Gde počinje vojska - tu prestaje logika

942

Gde počinje vojska - tu prestaje logika

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37729
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Mladi pioniri Smile Smile Smile



Citat:Young Pioneers march at one's post near eternal flame in Kemerovo, Eastern Siberia, 25 May 1980. The Young Pioneer Organization of the Soviet Union, also Vladimir Lenin All-Union Pioneer Organization was a mass youth organization of the USSR for children of age 10–15 in the Soviet Union between 1922 and 1991.
B&W negative film 35mm.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

^
e zahebi planove za napad na zemlju u koju decaci i devojcice od 10 do 15 godina duze kalasnjikov a njihovi vrsnjaci po svetu vriste "beng-beng" s drvene puske Mr. Green



offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

WS2 ::^
e zahebi planove za napad na zemlju u koju decaci i devojcice od 10 do 15 godina duze kalasnjikov a njihovi vrsnjaci po svetu vriste "beng-beng" s drvene puske Mr. Green

И ми смо по средњој 2 године цимали, расклапали, гађали, али да зарад политике избегавања "свежих рана" не поменем против кога се то знање користило и колико је помогло?

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

pa, dobro, to je sve isto, samo mala razlika deli sovetske od ex Yu pionire, a to je da su sovetskim pionirima objasnili da pionir ne sme držati pušku okrenutu prema drugim licima
.. a ovi domaci su taj cas preskocili... i tako... Smile


...salim se naravno.
steta.

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37729
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Današnji osnovci i srednjoškolci nikad neće saznati kakav je bio predmet Odbrana i zaštita,kako smo učili rasklapati i sklapati pušku M-48 i osećaj gađati iz iste.

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6625

Pa niste valjda pucali iz M 48 u osnovnoj skoli?

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

Ne. U osnovnoj skoli je pokazivana puska M-48, ucenici su imali priliku da je uzmu u ruke, mozda malo i rasklope i slicno. U sredjoj skoli je vec bilo malo drugacije. Pored obaveznog rasklapanja i sklapanja, poznavanja TT karakteristika bilo je i gadjanje sa istom. Navodno su neke skole koristile i papovke za ovu obuku.

offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3419
  • Gde živiš: Zemlja čuda

Molim?
U srednjoj pored puške i puškomitraljez i automat bili zaključani u sefu iza dve rešetke Smile .
Naravno učilo se i rasklapanje.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

CheefCoach ::Pa niste valjda pucali iz M 48 u osnovnoj skoli?

Moji vršnjaci koja su završili osnovnu školu, oba pola, a nisu produžavala dalje obrazovanje su, ranih sedamdesetih, imala obuku od desetak dana praktično logorovanja, koje se završavalo gadjanjem iz M48. Pamtim da su svi nosili uniformu, a da je celokupnim poslom rukovodio opštinski štab TO. To se odvijalo one godine kada bi završili osnovno obrazovanje.

Govorim o opštini Trstenik u centralnoj Srbiji, i, kao što rekoh, prvoj polovini sedamdesetih godina prošlog veka. Ovo zbog toga što nisu imali mogućnost da se obuče rukovanju sa M48.

Moji vršnjaci u Makedoniji su imali sličnu obuku u srednjim školama, uključujući i "tipično ženske" škole kao što su medicinska i muzička.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Ми у основној и средњој нисмо ни дирали оружје, ни пуцали из истог.
Уџбеници јесу били добри и корисни.
Коју годину касније су и укинули предмет.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1508 korisnika na forumu :: 142 registrovanih, 13 sakrivenih i 1353 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., A3C, AirSremac, airsuba, ALEXV, alkanuta, alternator, ArchaBasha, Ares12356, Arhiv, AS, Asparagus, Asteker, Avalon015, Ba4e, BaneM75, Bo96, Bob.Rock, bojanM84, BOOM COMPANY, Boskovic, Brot, brufen, celik, CHARLIE JA., Cirkon, cojapop, comi_pfc, CraniumWhite, croato, Dannyboy, darionis, dekan.m, Deki Duga Devetka, deks, dexteroza, djboj, Djokislav, djonsule, DM1994, DonRumataEstorski, Dragon Order, DragoslavS, drimer, DrNeoCortex, dros, dskrlec33, dusan2022, dusanobr, Džekson, feanor, g_g, Gall, Gitzherai, glados, Gradjanin, GveX, Helket, HogarStrashni, HrcAk47, ILGromovnik, indja, ivanR164, jaeger, Jaxupa, Jeremiah, Jeremija98, Jester, KizJ, klepesina, kunktator, kuntakinte, kybonacci, Lance Guest, LeGrandCharles, leptirleptir, Lošmi, M74AB3, m94j, Maki1981, maksi007, marewfc, Marko Marković, markusx, MB120mm, mercedesamg, mexo, mile79, MILO-VAN, mm1811, momcilob55, Mr. Majevica, nebkv, nebojsag, nenomir, niksa517, nixos, Nomica, ObelixSRB, OldKresoje, Orc, ozzy, pein, Polifon, proka89, radza1, raketaš, Remarqe, RJ, S-lash, s0ne, Sami_1ali, sasakrajina, Scarecrow994, sekretar, Sonic, sonico, Stevan2026, stevanito, strn, Tandrkalo, Tanjagre, tritonus, v82, Valter071, VaRvArI 85, vazduh, VJ, Vlada78, Vladko, VP6919, wolverined4, xAlex2, YugoSlav, zajcev1, Zec, Zjmc, Zoran1959, Zorge, šumar bk2, 79693