Tenkovi Challenger 1/2/3

8

Tenkovi Challenger 1/2/3

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

^^Odlazu i modernizaciju
UK tank upgrade decision delayed
Citat:A production decision on the Challenger 2 Life Extension Project (LEP) has been delayed by the UK Ministry of Defence (MoD) for two years to allow further work to study whether to incorporate a new gun, sensors, and turret into the British Army's main battle tank (MBT).
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Jubilej...
Citat:В этот день 25 лет назад Vickers Defense Systems передали первые основные боевые танки Challenger-2 для Британской армии.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7698

Kosovo

[img]https://external-preview.redd.it/jd7RBLlw2HB_bydxTlrRh9nIkZwitXiE47l21fIsCW8.jpg?auto=webp&s=7d7ae41e2efd987868585bd1055da9fed0b74486[/img]

BiH



Split




BiH

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002


Citat:Фото Челленджера-2 модернизированного компанией RBSL (Rheinmetall и BAE Systems ) на DSEI 2019.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37730
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Challenger 2 Black Night





offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Танк Challenger 2 с установленной дополнительной бронезащитой
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Thales UK supplying new TI camera for Challenger 2 tanks
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Britansko MO i Vojska (British Tank Regiment) nastavilo da unapredjuje i koristi novu verziju Challenger 2 tenka sa nazivom "Streetfighter II".
Na slikama je MOUT demo tenk sa Brimstone lanserom raketa & minibacacem.








Tu je i ovaj tekst ..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Nije mi jasno kako će da koriste minobacač, verovatno se puni spolja. Al opet Britanci su stvorili neke vrlo čudne tenkove,sa čudnim rešenjima.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

^ Minobacać će se puniti iz kupole skroz otvor na kupoli, odozgora, kada je cev u položaju kao što je na fotografiji. Za elevaciju postoji elektromotor na nosaču cevi minobacaća. Po azimutu će se okretati kupola. Pruženje se vrši solenoidnim prenosom na iglu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1501 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 14 sakrivenih i 1393 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, 33 bren, A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, Arhiv, avijacija, awathorn, bankulen, Betty25, Boris BM, Bozjidar87, BrusLi, cafa0412, Cirkon, CrveniSolaris, darcaud, Darko Jovanovic, darkojbn, Deki Duga Devetka, Demi87, Denaya, denisnapast2015, Doc, Dragacevac, drale12, DrNeoCortex, Duh sa sekirom, Džekson, Electron, Flanker-G, Gama, Georgius, Gosha101980, gost321, Great White, Guster25, Ikica977, In_hero, Ivoo, jnikola23, K a s p e r, king011, kybonacci, LeGrandCharles, Medojed, miki69, mikoyan21, MIKULENCE, Miler88, moldway, naki011, nebkv, nelezele, nixos, OgnjenMitric, Orijen, panonski mornar, pein, Pero, Piani Jazzer, PO1974, proka89, Rebel Frank, Remain, rovac, Sale0501, sap, sasakrajina, sekretar, Semberija, shone34, sickmouse, skok, Smajser, sombrero, sonico, Stefan M, stevanito, SympathyForTheDevil, takini, vaci, VanZan, Veless, VJ, Vlado82, vlado_pg, Vladoj, vojnik švejk, W123, XBMC, YugoSlav, zemljanin, zgoljo, Đurđevdan