Srpska BPL "Pegaz"

46

Srpska BPL "Pegaz"

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 3452

Фотографисао и поделио на другој теми колега @Battlehammer



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Avg 2021
  • Poruke: 200







offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39701

Dac misterija rešena zahvaljujući Betlhameru FT-8D domet 5.5km, BG 4,5kg, težina rakete 10kg kombinovana za PO borbu i protiv pešadije.

offline
  • Karla 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 04 Nov 2022
  • Poruke: 489

A informacije za ovu minu sa "krilcima" nisi slikao?

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2021
  • Poruke: 200

Potrudio sam se da slikam svaku tablu koju sam video ali možda mi je po nešto i promaklo.
Ako nađem sliku te table postaviću je.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39701

Karla nema tu šta mina 120mm sa dodatim krilima u verovatno u istim se nalazi sistem za navođenje eventualno u repu kad je otpusti leti do zadatih kordinata domet zavisi od visine i brzine prilikom koje se otpusti mina računaj da Pegaz ima plafon leta od 3000m ili ti 3km pri nekoj brzini od recimo 140 km/h.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7697

Meni se čini da sam juče na videu čuo 16km sa velike visine, da je rekao. Za tu minu sa setom za jedrenje.

offline
  • Pridružio: 21 Nov 2022
  • Poruke: 329

То је ова?


offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39701

Dve male bombice za Vrbca i dve planirajuće mine 120mm za Pegaza

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

Napisano: 29 Sep 2023 13:51

Evo malo zanimljivosti za Pegaza. Nasi polako osvajaju FT-8D, Kinezi su uradili prenos tehnologije. Te dve koje vidite pored Pegaza su nasa proizvodnja. Trenutno smo osvojili izradu tela rakete, kombinovane bojeve glave, kao i raketnog motora. Kinezi nam i dalje rade taj deo za navodjenje, ali u planu je osvajanje i toga.





Pegaza je za sada planirano 12 ukupno, ova tri koja su trenutno kod VTI, plus 9 novo-proizvedenih. Telo letelice i dalje radi BB Composite, u planu je ta neka linija u Utvi, ali deluje mi iz razgovora sa njima, kao da to nece bas skoro, jer kod nas sve po obicaju ide sporo i kilavo. Ali kazu ovo sto je do sada uradi BB Composite se pokazalo odlicno.

Dopuna: 29 Sep 2023 13:52

Vojvoda86 ::То је ова?


Ne to je 60mm, na slican fazon, pretstavljeno kao naoruzanje za onaj novi VTI BPL, tj Senku.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3112 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 5 sakrivenih i 3029 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, 6.5lapua, A3C, arsa, Asparagus, Asteker, b_z_b, bavar357, Bokiboks, bokicacar, bolenbgd, Boxy, branko7, bunker, Chainsaw, dejan1972, Djokislav, djonsule, Djuza, Doc, draganca, Draganeli, drimer, france93, g_g, GeoM, Georgius, Giskard, Goksi95, Ivica1102, jalos, Jeremiah, JOntra, K a s p e r, Laluvr, Lance Guest, Leonov, Lep1na, lord sir giga, Magistar78, MarijaC84, Marko Marković, mean_machine, MiGac, Milometer, Moldovan, mrm, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, nelezele, nenad81, nenomir, Nikoletina Bursac, Nobunaga, nuke92, OgnjenMitric, Pavel Medved, predragc, procesor, radovanstojkov023, radza1, RD84, rodoljub, Semberija, septembar, Sirius, Stefan M, Tamo neko, Tihi86, Troja, uruk, vazduh, zlatkoa987, zlaya011, |_MeD_|, Žoržo