Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

313

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16628

A sad jedno morsko Mr. Green
Koji britanski bojni brod je imao u toaletima "čučavce" i zbog čega?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Sep 2008
  • Poruke: 768

malo konkretizuj pitanje (koji period recimo) posto ce se kao i prosli put naci vise desetina potencionalnih odgovora.



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16628

Mare_m76 ::malo konkretizuj pitanje (koji period recimo) posto ce se kao i prosli put naci vise desetina potencionalnih odgovora.
Evo pomoć, radi se o drednotu (znači XX vek)

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

HMS Agincourt iz 1913. Brod je prodat Turskoj u samo praskozorje WWI, sto je razlog opremanja broda narocitim tipom latrina, ali nije nikada isporucen. Royal Navy ga je nastavila koristiti.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16628

Tako je, Diemaco.
Napravljen je za Turske potrebe, ali su ga britanci uzeli za sebe.
Neko vreme je služio ovako, pa su i to promenili...

Izvoli dalje.

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

Koji je ovo pistolj? Navesti ime konstruktora, model i kalibar. Po necemu je ovo oruzje posebno interesantno i rekla bih, od znacaja u istoriji rucnog vatrenog oruzja. (Sasvim lako pitanje za Siriusa Wink )



offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Da nije m1931 sistem Jovanović u kalibru .380ACP

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2008
  • Poruke: 768

meni lici na valter. p38 , 9mm

Dopuna: 12 Maj 2009 22:02

al moze biti da je neki od modela valter, recimo p1,takodje moze biti i u kalibru 7,65 i 22.long rifle, jer se pravio i u tim kalibrima,ali to po slici ne mogu reci.

eksperimentalni modeli su bili i u kalibrima 45 acp i 38.super,ali nije masovno pravljen. e sad ti izaberi sta ti od ovoga treba,jel ja stvarno po slici ne mogu pogoditi koji je model od ovih koje sma nabrojao :-) ne razlikujemo svi takve detalje kao ti :-) ipak si ti zensko :-)

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2008
  • Poruke: 2292

@Wisdomseeker
@Mare_m76


Interesantna razmisljanja imate. Medjutim, niste pogodili.

Uzgred Mare, postojala je i konverziona jedinica u kalibru .22 lr (cevcica za umetanje, magazin i olaksana navlaka). P-1 je bila oznaka za P-38 koji je posle WWII, tacnije od 1957. godine, proizvodjen za Bundeswehr i komercijalno trziste. Radi se o istom oruzju sa neznatnim razlikama u dimenzijama i razlicitim drskama.

Takodje, P-1 nije nikada pravljen u kalibru 7.65 Browning . Pravljen je u kalibru 7.65 Luger zbog velikih zaliha te municije i proizvedeno je 1500 komada. 7.65 Luger (7.65x21mm Parabellum) nije ni slican 7.65x17mm Browning (.32 ACP). 7.65 Luger ima flasastu cauru. Za americko trziste pravljena je i varijanta u kalibru 7.63 Mauser...



Nije Walther, nije Lazar Jovanovic. Pistolj na fotografiji nije prototip i izradjen je u nekoliko hiljada komada. Bio je sluzbeno oruzje izvesnih vojnih jedinica u jednoj zemlji i originalna je konstrukcija te zemlje.

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2009
  • Poruke: 667

Lahti L-35 ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 946 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 8 sakrivenih i 865 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, AirSremac, airsuba, ALEXV, AMX72, Bobrock1, bojank, Centauro, Chainsaw, chichabg, coaaco, Comyymoc, Cvijo_ue, Dejan_vw, Djokislav, doom83, Dorcolac, dovby, DragoslavS, Džekson, ekser222, EVIDENTICAR, FilipSRB, Giskard, igorkozar83, Kalu128338, Kobrim, komenski, Kvaka22, Lance Guest, laurusri, lcc, Magistar78, maksi007, mercedesamg, mexo, mgolub, MILO-VAN, mishkooo, mnn2, monomah, mustangkg, nerislav2025, nikolapetkovic, pablojepao, Paklenica, Piani Jazzer, Pilence, pirke96, proka89, repac, Robin, rodoljub, ruma, sap, septembar, ShtagodShtagod, Sirius, SKYLINE, stegonosa, Stevan2026, t.e.m.p.l.a.r., Tanjagre, Trpe Grozni, TRZH92, Velizar Laro, Vlada78, W123, WerWolf14, yrraf, zajcev1, ZlatniRez, Zrcalo