|
Poslao: 30 Jun 2015 18:58
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16329
- Gde živiš: Lublana
|
I ja smatram da bi ovakav dron mogao imati i drugačiju primenu od vežbovne mete za PVO. Npr. kao neko stand-off oružje.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Jun 2015 19:59
|
offline
- Pridružio: 03 Jul 2014
- Poruke: 1051
|
Dali ga pokrecu TMM -40 mungos motori ili novi TMM-75,je glavno pitanje.
Ako su 2 TMM -40 onda u nekoj varijanti krstarece rakete moze da se doda bojeva glava i novi TMM-75 motor komada 1,to bi bilo jednostavnije od 2 motora.
Ako ga pokrecu 2 nova TMM -75 to je onda nebitno,ako zna neko nek javne.
Neznam podatke o gabaritu i dimenzijama pa nemogu da ocenim koliko bi bilo eksplozivno punjenje tj koliko kilograma eksploziva bi stalo ...ako neko ima realne pretpostavke nek napise.
Sa doletom od 300km ,odlicna krstareca raketa.Dali bi resili pitanje vodjenja?
Raduje me razvoj TMM motora u jace varijante,koliko znam planiralo se da se razvije na snagu od 5KN
sto je ozbiljna snaga za potencijalno snaznije krstarece sa vise eksploziva a i za ozbiljno naoruzane bespilotne letelice.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Jun 2015 20:23
|
offline
- Pridružio: 01 Okt 2014
- Poruke: 230
|
Onaj motor za ALAS-a mungos je dobar pocetak ,odlican je motor za to zasto je namenjen sto se tice ovoga imace 2 motora [nisam siguran koji] ali znam bice ih 2 to sam cuo.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Maj 2016 22:51
|
offline
- Pridružio: 03 Jul 2014
- Poruke: 1051
|
Dali neko zna kako napreduje projekat?
A i pitanje pravljenja krstarece rakete od ovog projekta postaje sve aktuelnije.
Tih 300km je dovoljno za pocetak.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2016 05:11
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Да, догураћемо ваљда до 2000-3000 километара...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2016 20:37
|
offline
- Pridružio: 03 Jul 2014
- Poruke: 1051
|
zixo ::Да, догураћемо ваљда до 2000-3000 километара...
Zlu netrebalo.
Gledam ovu LRASM,ima slicnu aerodinamiku
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|