Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

1197

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27348
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Настави са питањем...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22273

dobri covek ::Branik obarača ujedno ručica zatvarača i proto-dvostruka akcija.

Odgovor:
1. Pomeranje dobosa napred, sa ciljem dihtovanja zazora izmedju dobosa i cevi. Primenjeno na revolverima Nagan i Pieper.
2. Pomeranje dobosa se ostvaruje sistemom poluga sa mrtvim uglom, koje ce biti primenjene na Winchester puskama i kasnije na Lugerovim pistoljima.

Teraj dalje... Smile



offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Ne znam šta da pitam. Odavno nisam pratio temu, pa neka pitanje postavi neko ko je spremniji.

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Koja raketa zemlja zemlja sa balističkom trajektorijom drži trenutni rekord po daljini gađanja u ratu.

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

V2 je gađala na 200 milja, ne znam za dalje gađanje.

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

Skad (scud)?

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Napisano: 31 Mar 2018 18:54

Od pre neki dan praktično

Dopuna: 31 Mar 2018 19:01

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 31 Mar 2018 20:20

Iranska u neku ruku potomak Elbrusa tj.skada.

Dopuna: 31 Mar 2018 21:07

Spominje se u teksut koji je postavio Gargantua u linku koji sam okačio.

Dopuna: 01 Apr 2018 9:51

Bu....-2 popunute nedostajuća slova.

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Raketa Burkan-2, let od 981km odnosno kako izvorno stoji u tekstu 610 milja.

offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

Tako je to je rekord i to je verovatno najvći podsticaj sauditima i za tadom i za 400-stotkom itd. Nastavljaš !

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

Uff... Nisam dugo pretio temu, možda i nije nešto ali da probam.
Šta je činilo okosnicu PVO sistema Sjedinjenih država i kasnije Kanade u prvim decenijama hladnog rata, konvencionalne ili nuklearne bojeve glave i koje rakete?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5329 korisnika na forumu :: 56 registrovanih, 4 sakrivenih i 5269 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, bojan_t, Bombona, borya90, Bubimir, cikadeda, CikaKURE, cole77, dearg, Demi87, Denaya, djile1, djonsule, djukapfc, DonRumataEstorski, Duschi, gaga23, Haris, HawX, Jablan, jalos, Jecmendo, Jester, kaput21, Kenanjoz, Khaless, kljift, komenski, kybonacci, Linda, LostInSpaceandTime, maksi007, Medojed, mercedesamg, Mercury, mikhailo, MiljanXD, mir juzni, Mldo, Mrav Obrad, MrNo, nenomir, pein, PlayerOne, S-G, stegonosa, strahinjaa27, Tafocus, Tas011, tomo2, ulogovan, Velizar Laro, vidra boy, vlad4, yufighter, šumar bk2