Ruske bespilotne letelice

51

Ruske bespilotne letelice

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Koliko vremena otprilike je potrebno za proizvodnju jedne bespilotne tipa Orion ili Forpost ubrzanom proizvodnjom?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Maj 2020
  • Poruke: 836

Ruska vojska koristi u Ukrajini vežbovne dronove-vazduhoplovne mete E-95M Eniks

Vazduhoplovne mete E-95M Eniks se očigledno u Ukrajini koriste da isprovociraju reakciju jedinica PVO, slično kao što je Azerbejdžan koristio AN-2T, zatim da budu "mamci" koji mogu imitirati jurišnike i lovce bombardere koristeće lunebergova sočiva koja reflektuju veću odraznu površinu (7-8 m2), ali i manje lovce i bespilotne letelice i dronove koristeći ugaone reflektore koji formiraju odraznu površinu ekvivalentnu ovom tipu letelica (0,8 - 1,2 m2).
Kada meta leti bez takve reflektujuće opreme, imitira letelice sa niskom radarskom uočljivošću, jer ima odraznu površinu od samo 0,15 m2.
Pored toga, opremljena je i IC mamcima....a leti brzinama 300-400 km/h...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Eniks E-95M:



Eniks E-95M pronađen u Ukrajini:



offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

V-1 još živi ...

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ofarbana obloga je očigledno nepotrebni tošak Mr. Green

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Obgorela bi da je farbana posle 15 sekundi, motor se usija tokom rada.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

bojank ::Obgorela bi

Mi na terenu na vr' planine, kamp napravljen, vadi pecke, necthural fazon...beogradski kancelarijski logisticari rekli da se pre slanja ofarbaju(u spreju) sulundari i pecke, jer tako lepse izgleda, jelte smešak

Naravno da je sve zasmrdelo...

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Kažu dejstvo Oriona/Inohodeca u Ukrajini. Još jutros je postavljen, ali neka i u ovoj temi, kad se zagubi tamo.
Prvi dio snimka koji prikazuje eksterijer letjelice je pretpostavljam od prije, sa nekog testiranja.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

bojank ::Obgorela bi da je farbana posle 15 sekundi, motor se usija tokom rada.
Ja rekoh ofarbana obloga, a ne direktno farbani motor. Ovo je baš V-1 fazon ili kao naša posleratna iz muzeja vazduhoplovstva.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Navodno neka Zala nad Mariupoljem


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Pokušao naći original snimak na Izvestiji, nisam uspio.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Forpost oboren kod Zitomira

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 944 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 3 sakrivenih i 921 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, Bobrock1, Boris BM, brandža84, djordjemiklusev, ivan979, Jablan, JOntra, kaisarevic1, ljubo70, LostInSpaceandTime, mnn2, Posmatrac77OKB, radza1, S-lash, sasakrajina, superwhy, vaci, yrraf, Zoran1959