|
Poslao: 15 Jun 2014 14:34
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24129
|
^
Steta sto Putin naredi da se vojska povuce sa ukr. granice .Ovo oko Ukrajine je bila idealna prilika da se ta `teritorija` da ne kazem anektira ,bolje reci vrati u granice nekadasnje Carevine .To sa zapadom jednostavno resiti ,ako cete rat zbog Ukrajine dobice te ga, pripremite atomska sklonista mada vam i oni nece biti od koristi .
I fino upasti u Kijev zauzeti sve to i gotovo kao i sa Krimom .A ne ovako da neko koristi tu istu Ukrajinu da se RF provocira sa ovim ili onim .Tu je i Pridnjestrovlje , Moldavija ...lako bi se vratilo ... Tako to ide, tako to rade na zapadu samo prisvajaju sebi teritorije.Pa UK se i dan danas ne odricu Malvina ( Fokl.ostrva ) koja su hiljade i hiljade km daleko ... itd .
Ostale teritorije tipa Kazahstan i druge bi onda lako prihvatile povratak pod`ruske skute`, dosta se Rusija okrnjivala i smanjivala ,dalje vise ne moze .Pa izgubili su 6 milki km² povrsine i ko to zna koliko ljudi u zadnjih jedno 150-200 godina .... Sto je previse previse je ....
Kakva Ukrajina , sta je to ? Nije sala reci litak mesto samaljot ... jelte ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Jun 2014 22:08
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Napisano: 15 Jun 2014 17:01
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 18 Jun 2014 9:31
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 19 Jun 2014 22:08
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Jun 2014 19:26
|
offline
- nelson

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 21 Feb 2013
- Poruke: 0
- Gde živiš: Grdelica
|
Санкције Русији "баш узимају данак"...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Jun 2014 20:31
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Eto nama i leto za malo, pa doletelo....
..21. jun 2014. u 12:51 h...
Boris Koljčicki
"Čovek koji se bavio dugoročnom vremenskom prognozom. Kod nas popularan u vremenu u kome je vera bila, maltene, zabranjena, pa samim tim nije čudno što je dostigao veličinu apostola. Tome mnogo doprinosi i to što je čovek Rus, a poznato je da je za naše ljude sve što dolazi iz Rusije (ili SSSR-a) bilo najbolje na svetu. Prema prognozi Borisa Koljčickog su planirani odmori, svadbe, vikendi u prirodi itd.
– Pomeramo svadbu za sledeći vikend, rek’o Koljčicki da će kiša!
– Ćale, sve smo organizovali, gde sad da menjamo… Možda greši čovek…
– Ma ako ti opalim šamarčinu će da vidiš ti ko greši! Alo, Rus je to, si ti normalan… On kad kaže, to ne mož’ d’omane, bre…
————
– Ajd’ skoči za novine.
– Ajde. Koje da kupim?
– Uzmi TV reviju, ima prognoza po Koljčickom pozadi…"
Preuzeto sa [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 10:46
|
offline
- Iskander M

- Super građanin
- Pridružio: 05 Jul 2012
- Poruke: 1240
|
SAMO U RUSIJI
LEKCIJA ZA PAMĆENJE: Profesorka nožem isjekla učenicu!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 22:43
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113828
|
Od danas zabranjeno psovanje u Rusiji
Citat:Filmovi koji sadrže psovke i nepristojno izražavanje biće zabranjeni, a knjige sa sličnim sadržajem moraće da se prodaju u zapečaćenim pakovanjima na kojima će biti odgovarajuće upozorenje.
Pozorišta neće moći da prikazuju predstave sa psovkama, a kazna za nepoštovanje ovih propisa je 50.000 rubalja (1.500 dolara) za svaki pojedinačan prekršaj.
Ruski mediji javili su da će policija uz pomoć posebnog softvera "swear-bot" vrednog 25 miliona rubalja (oko 730.000 dolara) tragati za psovkama na internetu.
Očekuje se da će to biti problem za sistem, jer su Rusi poznati kao veoma kreativni i inventivni kada je reč o psovkama.
U ruskom rečniku psovki postoji 1.200 različitih izraza samo za muški polni organ.
Restrikcija za psovke i nepristojno izražavanje odnosiće se i na blogere i nedržavne medije.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jul 2014 07:29
|
offline
- Pridružio: 26 Jun 2013
- Poruke: 69
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sojgu igra virtuelni rat
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Jul 2014 16:43
|
offline
- danijell
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2011
- Poruke: 2861
|
Citat:Uoči posete predsednika Vladimira Putina Kubi Rusija će Havani otpisati 90% duga, prenose ruski mediji.
Vlada je u četvrtak Državnoj dumi podnela na usvajanje predlog zakona o ratifikaciji međuvladinih sporazuma sa Kubom, kojima se latinoameričkoj strani otpisuje 90% (31,7 milijardi od 35,2 milijarde dolara) duga prema Rusiji.
Preostalih 10% duga Kuba će otplaćivati tokom 10 godina u jednakim ratama na svakih šest meseci, navodi se u obrazloženju uz predlog zakona.
Nije ni čudo što je SSSR propao kada su sipali novac na sve strane
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jul 2014 17:26
|
offline
- Granicar19
- Ugledni građanin
- Pridružio: 02 Mar 2013
- Poruke: 349
|
Da li je Rusija marginalna sila?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Bremer-Predsednik Euroazijske grupe.
Lukas-Ekonomist magazin
Blekvil-Savetnik za bezbednost GWB
Hitcens-Dejli Ekspres
Emisija je dokaz da se nesto menja i na Zapadu,po grafikonima mozete vide strucno i misljenje publike koje masovno opovrgava Rusiju kao silu proslosti,marginalnu silu itd.Sto je prosto divota sa obzirom da se na dnevnoj bazi stampa desetine antiruskih tekstova.
Definitivno nisu dosli kontaktirati nase superduper strucnjake da predvide krah i prolaznost ruske moci.
|
|
|
|
|
|
|
|