Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

166

Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37698
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Druga prikolica je protivpožarna - unutar nje se nalazi komplet za gašenje požara sa Rozenbauer pumpom



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5455

Ron Jeremy ::Druga prikolica je protivpožarna - unutar nje se nalazi komplet za gašenje požara sa Rozenbauer pumpom

Zarto sam se i ogradio, mada sam se setio da je prikolica KMR dosta veca od ove.



offline
  • Pridružio: 03 Okt 2009
  • Poruke: 1015
  • Gde živiš: Novi Sad


Koja je poenta malih krila na avionu?! Ova, maltene ispod kabine?! Ona pokretna ili ne?!

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33407

To su pokretni kanardi za poboljsanje manevarskih sposobnosti aviona.Avioni sa delta krilom kao Gripen,EFA-2000,Rafal.... su jos zavisniji od pomoci kanarda kojima tokom leta upravlja kompjuter non stop vrseci sitne korekcije.

online
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5576
  • Gde živiš: Novi Sad

Sta je ovo na slici ? Jel to neki BUK sa jos dodatnim raketama, o cemu se radi ? Shocked
Da nije to mozda vozilo za punjenje drugih lansera?




-A ovde mi nije jasno, zasto je "kapica" rakete crvene boje ? Jel to ima veze sa namenom ili verzijom projektila ?


offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

Predpostavljam da se radi o vozilu za dotur raketa.

online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16605

Georgius ::Sta je ovo na slici ? Jel to neki BUK sa jos dodatnim raketama, o cemu se radi ? Shocked
Da nije to mozda vozilo za punjenje drugih lansera?

Neki od lansera (TEL) za Buk imaju još po 4 rezervne rakete.
Sa druge strane, lanseri sa sopstvenim radarom (TELAR) imaju samo po 4.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37698
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Georgius ::Sta je ovo na slici ? Jel to neki BUK sa jos dodatnim raketama, o cemu se radi ? Shocked
Da nije to mozda vozilo za punjenje drugih lansera?




Jeste - to je kombinovano vozilo za dotur raketa a ujedno može da posluži i kao lanser

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6370
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Треба додати и да на том возилу није уграђен нишански радар.
А црвене "капице" служе за заштиту врха ракете који је направљен од композита, који је мање отпоран на оштећења.

online
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5576
  • Gde živiš: Novi Sad

Hvala vam puno svima Smile Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 827 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 8 sakrivenih i 755 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksej, aleksjevt, aleksmajstor, Ares89, Aristotle2002, Asteker, avijacija, boj.an, Bosnjo, BrcakRS, bunker, darcaud, DavidA, dj.ape, djboj, Dorcolac, Georgius, glados, Hans Gajger, helen1, HogarStrashni, Jeremiah, Jester, JK, JOntra, Još malo pa deda, Kenanjoz, knutveliki, Kolimator, kreker, kybonacci, Lepi Jova, M74AB3, Marko Marković, MaschinenPistole, mean_machine, mercedesamg, mikidragi, milanstankovic087, Miler88, milos97, miodrag, moldway, Nole, nuke92, operniki, paja69, Patent, pein, repac, sasakrajina, sekretar, Simonsen23, Sitan_Lopov, sosko, ujke, vathra, vukan0799, XBMC, Yekaterinburg, zdrebac, zivojin32, zubri