Vremeplov

3

Vremeplov

offline
  • Pridružio: 16 Nov 2010
  • Poruke: 443
  • Gde živiš: Odmah do zlatne ribice

Evo ovako: ako je program radjen iskljucivo u 64bitnoj tehnologiji (skoro nitijedan) onda ga nikako nemozes instalirati na 32bitni sistem. Ako imas program radjen u 32 bitnoj tehnologiji mozes ga teoretski instalirati na 64bitnom OSu. Kraj teorije. Praksa: jos programeri nisu poceli pisat programe za 64bitnu tehnologiju a ako uspiju, napraviti verziju u 32bitnoj tehnologiji, onda i nju nuditi. A crossower nefunkcionira uvjek (32bitni program instalirati na 64bitnom sistemu) iako je stanje sve bolje. Iznimka su driveri. 64bitni sistemi jos uvjek zapostavljeni od programera. Iz kojekakvih razloga, a najveci dio softwarea se pise u 32bitnoj tehnologiji. Logika? nema je. To je jednostavno tako. Kao i Gatesov Gate: nikako ga se rijesiti! (gate a40, mali insajderski vic, ali i nije). Gelle? vjerovatno ne, ali ovako: Za Otto - normalverbraucher su 32 bita jos uvjek bolji izbor. Cak se i izbor softwarea koji koristi 2 ili vise jezgri povecava. Nema veze sa 32/64 bita, ali evo, nek se zna. Uvjek kupiti najmanje 2 jezgre, aone sa neparnim brojem izbjegavati (1,3 ili 5 - ponekad AMD nudi neparni broj jezgri >1)



offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Dobro Ivan Drago, razumeo sam sada neke stvari ali ima jos nesto sto mi nije jasno. Zasto ja sa 32 bita i brzinom procesora od 2x1,86 Ghz sto mu dodje zajedno 3,72 ne mogu da koristim program za koji treba recimo 2,2 Ghz?

Zapravo to me najvise interesuje i to sam hteo da pitam od pocetka.



offline
  • Pridružio: 16 Nov 2010
  • Poruke: 443
  • Gde živiš: Odmah do zlatne ribice

Pa problem je u tome sto se taktovi dvije jezgre NE sabiraju. Za jedan takozvani "Thread" (iliti zadaca, tj operacija) je zaduzena samo jedna jezgra, a to ostaje 1,86 Ghz... Tu opet stupa na snagu ono sto sam rekao da aplikacije nisu usavrsene za 2 ili vise jezgi a ne za 64bitne OS -e. Pojednostavljeno od dz, ali se nadam da je bar razumljivo

Dopuna: 03 Mar 2011 1:43

Ah da, jos nesto. Ako imas 2 jezgre od x, one u signlethreadu sporije rade od 1 jezgre iste brzine.... logika....

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4787 korisnika na forumu :: 29 registrovanih, 1 sakriven i 4757 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Andrija357, darionis, Dimitrije Paunovic, djuradj, Dovla 1980, draggan, goran.vvv, Haris, Hitri, hyla, komenski, Lino, Litostroton, Medojed, mikhailo, milenko crazy north, MilosKop, Mrav Obrad, Mzee, SirOliver, Sonic, Stoilkovic, Tvrtko I, Ulzana, vaso1, vlada035, vobo, zlaya011, šumar bk2