Privredno kretanje namenske industrije Srbije

522

Privredno kretanje namenske industrije Srbije

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7830

Ljudi to je šestovreteni automat za upaljače Bebee Dol



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3166
  • Gde živiš: Kraljevo

Kome pricas, odavno sam i ja to objasnjavao.



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 20478

Kada umres tebe bas briga, tesko je ljudima oko tebe.
Isto je tako kada si glup.

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3166
  • Gde živiš: Kraljevo

Bas tako, bas ih briga koliko lupaju, a koliko sa tim muce one oko sebe. Da dodam nije sestovreteni automat. Nego se to naziva donosac, koliko ja znam. Znaci jos jednom u pitanju je tkz. univerzalni doradni strug (sa sestocevnim donosacem), sad pitanje je koliki mu je prolaz kroz glavno vreteno.

Znaci u donosacima (meni poznat pojam, mozda se ranije zvalo drugacije) se nalaze sipke koje prolaze kroz odgovarajucu/e caure, prolaze kroz vreteno, tamo se obradi sipka u upaljac ali ne do kraja, skine na konus, izbusi navoj (verovatno) i na kraju izvrsi odsecanje i tako sve u krug, zasto nosi osam, sest, deset sipki, pa zato da masina nema praznog hoda, jedan stalno ubacuje sipke rucno u cevi i tako u krug.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7830

BSD ::Bas tako, bas ih briga koliko lupaju, a koliko sa tim muce one oko sebe. Da dodam nije sestovreteni automat. Nego se to naziva donosac, koliko ja znam.

Meni je rekao ocuh koji je radio u upaljacnici u Krusiku na toj masini da se zove sestovreteni automat,a tacno je da donosi materijal za obradu upaljaca .

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3166
  • Gde živiš: Kraljevo

Pa kako da izvrsi odsecanje ako je automat ili obradu? Mora da ima noz! Ako je tako onda se zna sta je to.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7830

BSD ::Pa kako da izvrsi odsecanje ako je automat ili obradu? Mora da ima noz! Ako je tako onda se zna sta je to.
Automatizovan je i ima noz na kraju koji opseca komade iz sipki koji se obradjuju u upaljace na doradnim masinama.

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 732

Mislim da će ovo dati tačan odgovor, među opremom koju nabavlja HK „Sloboda” je i ovo:

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 25977

Bahuss
Nemoj da kvariš BAJKU jer je ipak lepše da se tamo pravi neki GATling a ne tela upaljača,odakle KVu da se bakće sa upaljačima kad im i šibice zabranjene da imaju na raboti..

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3166
  • Gde živiš: Kraljevo

Zasto li su ga samo nazvali automat kad je u pitanju strug, jos bolje je ovo ispod automat CNC, nazalost. Taj strug vec ima deo koji se naziva vreteno, cisto da znate, ali tako je kako je.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1279 korisnika na forumu :: 58 registrovanih, 8 sakrivenih i 1213 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Azzo, Belisarius, boro975, Bubimir, BUDDAR70, celeron, Coabelgrade, cojapop, debeli, dejno, Dorcolac, Drugsparrow, eagle.rs, FileFinder, Foxdie, Georgius, Goran_, icemilos, janezek67, jon istvan, Kamov, keyz, Kiki98TZ, kolle.the.kid, kovinacc, krkalon, Lester Freamon, MarkoJ-Nis, MDrasko, Mig 29, Milometer, Mis uz pusku, Misterrno, mnn2, Mrav Obrad, Nomica, obsc, opt1, ozzy, Pantelejmon, PrincipL, procesor, RecA, repac, shlauf, singa, Sir Budimir, tamno.nebo, troki1971, Vanderx, vuksa72, yrraf, Zeka_Peka, Zimbabwe, zmajognjeniivan, Zorge, zziko