Vazduhoplovne snage zemalja iz okruženja Srbije

307

Vazduhoplovne snage zemalja iz okruženja Srbije

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

Hrvati kupuju Helfire

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Avg 2012
  • Poruke: 989

S-lash ::Hrvati kupuju Helfire

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Evo na dnevniku isto govore da je donesena odluka o kupnji raketa i da je ugovor potpisan.



offline
  • Pridružio: 11 Feb 2016
  • Poruke: 316

bogme bit ce to pravo zahebane male zujalice, to ti je kad je ministar bivsi vojnik za razliku od nekih.
sad ce "onaj" opet o tome kako hrvati kupuju ofanzivno naoruzanje i da se on ne plasi jer imamo game koje su puno bolje(najbolje u svojoj klasi) GUZ - Glavom U Zid

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

za 4 + godine?

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Za 3+ godine. Za te pare teško da ide više od 2 rakete za svaki helikopter 2+16 (cca 32 rakete + nužna oprema za testiranje ispravnosti raketa). Taman za postroj na paradi za praznik Oluje.
Ameri zahtevali za predujam kompletne pare. Nema s njima zahebancije.

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

da, ok.

pa dobro , i onako je valjda podatak tacan, da idu po 2 rakete ( nezavisno od toga ima ili nema para...)
Citat:Missiles: 2x AGM-114 Hellfire missiles
za model "D" koji su dobili braca hrvati...

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

WS2 ::
za model "D" koji su dobili braca hrvati...


Da dobili i sa pozicija morha za njih do početka 2017 platilil cca 44 milijuna dolara. A do 2020 kada se očekuje puna operativna sposobnost eskadrile ta cifra će se zahvaljujuči nabavkama naoružanja te novih ugovora vezanih uz održavanje i rezerne dijelove još malo popesti...

Što se nabavke AGM 114 tiće, radi se o iznimno skupom, ali u rukama uvježbanog operatera sposobnom i učinkovitom sredstvu....

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2009
  • Poruke: 227

Vježbovni AGM-114 koji se stavlja na letjelicu i simulira ispaljivaje, je već u Hrvatskoj pa će piloti kada dođu AGM-114D već biti u potpunosti obučeni

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

Nova selekcija za pilote SV











Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1817 korisnika na forumu :: 22 registrovanih, 0 sakrivenih i 1795 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bo96, Bokiboks, doragan, dzada, goxin, Jester, jon istvan, kutija11, Lance Guest, LjubisaR, LostInSpaceandTime, Lotus, maksi007, mat, Milometer, Mićko, Parker, repac, tomigun, vaci, Velibor Radoja, Vlado82