|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 08:44
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3030
|
sekretar ::Da ti nisu ova dva komentara u koliziji.Ne vidim zašto? To što nisam rasista ne znači da sam bolećljivog srca na razmaženu i od stvarnosti otuđenu drugu i treću generaciju doseljenika kojima je bliža diktatura u zemljama iz kojih su im očevi pobegli, nego uređen sistem demokratije u kojoj su se rodili. Zinedin Zidan rekao je za sebe (parafraziram): "Ja sam Francuz, ponosan na svoje arapske korene". Eto, vrlo je jednostavno, ali ne i za Ozila.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 14:19
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 37936
|
HUNDREDS OF MIGRANTS STORM SPANISH EXCLAVE CEUTA, SOME ARMED WITH HOMEMADE FLAMETHROWERS
HomeWorld News
Hundreds of migrants storm Spanish exclave Ceuta, some armed with homemade flamethrowers (VIDEO)
Published time: 26 Jul, 2018 12:53
Edited time: 26 Jul, 2018 13:11
Hundreds of migrants storm Spanish exclave Ceuta, some armed with homemade flamethrowers (VIDEO)
Over 700 migrants armed with sticks and homemade flamethrowers broke through the border fence in the Spanish town of Ceuta, local media report citing police. More than 100 migrants and 22 border agents were injured in the fight.
Border agents arrested hundreds of migrants on the Moroccan side and more were detained in Ceuta, El Pais reports. Volunteers and the local branch of the Red Cross told reporters that 132 migrants sustained injuries, while 11 had to be taken to a local hospital.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 15:33
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2016
- Poruke: 1530
|
kuntalo ::sekretar ::Da ti nisu ova dva komentara u koliziji.Ne vidim zašto? To što nisam rasista ne znači da sam bolećljivog srca na razmaženu i od stvarnosti otuđenu drugu i treću generaciju doseljenika kojima je bliža diktatura u zemljama iz kojih su im očevi pobegli, nego uređen sistem demokratije u kojoj su se rodili. Zinedin Zidan rekao je za sebe (parafraziram): "Ja sam Francuz, ponosan na svoje arapske korene". Eto, vrlo je jednostavno, ali ne i za Ozila.
Fino što imaš razumevanje za posledicu francuske kolonijalističke prošlosti.
Dok u drugom slučaju tako autoritarno naređuješ, kao da se nalaziš uvređenim što on sebe smatra i Turčinom. Pogotovu u Nemačkoj.
Lepo što su to uređene zemlje, na račun drugih.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 15:56
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3030
|
1. Godina je 2018., kalendar ti je zapeo u 19. veku.
2. To što sporije kapiraš, ili jednostavno učitavaš, apsolutno nije moj problem.
3. Na čiji je tačno račun Nemačka uređena zemlja?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 16:35
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2016
- Poruke: 1530
|
Leba ti Alžirci dobili nezavisnost kada?
Još ćeš da kažeš da nisi ti ovo napisao:
Citat:Ako je njegov, nek' se lepo vrati odakle su mu roditelji pobegli
Na račun nas, Grčke, Hrvatske.. i gubitnika tranzicije.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 20:50
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3030
|
Da, nije ništa do gubitnika tranzicije, već im zli Nemci zavrtali ruke, dobar vic. Zašto Slovenija, ili Češka nisu u toj grupi potlačenih, npr.?
Kako god, akcenat je na citatu na koga se pozivaš, a iza koga ja uporno stojim. Zidanovu izjavu nisi primetio? Uglavnom, ako do sada nisi skapirao zašto je pogrešno da rođenu zemlju podređuješ onoj odakle su ti roditelji/dedovi pobegli, onda ne vidim poentu dalje rasprave.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jul 2018 22:57
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3030
|
Aj' samo potvrdi, tebi je u redu nazivati nekoga "Kongo majmunom"?
|
|
|
|
|
|