Ruske bespilotne letelice

147

Ruske bespilotne letelice

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32059

Snimak fabrike u Tatarstanu, masovna proizvodnja Gerana.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37094

Toni ::Snimak fabrike u Tatarstanu, masovna proizvodnja Gerana.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Nema da fali

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ima i ovih

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 15865

Раније су биле процене да Шехид дрон кошта око 30 хиљада долара.

Са овим обимом производње Герања - више стотина комада дневно - цена је сигурно значајно смањена.
Видимо да само праве моторе, не користе више мотора са мопеда. Тако могу да уштеде, јер том мотору није потребно да ради више од десетак сати. Више не користе ни ракетни бустер.
Тело је од великог комада пластике. Цене алата и калупа се значајно смањују због огромне производње.

offline
  • dac 
  • Super građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2020
  • Poruke: 1033

vathra ::
Тело је од великог комада пластике. Цене алата и калупа се значајно смањују због огромне производње.


Mislim da nisu brizgani, mislim da su stavljali tkanine staklenih i ugljeničnih vlakana. Slepili sa smolom i u vakumsku peć. Možda grešim, ali ovako mi deluje sa ovog snimka što je Toni postavio.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 36816
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Zanimljivo je da nisu krili lokaciju ili su je izmislili Wink

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32059

Ukrajinci su je drmnuli dronom polovinom juna tako da nema potrebe. Cudo da nisu masovnije vec...

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 15865

dac ::Mislim da nisu brizgani, mislim da su stavljali tkanine staklenih i ugljeničnih vlakana. Slepili sa smolom i u vakumsku peć. Možda grešim, ali ovako mi deluje sa ovog snimka što je Toni postavio.
Има снимака оборених Герања на којима се боље види структура. Мислим да нису класична угљенична влакна. Можда нека стаклопластика.


У сваком случају, и за то требају неки калупи и алати...

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2025
  • Poruke: 9

Vidi se proces proizvodnje na slikama. Isto kao za male čamce.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37094

Российские военные из ГрВ "Запад" получили очередную партию барражирующих боеприпасов "Куб"

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5572

vathra ::dac ::Mislim da nisu brizgani, mislim da su stavljali tkanine staklenih i ugljeničnih vlakana. Slepili sa smolom i u vakumsku peć. Možda grešim, ali ovako mi deluje sa ovog snimka što je Toni postavio.
Има снимака оборених Герања на којима се боље види структура. Мислим да нису класична угљенична влакна. Можда нека стаклопластика.


У сваком случају, и за то требају неки калупи и алати...


U pitanju je stakloplastika , vjerojatno epoxy polimer , jer je ventilacija preslaba za poliestere. Po fotkama bih rekao da se koristi vakuumska vreća ili proces infuzije. Oba procesa su podjednako kvalitezna i brza . Iz jednog kalupa koji je isto tako od stakloplastike može izaći jedan " odljevak " dnevno.

Budući su svi kalupi na kolicima , moguće ih je jednog po jednog nagurati u" toplu "komoru, hodnik dugačak par stotina metara koji je grijan na nekih 50-80 C , neki lanac vuće ta kolica , i nakon par sati izlaze pečeni komadi van.

Budući je to Tatarstan taj hodnik je neophodan u zimskom periodu, a u ljetnom daje koliko toliko normalne temperaturne uvjete za rad.

Sve ostalo što je prikazano je najnormalnija tehnologija lijevanja dijelova od magnezijeve legure kovanje dijelova za motor i naravno hrpa CNC strojeva za brzu i kvalitetnu izradu dijelova motora ili servo uređeja za mrdalice na krilcima.

Kod sovjeta odnosno rusa je normalna tipska izgradnja hala , tako da ta hala po vanjskim gabaritima može biti u Tunguziji , i može proizvoditi keramičko posuđe , ili dronove, teško je izvana sa satelita odrediti što se u njoj radi.

Ja sam se motao po tim njihovim zavodima i neki strojevi za izradu vilice kardana za teška borbena vozila koji su iz PRETIS a trebali završiti u Jaroslavu ( bio sam u hali i vidio temelje za strojeve) nisu završili u Jaroslavu već u gradu Kutaize.

Budući je kod sovjeta bio propisan međousni razmak temeljnih vijaka na strojevima, nije bilo nikakvih problema da oni strojeve iz Jaroslava prebace u Kutajski zavod.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1172 korisnika na forumu :: 112 registrovanih, 10 sakrivenih i 1050 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., acatomic, aleksmajstor, Alexandar-1973, avijacija, bane1910, Belac91, bigfoot, Bloody, Bo96, Bobrock1, Bojke549, Boris BM, BORUTUS, Brot, celik, Cigi, Cirkon, crazydkure, crnogorac, cvrle312, CZP10C, d.arsenal321, darkangel, David Ciric, Denaya, Djordje Meyo Mijailovic, Djuza, doom83, Dovla 1980, dros, DS01, dusanobr, EXIT78, FOX, fugasa, galerija, Goran_, gorican, iceburn, ikan, ikson, ivan_8282, Jeremiah, jodzula, K a s p e r, Karaula, Kenanjoz, Kibice, king011, king111, kolle.the.kid, Konda, Kruger, lanishtefm, lima, LostInSpaceandTime, M74AB3, madza, markoni.slo, menk, mercedesamg, Mi lao shu, mile.ilic75, miljannis, moldway, Mrav Obrad, Najax, Nikoladoktor, Nikoletina Bursac, orfanel, Orlova, Overkill, Paklenica, Pantelija187, ping15, Plavi1, PrincipL, ruma, Sass Drake, Sirius, skok, Smd, sonico, stegonosa, Stoilkovic, SympathyForTheDevil, tajvankanasta, tanakadzo, Tihi86, tomigun, toni061, travisrise, TRAVUNIJA, Trpe Grozni, tubular, Tumansky, urosbg, Vanja_03, vukovi, vukptica, wolverined4, ZetaMan, ZlatniRez, zmajognjeniivan, zombicar153, Zrcalo, Zvlade, |_MeD_|, Žabar, Đurđevdan