Neobicna svetla na nebu

9

Neobicna svetla na nebu

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3592

po sajtu [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] bice i veceras oko 8.40



offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Jel izdato upozorenje da se u to ne gleda.



offline
  • Insan 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Okt 2015
  • Poruke: 1950

zdrebac ::po sajtu [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] bice i veceras oko 8.40

Baš bih volio da vidim, samo neznam u kom pravcu treba da gledam? Sad Imali nekakav savjet u kom smjeru treba da gledam, da ne vrtim glavom kao sa radarskom antenom: Mr. Green

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3323

Пише лепо на том линку:
Citat:Look from WEST (255°) to NORTHEAST (50°)
Elevation (from horizon): start: 10°, max: 50°, end: 10°

Имаш приказ и на линку који је оставио Рон на претходној страни. Од Италије до Мађарске.
Ако баш треба и да се црта, ево и слике са сатфлера


Дакле, са запада на североисток, проћи ће "између" Великих кола и Касиопеје.

offline
  • bato  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 31 Jan 2010
  • Poruke: 1068
  • Gde živiš: Novi Sad

Insan ::zdrebac ::po sajtu [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] bice i veceras oko 8.40

Baš bih volio da vidim, samo neznam u kom pravcu treba da gledam? Sad Imali nekakav savjet u kom smjeru treba da gledam, da ne vrtim glavom kao sa radarskom antenom: Mr. Green


Samo izadji u pravo vreme da pogledas. Ja sam ih sinoc video. Jasno su vidljivi golim okom. Dosta svetliji od zvezda i brzo se krecu. Ne mogu da ti promaknu.

offline
  • Insan 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Okt 2015
  • Poruke: 1950

Ipak će mi promaći, naoblačilo se kao za inat...:-(

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13022
  • Gde živiš: Srbija

Колико сам могао да их видим због времена, укупно 22 комада, али у развученој формацији. Још док сам чекао ове, 6 неких других сам уочио Mr. Green

offline
  • dosta sam radio
  • Pridružio: 16 Feb 2012
  • Poruke: 103
  • Gde živiš: tu i tamo

Zakasnio sam,a na onom linku se ne snalazim.Koje ce vreme biti sutra uvece,ako nije oblacno?
Inace,video sam prosli put ISS.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

очигледно да се ни ја не сналазим најбоље са овим сајтовима. ајде нек неко лепо напише кад ће бити следећих пар пута па да видимо и ми којима су ових дана умацињали.

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Podaci za Suboticu (tu poziciju mi je prijavio provajder pa nisam hteo da cepidlačim za par desetina km jer verovatno ne odstupaju mnogo i za ostatak Srbije i bližu okolinu)

19.04.2020, 20:49, W -> NW
20.04.2020, 03:56, NW -> NE
21.04.2020, 20:25, W -> NE
23.04.2020, 04:27, SW -> E

Kod mene se oblaci navukli baš na predviđenu putanju, a na drugoj strani skroz vedro Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1022 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 1 sakriven i 1008 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Coabelgrade, Demi87, dexteroza, Džekson, Istman, kutija11, Markovic, Nobunaga, novator, saputnik plavetnila, spot4chulle, SympathyForTheDevil, voja64