Da li vas motivišu govori komadanata
-
- Da
-
38% [5]
-
- Ne
-
61% [8]
- Ukupno glasova : 13
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Maj 2018 16:27
|
offline
- Pridružio: 02 Nov 2010
- Poruke: 1291
|
Mercury ::goxin ::
A mora se nekad nesto i reci.
Ako bas mora...
Kad ja polagah zakletvu beše ciča zima. Uniforma jeste bila topla ali za tu svečanu priliku nisu se mogle nositi ni vunene kape ni rukavice. Stav mirno - nema kretanja a i rukama se drži hladna čelična puška. Elem mi tako stojimo dok nam otpadaju prsti i uši, a uvažene i toplo umotane zvanice iz lokalnih samouprava okupirale govornicu (jer lokalne TV ekipe snimaju) i uz liberalnu dozu cupkanja udri... Posle spominjanja vojske i nas kao klase nastaviše da šire priču, i šire i šire... te "naša opština ima toliko i toliko hektara, km puteva, stanovnika itd..." Pola sata... aj sad ne tvrdim da su to bile baš Tantalove muke ali ceo stroj im je u sebi vizuelizovao nabijanje kilometara i kilometara koječega u svaku rupu, lično i familijarno. Elem najzad sjahaše i pope se na kraju zamenik komandanta brigade. Pomislismo svi "e sad još ovaj kad zadrvi još pola sata" kad čovek reče:
- "Vojnici, znam da je hladno, čestitam vam položenu zakletvu! Živeli!"
- ŽIVELIIII!!!!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jun 2018 14:26
|
offline
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8105
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Izraelci.
Nismo najbrzi , najjaci, niti najbolji stijelci , ali imamo dusu i branimo domovinu. Ako je ne budemo branili zavrsicemo u moru .zato smo najbolji...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2018 14:47
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3056
|
A može i rečima besmrtnog Gručo Marksa:
Citat:You're a brave man. Go and break through the lines. And remember, while you're out there risking your life and limb through shot and shell, we'll be in be in here thinking what a sucker you are.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2018 16:07
|
offline
- Pridružio: 02 Nov 2010
- Poruke: 1291
|
3:00 - 4:20, obraćanje pukovnika Napoleona Bonaparte trupama rezerve pod njegovm komandom pred odsudan napad na ključni britanski položj kod Tulona 18. decembra 1793. koji je naredio bez naređenja odozgo - iz britanskog dokumentarnog serijala "Heroes and Villains". Istina mislim da govor nije istorijski i narano ne na odgovarajućem jeziku i dosta je i do propratne muzike, ali mislim da su dobro uhvatili duh njegovih obraćanja vojsci.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|