Pištolj Colt M1911 i njegovi derivati

46

Pištolj Colt M1911 i njegovi derivati

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3083

У калибру .357





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Ukri


Citat:Colt M1911A1 issued to Ukrainian Combant



offline
  • Pridružio: 17 Dec 2014
  • Poruke: 30

Ovo nije A1 nego original, vjerovatno proizveden do ranih dvadesetih, ili je eventualno novija reprodukcija.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Rekao bih da jeste klot M1911, natpisi na zatvaracu indiciraju ka tome, kao i ka komercijalnoj proizvodnji.
Bilo je originalnih M1911 i u onom skladistu sto je Wagner zauzeo. Kako su tu dosli? Najverovatniji put:
- francuska porudzbina iz 1.s.r., onda zaplenjena od strane Nemaca u 2.s.r., onda od strane Sovjeta.
Osim toga original 1911 su koristili Britanci (malo verovatno da je odatle), Rusi (ali oni imaju specifican natpis na navlaci) i Norvezani (opet natpisi na navlaci su drugaciji).

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2023
  • Poruke: 754

U svakom slučaju lep komad, verovatno u broju...

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

Колтове 1911 су, због несташице свих могућих "цеви", Руси наручили још за Царство.
Имали су натпис АНГЛ. ЗАКАЗ.
Ево шта искочи на ДЗЕНу:






Овај из Украјине није довољно јасно снимљен, не види се има ли тај ћирилички натпис на раму.

offline
  • Pridružio: 17 Dec 2014
  • Poruke: 30

Ovo je vjerovatno lend liz primjerak, vidi se da je prilično očuvan, pitanje je da li je uopšte korišćen u WW2, slično kao i famozni Thompsoni iz Soledara.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Nisam siguran da su Ameri slali originalne M1911 u LL.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Jos iz Ukr

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

bojank ::Nisam siguran da su Ameri slali originalne M1911 u LL.
Mozda su sa crnog trzista Iraka ili Sirije?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1877 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 3 sakrivenih i 1788 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleph_one, Apok, BaneM75, Bojan198527, bojan_t, Boris90, Bosnjo, BOXRR, cavatina, Cirkon, Comyymoc, Deki Duga Devetka, deLacy, delrey, Demi87, Dimitrise93, djuradj, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dovla 1980, dragoljub11987, DragoslavS, ElGenius, Foxdie, g_g, Gheljda, goran.vvv, gripen, GveX, ivan979, Jeremiah, Jester, JohnDoe, king111, limeni, Marko Marković, Maruti, MB120mm, Medojed, milenko crazy north, Milometer, Milovan Dinic, Mićko, mnn2, Moldovan, mrdaak, nemkea71, nightwish 01, Nikoletina Bursac, OgnjenMitric, Orc, Panter, Parker, Pero, Piicoki, radza1, RajkoB, raketaš, raster12, Ray1973, Remain, repac, rovac, Rupert, Sagotolio, sajorg, Sirius, SirOliver, Tandrkalo, Tribal, tritonus, Tvrtko I, USSVoyager, v82, Valter071, vrgudinac, Vukasin1981, XBMC, Zec, zivojin32, zoran77, Zrcalo, zvomar, šumar bk2, 800077