Oklopni transporteri BTR-80A i BTR-82A

45

Oklopni transporteri BTR-80A i BTR-82A

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2012
  • Poruke: 427

Ne želim da komentarišem karakteristike i namene BTR-a u VS, ali ono što mi upada u oči je , po meni, problem u proizvodnji Lazara 3. BTR je po svoj prilici nabavljena zato što je bio odmah dostupan, a verovatno je i cena bila važan faktor. Na ovaj način će se doći do broja od skoro 200 točkaša u VS koji je postavljen pre nekih 20 godina.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Jul 2008
  • Poruke: 439

Znamo li mi formaciju bataljona opremljenih Lazarom??
Ono sto je poznato je da su pesadijski bataljoni opremani po jednom cetom od 9 vozila.Koja je puna formacija nema informacija ali sa druge strane znamo da pesadijski bataljon ima 3 pesadijske cete plus podrsku,samim tim i dolazimo do broja od 27 OT po bataljonu plus druga vozila za podrsku (MRAP M20 za Mb ,Milos za komandu i stapske elemente)



offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

БОВ КИВ је командно возило пешадијских батаљона. Милоши су за сада само у специјалним јединицама и од скоро у неким батаљонима војне полиције.
А што се тиче формације, за сада немамо ни један батаљон у потпуности опремљен са Лазарима. Али имамо у формацији неких пешадијских батаљона и Хамвије и нове ОТ М21.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2016
  • Poruke: 1546

Što se btr tiče mislim da je osnovni razlog njihovog dolaska kod nas što madjarska na sve načine pokušava da ne isporuči ništa ukrajini

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Rusi

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37724
  • Gde živiš: ovalni kabinet

close up....





offline
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 118

Napisano: 13 Sep 2025 10:54

Lepe vesti, 10 komada BTR80 sa lepo uklopljenim oklopom, sredstva veze takodje instalirana kao i nova optika na kupoli (vidi se nova crna kutija), a sama cev topa 30mm je izgleda bolje stabilisana dodatkom. Nema kamera za situacionu svesnost.

Moja fotka:



Dopuna: 13 Sep 2025 13:25

PS. Utisak je da je inspiraciju za način na koji je urađena stabilizacija topa došla iz načina kako je rešena nova kupola za Lazare Burevestnik 30mm 32V01.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2895

Što se kilavo rodi...

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

A sada zamisli da je ispod neko dobro vozilo Smile
Nazalost ostaje najveca mana BTR serije, jako losa protiv-minska zastita.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2938
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Ako su dobijeni za ok pare sasvim ok kupovina. Ako bude love i proizvodnih kapaciteta pa se nabavi Lazara za punu formaciju, lako će BTR u teritorijalne brigade. Mi generalno čini mi se uopšte nemamo strategiju opremanja teritorijalnih brigada. Već desetak godina ovde pišemo da treba grabiti T-72 gde god ih ima, da su digitalizovani M-77 dobri dok se ne zalaufa proizvodnja moditarnog Ognja i Tamnave, ali sve te sisteme treba održavati i konzervirati za rezervu. Ovaj je nesrećni rat pokazao da ništa od gvožđurije nije za bacanje. Kad je jedna Rusija posegla za T-55 i T-62 zamisli koliko je bahato da Srbija otpisuje neke sisteme.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1184 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 5 sakrivenih i 1109 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, _Rade, ajo baba, aramis s, Ares12356, Asparagus, AudioTehnica, Ba4e, bavar357, benne, bestguarder, bigvlada, bokicacar, boromir, Borski1977, boxbole, C-Gun, cemix, CrveniSolaris, dejanbenkovic, dejankm, djonsule, dmitarche, DonRumataEstorski, Dovla 1980, Feller, g_g, Gitzherai, Hans Gajger, helen1, ikan, Ikica977, Jeremiah, Jovan1983, kibihrchak, Koplje, kunktator, kybonacci, leopard83, leptirleptir, Litostroton, milenko crazy north, Millennium, Milometer, moldway, nesa1962, niksa517, oddsock, orfanel, Oscar, Panter, Piani Jazzer, Polifon, precan, proka89, Prometeus, repac, RJ, Sass Drake, Sevatar, sickmouse, stegonosa, vathra, VBoss, Veless, vuksa72, x9, XBMC, zemljanin, zlaya011