izgleda kao nešto spektularno, ali onima dole vjerovatno nije drago da im to pada na glavu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 19:38
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16589
|
- 22Ovo se svidja korisnicima: trinitrotoluen, Panter, ssekir75, GrobarPovratak, Leonov, Batinas, aleph_one, jon istvan, ladro, laurusri, MaRtInsrbija1993, FileFinder, read-only, zlaya011, ILGromovnik, Wrangler, Haris, galerija, dejno, Tila Painen, amaterSRB, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
milos.cbr ::@vathra, razmena zarobljenika je mnogo bolji indikator ukupnog broja žrtava od razmena tela. Iz ovog odnosa bih rekao da su tu negde
Размене заробљеника су увек 1:1.
Како то може бити показатељ?
Код Руса има још увек сигурно око 7-8 хиљада Украјинаца. Добар део су заробили на почетку операције.
Немамо извештаје колико сад има заробљеника код обе стране, не знамо колико се заробљава тренутно.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2026 19:46
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3571
|
babaroga ::Madjari su jucer pohapsili kes tranzit iz Austrije za Ukrajinu i zaplijenili novac. Radi se o posiljci od 40 miliona US dolara, 35 miliona eura, i 9 kilograma zlata.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Onda je izasao madjarski ministar spoljnih poslova Sijarto i rekao da su ukri od januara prevezli preko teritorije Madjarske 900 miliona dolara, 420 miliona eura, i 146 kila zlata u polugama. I zatrazio je razjasnjenje od Ukrajine zasto prenose ovolike kolicine valute preko Madjarske, i da li se radi o novcu koji je namjenjen "Ukrajinskoj vojnoj mafiji"? Posebno, kaze ministar, jer su transporti organizovani od strane ljudi koji imaju direktne veze sa ukrajinskim tajnim sluzbama.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Onda imamo saopstenje madjarske sluzbe za poreze i carinu, u kome direktno kazu da je "bivsi general ukrajinske tajne sluzbe bio direktno odgovoran za organizaciju ovih transporta".
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
I evo za kraj tekst na BBC, vrlo uzdrzan i umjeren, ne napada nikoga, sto bi rekli prave se fini. Naslov teksta je "Madjarska ce protjerati sedam ukrajinskih bankarskih sluzbenika". Ni rijeci u naslovu o milionima i kamionima. Mada se u samom tekstu spominju milioni, al valjda racunaju ko ce da se cima i cita cijeli tekst o protjerivanju bankarskih sluzbenika da bi pri dnu saznao za milione.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
da vidimo.
rec je o novcu koji je iz austrijske raifajzen banke isao (madjarskoj strani unapred prijavljenom kolicinom novca i prijavljenom putanjom) u dva transporta vozila u ukrajinsku Oschadbanku. i to se radi tako na nedeljnom nivou od pocetka rata.
evo slike sa zaplene. lepo se vide papiri iz koje je banke taj novac.
ukri su mutni na hiljadu i sto nacina, ali ovo je izgleda sve cisto. pre ce biti da se nakon jucerasnjih izjava zelenskog o orbanu dize lestvica podjebavanja izmedju dve zemlje.
ovo su izjave madjarskih strucnjaka u toj bransi, i oni kazu da su ovakve posiljke izmadju banaka normalna stvar.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|