Aerodrom Pula

18

Aerodrom Pula

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Јел беше ''Канађанка''?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Jul 2012
  • Poruke: 2

Да да да то је спољни старт са правца писте испред старог хангара ВТР окренутог према затвору.
Само несећам се где је завршила та кућица спољног старта.



offline
  • vts 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2012
  • Poruke: 19

Napisano: 25 Jan 2013 20:25

Да да да то је спољни старт са правца писте испред старог хангара ВТР окренутог према затвору.
Само несећам се где је завршила та кућица спољног старта.

Dopuna: 25 Jan 2013 21:12

Из које је године ова фотка са спољним стартом.

offline
  • noni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 22 Sep 2009
  • Poruke: 25

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

lici da je druga polovina 80-tih,piloti i pitomci pored NL-16-ica
pozdrav Djordje

offline
  • vts 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2012
  • Poruke: 19

она фотка са спољним стартом је сигурно после 85 јер никог нисам на први поглед препознао.
поздрав Зоран

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

tegetthoff ::Napisano: 04 Jan 2013 18:21


Jedan detalj sa Pulskog aerodroma



Kucica nocnog starta koju je koristio rukovaoc letenja pri nocnom letenju. Takodjer, iz nje je vizuelno kontrolisan pravilan polozaj stajnog trapa na avionima u fazi sletanja.
Mene fotka asocira na a.Zeljava.

Ekipa sa Zeljave

offline
  • vts 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2012
  • Poruke: 19

Napisano: 26 Jan 2013 20:49

Стар се користио за дневно и ноћно летење ноћно уз подршку рефлектора за осветљавање писте и то у програму два пута годишње цела ескадрила а у дневним варијантама код увежбавања слетања са протрчавањем.Фотка је са Пуле спавао сам испод тог старта , на првој фотки се у позадини види цивилни торањ а стрт је на позицији спојнице испред бившег хангара ВТР. Ова фотка је после 86 снимљена

Dopuna: 26 Jan 2013 20:52

Ово су летачи инстуктори из миговске ескадриле. Дајте још неке фотке са аеродрома јел неко зна можда штс је са два ТВ-33 која су стајали поред рулне стазе непосредно преко пута истакача.

offline
  • noni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 22 Sep 2009
  • Poruke: 25

offline
  • vts 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 08 Jan 2012
  • Poruke: 19

Хвала пуно .

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1075 korisnika na forumu :: 16 registrovanih, 0 sakrivenih i 1059 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, Baždaranac, Bo96, brufen, ikan, jon istvan, Kružić, Lazarus, mikoyan21, milbos, Rok A Bit, S94, Szigetwar, tomigun, vaci, zokilivac