Potkopi kraj Tivata...

3

Potkopi kraj Tivata...

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2011
  • Poruke: 280
  • Gde živiš: Agram-Singidunum




Tražene slike nekada ponosnih plovila JRM.

Dodao bih i slike starog jedrenjaka u Tivatskoj luci.



Zagrljaj



offline
  • Pridružio: 10 Jun 2011
  • Poruke: 114

Ako se ne varam ovaj potkop u Rosama je manjeg profila i bio je namijenjen podmornicama i možda manjim brodicama. Prvi put vidim fotografije pomoćnih prostorija. Dakle unutar potkopa su postojali kapaciteti za popunu gorivom i UBS-om?



offline
  • Pridružio: 21 Mar 2010
  • Poruke: 319

klikni ::Ako se ne varam ovaj potkop u Rosama je manjeg profila i bio je namijenjen podmornicama i možda manjim brodicama. Prvi put vidim fotografije pomoćnih prostorija. Dakle unutar potkopa su postojali kapaciteti za popunu gorivom i UBS-om?

Koliko sam uspio pratit po forumima ,potkop Rose je bio namjenjen isključivo za podmornice.
Vjerovatno su tamo mogli puniti baterije i radit sitnije popravke ,a i naravno obavljat logističke potrebe.

poz.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3844
  • Gde živiš: JAGODINA

Evo bio sam skoro u Crnoj Gori i na krstarenju brodićem uslikam stari Austro-ugarski artiljeriski odbrambeni poližaj, koji se zove "Četiri topa".













Nedaleko od tog položaja, na oko 500m prema Petrovcu "ulovim" i ovaj objekat, za koji neznam šta je tačno...


Možda je i privatni bunker! Mr. Green
Zamisli, imaš sopstveni bunker na obali mora! Mr. Green Mr. Green

offline
  • Pridružio: 26 Dec 2005
  • Poruke: 4703

zastavnik ::
Dodao bih i slike starog jedrenjaka u Tivatskoj luci.



Zagrljaj


Stari jedrenjak je školski brod "Jadran"...

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3844
  • Gde živiš: JAGODINA

Da vratim temu iz zaborava....

Navodi se da ima 3 tunela.
2 su za TČ i RToP a 1 za podmornice (do 2 istovremeno).

Na mapi je označeno 4 pozicije i na svakoj od njih izlazi slika potkopa.
Koja je uljez?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1227 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 10 sakrivenih i 1126 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, acatomic, Aleksa 3215, Andrija357, Ares12356, bbogdan, BlekMen, bokicacar, BORUTUS, BOXRR, Cirkon, crnogorac, croato, CrveniSolaris, desmeki, DH, Djordje29, djuradj, Dorcolac, Duk011, dule10savic, Džekson, Ercomero, esko_hz, EXIT78, g_g, Great White, Guster25, HogarStrashni, Ivoo, ivran064, Jeremija98, Jose, K-1A, Kajzer Soze, kljift, komenski, Kvaka22, Lep1na, Limeni91, ludvig 78, Marko1238, MB120mm, mercedesamg, milanpetkovicv, milimoj, MiljanXD, MILO-VAN, mir, miso2709, Moldovan, museum, nebojsag, nixos, OgnjenMitric, opt1, orfanel, panzerwaffe, Pekman, Permaldar, Petarvu, Piani Jazzer, Piicoki, PITT, PlayerOne, proka89, Pururin, RD84, redstar72, Remain, Robin, rodoljub, rovac, S-G, samsung, sasakrajina, Semberija, skok, sovanova95, StankoVrankovic, stegonosa, suponik, trutcina, VaRvArI 85, vathra, vrgudinac, wolf431, XBMC, Zastava, zokikurir, zziko