Groblje aviona

2

Groblje aviona

offline
  • Pridružio: 11 Avg 2005
  • Poruke: 21

Norfolk, VA, USA
Source: Google Earth

Gle sta sve oni imaju lepo. Smile Kad sam ovo prvi put video, prosla mi je kroz glavu tema "Imperijalnog marsa" iz "Ratova zvezda", sve sa star destrojerima i krstaricama koje prolaze kroz kadar. Smile

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ovde završava sav američki "vazduhoplovni otpad".....

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28416
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27348
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ima se, može se...

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28416
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

AMARC = Aerospace Maintenance And Regeneration Center,
is a joint service facility managed by the US Air Force Material Command located in the town of Tucson, Arizona, USA.

Nisam ni sumnjao da će se naći barem jedan Mig-21 u 5500 aviona :


Procedura prijema i zvanični sajt :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Okt 2005
  • Poruke: 453
  • Gde živiš: U stanu

Interesantno je kada sam gledao snimak da nigde nisam video PP spremista. U tekstu kazu da se ulja i goriva odstranjuju, ali bez obzira mislim da bi prostor trebao biti obezbedjen u PP smislu.
Druga interesantna stvar je pokrivka na delovima gde se nalazio radar i preko kokpita, kao neka vrsta plastike ili je cerada.
Sve u svemu koliko sam shvatio ovi avioni mogu lako da se vrate u upotrebu.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 261

Evo nadje ih na Google Earth,kazu da ih drze tu zbog idealne klime nije mnogo vlazno,to me navelo na sumnju da jednog dana mogu da ih i osposobe za nesto?




offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Ma rezervni delovi. Sta ce im. Koliku flotu aviona inace imaju i industriju. U slucaju rata, gde bi trpeti gubike, podignu nivo proizvodnje...

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27348
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Penzula ::Interesantno je kada sam gledao snimak da nigde nisam video PP spremista. U tekstu kazu da se ulja i goriva odstranjuju, ali bez obzira mislim da bi prostor trebao biti obezbedjen u PP smislu.
Druga interesantna stvar je pokrivka na delovima gde se nalazio radar i preko kokpita, kao neka vrsta plastike ili je cerada.
Sve u svemu koliko sam shvatio ovi avioni mogu lako da se vrate u upotrebu.


Interesantno je to da tebe nema sto godina...Gde si , bre, čoveče? Ima li negde groblje starih raketa ili je to drugo ime za naše operativne baterije? Mr. Green

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Vazduhoplovi iz AMARC-a se u bilo koje vreme mogu vratiti u operativnu upotrebu. Cak su i neke strane drzave kupovale avione koji su ,,ozivljavani'' odavde.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 910 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 10 sakrivenih i 812 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, Aleksej, Andrija357, bavar357, bbrasnjo3, boj.an, bojankrstc, bokicacar, boromir, brandža84, Cicumile, cifra, Ciri1994, Cirkon, DaliborVukadinovic, darkkran, deLacy, desmeki, DezurniOperativni, djuradj, draganca, drale12, El-Komadante, Giskard, goxin, ikan, Ikica977, IpMan, Ivan Germanovic, Jaz, jeen yuhs, Kajzer Soze, Kenanjoz, kingkong1947, konstruktor, Kurgan, laurusri, lcc, Lotus, Marko00, MaRtInsrbija1993, MaschinenPistole, mercedesamg, Milan 84, Milometer, N.e.m.a.nj.a., neko_drugi, Neutral, Oscar, Parker, pein, ping15, pisac12, pobeda, Prašinar, procesor, proka89, RJ, royst33, Sirius, Smiljkovich, suton, tanakadzo, Tanasko95, TangoSix, Tas011, The Boss, tmanda323, tritonus, Trpe Grozni, Ugljesa99, vaci, Valter071, Vasilije Budović, VBoss, veljkovicdani, vidra boy, Vića, VJ, Vlado82, VNVK, vobo, Vrač, wolverined4, zeka013, zgoljo, zokizemun, 79693