Deca ratnici

68

Deca ratnici

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Flakherfer ma šta im ovo značilo..



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

Da nisu posluga na PA topovima?



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

To sam i ja posmislio jer su za iste obučavani od malih nogu u raznim dobrovoljačko sportskim i sl ustanovama polu vojnog karaktera..
Ali nisam uspeo da se tačno odredim ni uz PREVODIOCa..

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

tezak ovaj nemacki za prevodjenje,
evo prevodioca , na primer, luftwaffen ...

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22279

sakota79 ::Da nisu posluga na PA topovima?
Pomocnici posluge. Teglili municiju, kopali pozicije, vrsili dezurstvo osmatranja itd. Posada PAT-ova je obavljala gadjanje.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

HJ training on MG 34, June 14, 1943.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Prvo im daju da izdime po jedan džokavac, a onda ovako nasmejanim tutnu puške u ruke.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@...

Ova deca ratnici, bez oruzja, pruzaju otpor nacistima na jedini moguci nacin (odbijaju da im ciste obucu) i postaju simbol otpora protiv fasizma.
Mislim da je fotka iz Kragujevca.


offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Dali je ovo stvarna slika ili insert iz filma..
Nešto mi se javlja da je sastavni deo filma o streljanju đaka..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 11190 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 10 sakrivenih i 11106 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alen-Delon-u-boji, Apok, Asteker, BB, Belac91, bojcistv, boracbl1389, brandža84, brufen, Ca6otep, Chainsaw, Cirkon, crazydkure, CrveniSolaris, darionis, debeli, Dimitrise93, Dioniss, djuradj, dolinalima, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, Istman, Jelly4183, Jeremiah, jodzula, JohnDoe, Kalem, Kotarle, Krin, krkalon, laurusri, LostInSpaceandTime, Lošmi, Lucije Kvint, Magistar78, Marko Marković, marko79, Milan A. Nikolic, milanpb, milanpetkovicv, Milometer, milutin134, Mirage 2000N, mirkoro, MiroslavD, nenad81, nikolapetkovic, Nomica, Oscar, ozzy, PlayerOne, Radoslava, RD84, S.Palestinac, Semberija, Sevatar, Sirius, skok, Srki98, StalniPromatrač, stegonosa, suton, tomigun, tomo2, Topaz9, Tribal, Velizar Laro, Vlada78, W123, Weah88, Zoca, ZZZ