Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

114

Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

offline
  • cobra  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Avg 2008
  • Poruke: 460
  • Gde živiš: U jednoj BG opstini

Znam za tu temu ali ne znam kada zaista pocinje na plakatu pise jedno a na zvanicnom sajtu drugo,sta je sada tacno Question Question Question



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
rip
  • natrix 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Nov 2007
  • Poruke: 8179

Evo i link sajta Beogradskog sajma
što jes jes nije isti datum

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

da li neko moze da ukratko opise u cemu je razlika izmedju 2d i 3d vektorisanog potiska?

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2007
  • Poruke: 346
  • Gde živiš: Beograd

pa 2d,izduvnik moze ici samo gore i dole a u 3d moze u sve strane.Pogledaj Su-37 i Mig-29OVT i videces razliku

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

a_ha..
hvala

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8004

Jel ovo termovizijski dvogled i da li bar specijalna brigada ima ovu opto elek. opremu?


Dopuna: 27 Mar 2009 16:34

Koja je ovo brigada bila VJ?
46. zaštitna brigada

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

46. Zaštitna motorizovana brigada, zaštitnica generalštaba. Vojna policija i pešadija iz ove jedinice su obezbeđivali generalštab, ministarstvo odbrane i neke magacine u i oko Beograda.

Jedinica je bila smeštena u kasarni Topčider, Ja sam takođe služio vojni rok u ovoj jedinici.

offline
  • cobra  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Avg 2008
  • Poruke: 460
  • Gde živiš: U jednoj BG opstini


Ima li neko vise podataka i slika o ovom vozilu prvenstveno o njegovom naoruzanju Question Question Question

offline
  • 13 
  • Građanin
  • Pridružio: 04 Dec 2007
  • Poruke: 197

Hodni deo je kompletno od BVP-a ,motor verovatno mercedes..E sad ova kupola i ovi topovi mi lice na neki PA sistem.Nema puskarnica kao na standardnom BVP-u...Verovatno prototip

offline
  • Pridružio: 26 Dec 2005
  • Poruke: 4703

Na slici je SPAAG 30/2 (Self-propelled, anti-aircraft gun 30/2).
Posluga je tročlana: komandir, vozač i nišandžija. Masa kupole je 2 700 kg.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 926 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 7 sakrivenih i 868 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Andy, Apok, Branko Matić, bufanje, Colt D, Denaya, desmeki, Dogma21, Dusko_Dugousko, Electron, GH69, Giskard, Hans Gajger, HawX, ikan, jackreacher011011, Jozo74, K a s p e r, king011, Kolimator, kybonacci, Lep1na, lucianovercetti, mikhailo, mikrimaus, Nasegorelist, operniki, Panter, pfc74, Pururin, radovanstojkov023, Sale0501, sasovsky, shadower78, simicnenadbg, Solunac na steroidima, sosko, sslay, Stevan Visoki, stingD, tooljan, tooooom, Vaske8990, vobo, vrgudinac, zlizo, zlukic, Zmaj Tolak, Zoran1959, zubri, 1107