Monitor Sava ex Bodrog

15

Monitor Sava ex Bodrog

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20878

Citat:Múzeumként látogatható az első világháború első lövéseit leadó monitorhajó, a Bodrog
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2006
  • Poruke: 1084
  • Gde živiš: Adelaide, Australia



offline
  • Pridružio: 05 Maj 2009
  • Poruke: 364
  • Gde živiš: Nemacka

Trebalo bi da moderatori promene ime ovog topika u "Monitor Sava"...

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20878



Citat:JEDINI PREŽIVELI UČESNIK VELIKOG RATA - Beograd za početnike

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20878

Citat:Културно добро Републике Србије и експонат Војног музеја, речни монитор „Сава“ који је усидрен између Бранковог моста и Савског пристаништа, од 1. априла биће поново отворен за посетиоце после зимске паузе.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zuxbg 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 03 Sep 2014
  • Poruke: 308

Sava je još uvek niže Brankovog mosta. Da li ostaje ovde? Da li može i kada da se obiđe? Nisam video da je neko postavljao slike sa samog broda.



offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20878

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

... u JNA...

Citat:... Ratna mornarica NDH izvadila ga je 1942. godine, popravila i koristila za svoje potrebe, takođe pod imenom Sava. Pred kraj rata, u noći između 8. i 9. septembra 1944. godine, kod Slavonskog Broda posada RM NDH ga je ponovo potopila.

Po završetku rata, brod je ubrzo izvađen, popravljen, prenaoružan i uvršten u sastav Jugoslovenske rečne ratne flotile. U njenom sastavu monitor Sava se nalazi sve do 1959. godine kada se stavlja van službe, a 1963. godine biva izbrisan sa liste efektivnih brodova...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22280

Ups, moj zez, fotka je iz perioda JNA, ne iz NDH...

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20878


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1552 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 6 sakrivenih i 1468 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, alke12, b_z_b, baltazar01, boj.an, bojcistv, bokicacar, boromir, Bubimir, celt, cifra, Cirkon, Comyymoc, cvrle312, debeli, Deki Duga Devetka, Despot Đurađ, DezurniOperativni, draganca, Duk011, duro1990duro, dusanobr, Feller, Glavni Oružni, Gogi_avio, goran.vvv, goxin, Hans Gajger, HrcAk47, iceburn, Jerry Drake, JimmyNapoli, jodzula, Jovan.D, Kajzer Soze, kib, klepesina, kunktator, LostInSpaceandTime, Manjane, metallac777, mexo, Milan Miscevic, milos97, Moldovan, monomah, Mrav Obrad, Naj-Turs, nebojsag, nikolapetkovic, nnovakis, Oscar, Panter, Papadubi, pein, pirke96, porticco, proka89, Rok A Bit, rovac, SamoGledam, sarma, Sava89, skok, StankoVrankovic, Stevan2026, Szigetwar, they live, Trpe Grozni, ujke, v82, vathra, VBoss, Velički, Vrač, Yekaterinburg, zajcev1, Zastava