|
Poslao: 26 Jan 2009 22:22
|
offline
- Jovan87
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 26 Jan 2009
- Poruke: 14
|
Za ok mesec dana pocinjem sluzenje vojnog roka u Valjevu! Nije mi jasna jedna stvar! Komandant koji mi je predao poziv u Vojnom Odseku mi je rekao da cu biti u elitnoj jedenici i u nastavku je rekao "Gardi"! Opet, cujem od nekih da ne idem ja u Gardu nego ne znam sta! Valjda odatle biraju gardiste ili tako nesto mi je rekao! Zanima me tacna informacija o tome! Hvala!
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 22:31
|
offline
- Boba-No1

- Super građanin
- Pridružio: 25 Jan 2007
- Poruke: 1416
- Gde živiš: Nova Pazova
|
Ideš u četvrti centar za obuku u Valjevo, i posle dolaziš u Gardu, koji ti je VES?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 22:47
|
offline
- Jovan87
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 26 Jan 2009
- Poruke: 14
|
ovo mi pise na pozivu:
11101 GA
POZIV za uput u VS u VP 9845 VALJEVO
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 23:10
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
institucija ::Šta i koga vidimo na fotki?
Da nisu možda "puške" za izbacivanje kanapčeta pri spajanju dva broda. Vučeš ovo konopče pa ide deblje i na kraju cev za dovod goriva.
Jedinica: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 26 Jan 2009 23:10
Jovan87 ::Tu si u pravu! Zanima me po kom kriterijumu su me izabrali za to! Znam da je to sve isto, vojnik ko vojnik, ali me cisto zanima!
Na osnovu procene ljudi koji rade u vojnom odseku i još po nekih detalja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 23:19
|
offline
- Jovan87
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 26 Jan 2009
- Poruke: 14
|
Hvala svima! Mnogi su mi rekli da cu "krv propisati" ali ja zelim, ako vec idem u vojsku, da imam obuku kao muskarac, jer to ce mi pomoci oko korekcije karaktera!
Dopuna: 26 Jan 2009 23:19
Boba-No1 ::Wisdomseeker, opet si gledao Discovery
Jovane zadovoljio si kriterijume da budeš u Gardi i budi zadovoljan sa tim, a koji su to ćeš teško saznati.
Mozda to sto sam test na regrutaciji resio sa dve 6-ice i sto nisam poslusao vojnika koji mi je rekao da slozim papuce kojih je bilo oko 50 pari, jer sam bio poslednji!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 23:24
|
offline
- Jovan87
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 26 Jan 2009
- Poruke: 14
|
A koja je razlika izmedju gardista koji nose crvene bere i onih koji imaju plavu uniformu i bele rukavice?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Jan 2009 23:42
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
Jovan87 ::A koja je razlika izmedju gardista koji nose crvene bere i onih koji imaju plavu uniformu i bele rukavice?
Prvi uglavnom čuvaju stražu, a ovi drugi čine počasni vod pri dočeku važnih inostranih gostiju ili prilikom nekih svečanosti. Nekada su čuvali titin grob.
|
|
|
|
|
|